Potępienie

Potępienie – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
potępienie

"Potępienie" to kolejny tom serii "Wojna Pajęczej Królowej", który wraz z coraz bardziej rozpaczliwym nazewnictwem jest zarazem środkiem całej historii. Richard Baker dostał za zadanie rozruszanie całej wyprawy, która nieco rozleniwiła się podczas swojego pobytu w Ched Nasad. Gdyby ktoś pokusił się o serial, to "Potępienie" byłoby środkiem sezonu, a więc na samym końcu dając nam przedsmak prawdziwego finału i jednocześnie starając się zaostrzyć apetyt na pozostałe odcinki. Sztuka ta niełatwa, więc autor musiał wyjść z nie lada opałów. Próbował, walczył, ale koniec końców ten debiut wśród polskich czytelników nie będzie zbyt długo rozpamiętywany, zaś nowonarodzone dzieci nie otrzymają w metryce imion najważniejszych postaci z książki.

Nie uprzedzajmy jednak faktów, bowiem patronujący serii R. A. Salvatore przygotował dla swojego kolegi odpowiednie podwaliny pod całkiem niezłą historię. Scementowana walkami w Ched Nasad drużyna wyrusza w nieznane, dobrowolnie rezygnując z powrotu do domu na rzecz odkrycia powodu, dla którego Lolth postanowiła nie odpowiadać na wezwania i modlitwy. Niezbędnym impulsem jest także Valas Hune, który proponuje zasięgnięcia informacji u kapłana konkurencyjnego bóstwa. Normalnie od razu uznano by ten pomysł za haniebne bluźnierstwo, ale w ciężkich czasach trzeba się chwytać niekonwencjonalnych metod. Dotarcie do Tzirika Jaerle jest zatem główną osią fabuły, choć Baker zadbał także o pokazanie wydarzeń zwiastujących niebezpieczeństwo dla samego Menzoberranzan.

Panie Czarowne

Panie Czarowne już w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0
jakub ćwiek,panie czarowne

Od dziś możemy kupić najnowszą książkę znanego z "Kłamcy i Chłopców" Jakuba Ćwieka. "Panie Czarowne" poruszają tematykę czarownic, które zadomowiły się na polsko-czeskim pograniczu. Z opisu wydawcy wiemy tylko, że zawsze są to trzy panie, oczywiście różniące się zarówno mocami, jak i temperamentem, jednak trudno nazwać je złymi. Pomagają swoim, dzięki czemu miejscowi lepiej radzili sobie z problemami niż inni. Wiemy jednak, że nie do końca wszystkim się to podobało, stąd też zaczęło się polowanie oraz stosy. Tytułowe panie czarowne uniknęły prześladowań, jednak stoją przed wyzwaniami XXI wieku.

Za 464 strony ukryte pod miękką okładką Wydawnictwo SQN życzy sobie niespełna 45 PLN, choć oficjalny sklep kusi premierową przeceną w wysokości 30 procent.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Nowa łatka do Gwinta

Dodał: , · Komentarzy: 0
gwint

Miłośnicy "Gwinta" bawią się w najlepsze podczas sezonowego zwiedzania Aretuzy, ale twórcy wiedźmińskiej karcianki muszą reagować na zgłaszane przez fanów błędy. Najnowszy patch, opatrzony numerkiem 9.3, to nie tylko zwyczajowe nadrabianie niedociągnięć, ale także szersze zainteresowanie osobą niejakiego Gascona. Być może pamiętacie go z osobnej produkcji "Wojna krwi", ale na potrzeby karcinaki jest to nie tylko osobna karta, ale także dowódca. Wraz ze zmianami kosmetycznymi powróci znana wcześniej plansza oraz kontrakty kontraktów Most nad Jarugą.

New X-Men: Z jak Zagłada
new x-men: z jak zagłada

Zacznijmy nietypowo, bo od ostatnich stron albumu "New X–Men #1: Z jak zagłada", pozwalających lepiej wejrzeć w zamysł twórczy Granta Morrisona. A to dlatego, że na końcu polskiego wydania zamieszczono kilkustronicowy wywód scenarzysty, w którym analizuje mocne strony komiksów z X–Menami, odwołuje się do innych superbohaterskich historii i tworzących je autorów. Nade wszystko to jednak wizja, jaką w oparciu o te analizy roztacza Morrison, okazuje się najbardziej intrygująca. Wizja na tyle ciekawa, że swego czasu włodarze Marvela umożliwili jej zmaterializowanie na kartach komiksu.

Mimo znacznej liczebności homo superior wciąż nie czują się bezpiecznie wśród innych ludzi. Ostoją dla mutantów pozostaje Instytut Nauk Wyższych Xaviera, lecz ostatnimi czasy nawet on przestał być bezpiecznym miejscem. Wszystko za sprawą Cassandry Novy, tajemniczej kobiety legitymującej się niezwykle silnymi zdolnościami telepatycznymi. A przy tym bardzo podobnej do pewnego sprzymierzeńca mutantów.

Gotham Knights

Nowe Plotki o Gotham Knights

Dodał: , · Komentarzy: 0
nowe plotki o ghotam knights

Pierwszą oficjalną zapowiedź "Gotham Knights" fani Mrocznego Rycerza otrzymali podczas DC FanDome w sierpniu 2020 i pierwotny plan zakładał, że ukaże się ona w tym roku. Niestety wskutek opóźnień już w marcu dotarła do nas wieść, że premierę przełożono na rok 2022. Spowolnieniu uległy także wszelkie działania marketingowe na rzecz czasu potrzebnego na dopracowanie dzieła. Nie oznacza to jednak, że da się powstrzymać krążące po internecie plotki.

Wczytywanie...