wampir_maskarada
Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Odejście Jamesa Ohlena z BioWare nie jest zwykłym odpoczynkiem od branży, bowiem zasłużony dla klasycznych gier cRPG projektant właśnie znalazł nowego pracodawcę. Dostanie własne studio oraz szansę na stworzenie kolejnego przeboju w autorskim uniwersum wydawcy Dungeons&Dragons.

james ohlen

Ohlen to znane nazwisko w branży. To on współtworzył obie odsłony serii "Baldur's Gate", "Dragon Age: Origins", "Neverwinter Nights" czy "Star Wars: The Old Republic". Znalezienie nowego pracodawcy z tak poważnym CV nie mogło nastręczać żadnych trudności i choć Ohlen w zeszłym roku deklarował, że zajmie się autorskimi projektami, to właśnie trafił pod opiekuńcze skrzydła Wizards of the Coast.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Darian dla ToB

Dodał: , · Komentarzy: 2
darian

Na łamach SHS pojawiła się nowa wersja modyfikacji do Baldur's Gate II, która pozwala przyłączyć do drużyny kolejnego, po Aerie, Avariela. Tym razem zawartość modyfikacji została rozbudowana o zawartość przeznaczoną dla oficjalnego rozszerzenia.

Modyfikacja ta pozwala na przyłączenie do drużyny skrzydlatego elfa imieniem Darian. Ta enigmatyczna i ginąca rasa pojawiała się w grze wcześniej w postaci Aerie – pozbawionej skrzydeł ofiary Kalaha. Avariel przybył do ludzkiego miasta pełen nadziei i marzeń, ale przekonał się, że świat różni się od jego oczekiwań. Otwartość Dariana przekształciła się w nieufność i ksenofobię, pogłębiającą się z dnia na dzień.

Nowa postać, którą możemy przyłączyć w Slumsach, to także opcja romansowa dla kobiet. Mod pozwala samemu inicjować rozmowy – Darian posiada bantery ze wszystkimi pierwotnymi członkami drużyny. Nowa wersja modyfikacji dodaje do tego grona Sarah (także modyfikację) oraz dodaje nowe dialogi w Throne of Bhaal.

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi adresami:

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Nowa wersja Varshoona

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lava Del'Vortel, także dzięki delikatnej zachęcie ze strony autora tego newsa, dotrzymał wcześniej danego słowa i przygotował najnowszą wersję swojej modyfikacji do Baldur's Gate 2, która pozwala przyłączyć do drużyny illithida imieniem Varshoon.

baldur's gate ii, varshoon

Ta wersja jest zapewne ostateczną, jak też zapowiada sam twórca. Przygotował w niej małą zawartość w Tronie Bhaala, dzięki czemu nasz nietypowy towarzysz przestanie być jedynie cichym dodatkiem a przeprowadzi z członkami drużyny kilka małych dialogów. Poza tym w końcu będzie można go wezwać w Strefie Kieszeniowej oraz zrezygnowano z przymusowego paperdoll'a dla Varshoona.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Nowa wersja Nawrócenia Korgana

Dodał: , · Komentarzy: 3
korgan, bg

Pojawiła się nowa wersja modyfikacji do Baldur's Gate 2, która pozwala na zmianę charakteru jednego z NPC'ów, którego możemy przyłączyć do drużyny. Mowa tutaj o Korganie.

W najnowszym wydaniu mod zawiera rosyjskie tłumaczenie. Dla tych, którzy dotąd z modyfikacją się nie zetknęli, parę słów wyjaśnienia. Wprowadzone zostają dodatkowe bantery (rozmowy) pomiędzy Korganem a Mazzy. W ich efekcie będzie możliwa zmiana charakteru krasnoluda, choć bez naszego bezpośredniego udziału. Rzecz jasna obie wymienione postacie należy mieć jednocześnie w drużynie.

Mod zawiera rozmowy jedynie w dodatku, ToB, ale aby móc się cieszyć opcją zmiany charakteru Korgana, musimy rozpocząć nową grę w podstawowej kampanii. Zaczynając rozgrywkę od razu od oficjalnego rozszerzenia, wpierw należy przywołać i przyłączyć do drużyny Mazzy, a następnie krasnoluda.

