Dungeons & Dragons: Dark Alliance
dungeons and dragons,dungeons & dragons: dark alliance

Dziś swoją premierę ma kolejna gra ze świata Dungeons & Dragons, czyli "Dark Alliance". Liczne zapowiedzi, bogate materiały promocyjne oraz znane postacie miały skłonić nas do zakupu mimo świadomości, że za tym tytułem stoi niedoświadczone studio. Znamy już pierwsze oceny, choć trzeba przyznać, że recenzenci nie byli jednogłośni. Spora rozpiętość opinii sugeruje, że to na pewno nie jest gra dla każdego.

Drizzt i jego kompani mieli zapewnić odpowiednią rozpoznawalność podczas przedzierania się przez hordy wrogów. Często jest tak, jak w książkach ze sławnym renegatem, podczas gdy fabuła pozostaje nienarzucającym się towarzyszem.

Inne

Koncert rocznicowy Falconu

Dodał: , · Komentarzy: 0
koncert rocznicowy Falconu

Nihon Falcon to studio, które ma za pasem ogromne doświadczenie w tworzeniu jRPG-ów. Na zachodzie są najbardziej znani ze swoich dzieł z serii "The Legend of Heroes" i "Ys". Fani tych dzieł mogą sobie robić rezerwację w kalendarzu. gdyż na 24 czerwca studio planuje specjalny koncert z okazji 40-lecia działalności.

Shin Megami Tensei V

Przecieki, o których niedawno informowaliśmy, okazały się być w miarę prawdziwe. W trakcie tegorocznych wirtualnych targów E3 na prezentacji Nintendo oficjalnie zapowiedziano premierę Shin Megami Tensei V na 12 listopada tego roku. Gra ukaże się wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Wcielimy się w rolę tokijskiego licealisty, który zostaje przeniesiony do innego wymiaru. Będzie nim alternatywne, post-apokaliptyczne Tokio, w którym anioły i demony walczą o dominację. Rozgrywka przypomina pozostałe gry z serii SMT oraz siostrzanej serii Persona – turowa walka z demonami przy pomocy własnego bohatera lub jednego z jego sojuszników połączona z eksploracją. Załączony powyżej zwiastun zgrabnie wszystko wyjaśnia i podsumowuje (w języku angielskim). Coś czuję, że w listopadzie zabiorę mojemu współlokatorowi jego Switcha, co ma się urządzenie kurzyć na półce…

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 3
przygody wielkiego wezyra iznoguda. tom 3

Przez ile miesięcy/lat/tomów można wypróbowywać kolejne chytre sztuczki, aby zostać kalifem? I bez wsparcia płomiennych zaklęć trenerów motywacyjnych wielki wezyr Iznogud nie zaprzestaje starań i dzielnie stara się osiągnąć zamierzony cel!

Mimo że omawiany album jest już trzecim wydaniem zbiorczym przygód sympatycznego Iznoguda, to schemat pozostaje niezmienny. Wielki wezyr nie potrafi zadowolić się wysokim stanowiskiem piastowanym w Bagdadzie i ciągle knuje za plecami łagodnego kalifa Haruna Arachida. Pomaga mu w tym wierny zausznik Pali Bebech, który jest sceptycznie nastawiony do kolejnych prób realizacji marzenia jego pracodawcy.

Elex II

Elex 2 oficjalnie zapowiedziany

Dodał: , · Komentarzy: 1
elex 2

“Elex” może nie był tytułem, który zapisał się złotymi zgłoskami w annałach historii Piranha Bytes, lecz przez lata zyskał oddanych fanów i mimo wszystko potrafił zakorzenić się w umysłach pasjonatów gatunku. To dużo. Na tyle dużo, że niemieckie studio postanowiło właśnie zapowiedzieć kontynuację tego fantastyczno-naukowego “Gothica”.

Fabuła ma być bezpośrednią kontynuacją intrygi, którą poznaliśmy w pierwszej części. Kiedy frakcje postanowiły zlekceważyć ostrzeżenia Jaxa związane z atakiem Najeźdźców, bohater postanowił oddalić się od ludzi i żyć w samotności. Jednak wydarzenia stanowiące prolog “Elexa 2” zmotywują go kolejny raz sięgnąć po broń.

Inne

Rzut oka na walkę w Songs of Conquest

Dodał: , · Komentarzy: 2
songs of conquest

Dwa lata temu pisaliśmy o rozpoczęciu prac na "Songs of Conquest" rozśpiewanym kuzynie "Heroes of Might&Magic II". O tytule po zapowiedzi zrobiło się cicho, ale nie oznacza to, że zaprzestano nad nim prac. Wręcz przeciwnie! Nad SoC pracowano długo i wytrwale czego dowodem jest poniższy trailer skupiający się na czystym gameplay. Chociaż, czy mi się zdaje, czy jest w nim za dużo anime?

Mechajammer
copper dreams,mechajammer

Kiedy pięć dosłownie pięć lat temu pisaliśmy o rozpoczęciu prac nad "Copper Dreams" cyberpunkowym cRPGiem osadzonym w koloni karnej położonej na wyspie nie spodziewaliśmy, że pomiędzy zapowiedzią, a możliwością zagrania w demo minie, aż tyle czasu. Przez ten czas w grze zmieniło się wiele główne założenie, szata graficzna, a nawet... tytuł. Dokładnie teraz zamiast śnić miedzianych snów przyjdzie nam robić marmoladę z mechów.

Inne

Informacja prasowa

Na GOG.COM trwa letnia promocja Summer Sale – oznacza to ponad 3,400 okazji na klasyki i nowe gry. A teraz pojawiła się prawdziwie poniedziałkowa niespodzianka – przez 48 godzin gracze mogą w ramach giveaway'u dodać do swojej kolekcji grę "Hellpoint".

hellpoint,summer sale

"Hellpoint" to action RPG wydane 30 lipca 2020 na PC i konsole, więc całkiem niedawno. Akcja gry dzieje się w klimatycznej atmosferze sci-fi, w której linia pomiędzy nauką i okultyzmem jest bardzo cienka.

Diablo II
diablo 2 resurrected

Oglądając trailer "Diablo II: Resurrected" można odnieść wrażenie, że Blizzard wyciągnął wnioski z fiaska remastera "Warcrafta III" i postanowił stanąć na wysokości zadania podczas odświeżania innego wielkiego tytułu. Albo wszystko co widzimy to po prostu animacja, a sama produkcja będzie wyglądał i chodziła znacznie gorzej. A co znajdziemy w cyfrowym opakowaniu "Diablo II: Resurrected"? To co zawsze; 4K i 60 FPS, coop do 8 osób, klasyczny gameplay i ulepszoną grafikę.

The Elder Scrolls V: Skyrim
starfield

Plotki o "Starfield" chodzą po branżowych mediach od kilku lat. Czy najnowsza i nie będąca kontynuacją znanej marki gra Bethesda Softworks okaże się hitem? Czy Todd zajmie się czymś innym niż bezczeszczeniem zwłok "Fallouta" i sprawieniem "The Elder Scrolls" jest coraz bardziej prymitywniejsze? Czy uda się sprzedać tą produkcję kilkanaście razy na wszelkie możliwe platformy w tym mikrofalówki i pralki? Na te i inne pytanie z pewnością nie odpowie ten trailer, gdyż zgodnie z tegorocznymi trendami jest niezwykle minimalistyczny.

Wczytywanie...