Modyfikacja jest do ściągnięcia z forum Children of Bhaal w tym temacie.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Yikari v1.7

Dodał: , · Komentarzy: 0
yikari, bg2 mods

Na Spellhold Studios pojawiła się dziś już siódma wersja modyfikacji do gry Baldur's Gate II o nazwie Yikari.

Mod ten dodaje do świata gry kolejnego NPC'a, którego możemy przyłączyć do drużyny. Yikari to praworządny dobry mnich rodem z Kara-Tur, który nie waha się pomagać innym. Świadom swoich umiejętności jako wojownik, nie podejmuje walki, gdy nie jest do tego zmuszony. Nie chowa gniewu, lecz nie jest tylko bezmyślnym obserwatorem – stara się nauczyć samokontroli inne postacie z drużyny. Jako podróżnik, wciąż jest zaskakiwany przez wiele rzeczy, które wydają mu się dziwne.

Nowa wersja wprowadza interakcje Kuroisana kompatybilnymi z modyfikacją The Big Picture, jak też poprawia pojawianie się (a co za tym idzie i rekrutację) Yikarego w Dzielnicy Świątyń, co poprawia funkcjonowanie z innymi modami. Nie pojawi się on jednak, jeśli nie mamy zainstalowanego oficjalnego dodatku, Tronu Bhaala.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Jamella's Diablo2 Item Store

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa modyfikacja o nazwie Jamella's Diablo2 Item Store do Baldur's Gate II z dodatkiem Tron Bhaala.

Mod ten dodaje sprzedawczynię przedmiotami z gry Diablo II. Będziemy mogli kupić m.in Obrączkę Bul Khatosa, Skorupę Duriel, Zemstę Tytana czy rękawice Chwyt Drakuli. Dla równowagi w grze wprowadzono ograniczenie do zakupu wyłącznie jednego przedmiotu, więc lepiej dobrze zastanowić się przed ostatecznym wyborem.

Mod jest do pobrania stąd.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Update modów dla sagi Baldur's Gate

Dodał: , · Komentarzy: 0

Baldur's Gate II

Pojawiła się nowa wersja Lava's Xan Audio o nazwie Lava's Xan Audio Revolution. Jest to dodatkowy soundset nagrany przez autora dla moda dodającego Xana.

Shadow Hand Total Conversion to przygotowywana obecnie konwersja do gry. Dzięki niej przeniesiemy się w 30 lat po wybraniu przez dziecko Bhaala śmiertelnego życia. Autor obiecuje 6 nowych NPC'ów a nawet opcje wykonywania zadań z podstawowego scenariusza gry na swój własny sposób.

Baldur's Gate Tutu

Logo

Oznaczona numerkiem 9 wersja moda The Lure of the Sirine's Call przynosi naprawę kilku błędów występujących we wcześniejszych wersjach. Sam mod dodaje małego questa, którego akcja ma miejsce na południe od Candlekeep. Fanom piratów modyfikacja ta powinna przypaść do gustu.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Wheels of Prophecy po polsku

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiło się polskie tłumaczenie moda Wheels of Prophecy autorstwa Dzwonssona do Baldur's Gate II.

Mod ten dodaje alternatywne zakończenie Tronu Bhaala, tak więc instalacja dodatku jest tu wymagana. Zaleca się także instalację BG2 Fixpack'a. Mod dodaje nowe dialogi, w tym te z Melissaną, Abazigalem czy Sendai.

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Baldur's Gate Trilogy Tweaks v8

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się właśnie nowa wersja Baldur's Gate Trilogy Tweaks.

Wersja oznaczona numerkiem 8 naprawia wiele bugów, zawiera tłumaczenie na język chiński, poprawia kompatybilność z innymi modami, deaktywuje nieustanne odradzanie się przeciwników oraz naprawia kilka questów, w tym ten z Wieżą Durlaga.

Więcej informacji o samym modzie oraz listę poprawek znajdziecie pod poniższymi adresami:

Wczytywanie...