Gamedec
gamedec

Studio Anshar mocno wzięło sobie do serca dewizę, że jesteśmy sumą wszystkich naszych wyborów i każdy nasz czyn niesie za sobą trudne do przewidzenia konsekwencje. Developerzy chwalą się, że ich debiutancki projekt stoi wielowątkową, nieliniową narracją i każdy problem będzie można rozwiązać na 3-4 alternatywne sposoby. Minimum. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie.

Na eksponowaniu tego atutu skupia się najnowszy zwiastun “Gamedeca”, który pokazuje, że każda decyzja będzie miała ogromne znaczenie na kształt rozgrywki i naszych doświadczeń z grą.

Hellblazer. Tom 5

Hellblazer. Tom 5 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hellblazer. tom 5

Garth Ennis w swoim ostatnim tomie "Hellblazera" pokazuje, jak dobrze rozumie cwanego maga i jego świat. Doprowadza wątki do emocjonujących kulminacji, korzysta z onirycznej atmosfery, wzrusza, a także raczy ironią w opowieści niemal detektywistycznej – słowem: czaruje.

Komiks rozpoczyna się podróżą do kraju możliwości – Stanów Zjednoczonych. Zmiana miejsca akcji okazuje się udanym pomysłem i szkoda, że rozgrywa się tu tylko opowieść "Płomień potępienia". Ennis przedstawia odwróconą rzeczywistość – świat najeźdźców, którzy wygnali Indian, zamordowanych prezydentów oraz czarnej magii. Przypomina to trochę "Amerykańskich bogów" Neila Gaimana, zwłaszcza pod względem pesymistycznej wymowy i wykorzystania reliktów przeszłości. Zamiast amerykańskiego snu jest amerykański koszmar oparty na kulturowym dziedzictwie narodu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Powód? Nowoczesne syntezatory dubbingowe, które z coraz większym realizmem podkładają głos wykorzystując próbki dialogowe popularnych aktorów.

Kontrowersje wywołała modyfikacja “A Night to Remember” do “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Autor przygody postanowił wykorzystać dobrodziejstwa współczesnej Sztucznej Inteligencji i za pomocą usługi CyberVoice wygenerował ścieżki dubbingowe Geralta bez absolutnie żadnego udziału Douga Cockle'a, który podkłada głos dziarskiego łowcy potworów w angielskim oryginale. Za pomocą próbek głosowych i sekwencji zdań program stworzył podkład dźwiękowy, który nierzadko niewiele ustępuje od fachowej roboty w studiu i symuluje głos aktora z naprawdę imponującą dokładnością.

Fundacja

Apple ogłosiło datę premiery serialowej adaptacji kultowego cyklu książek "Fundacja" autorstwa Isaac-a Asimova. Pierwsze trzy odcinki serialu (z dziesięciu) ukażą się 24 września bieżącego roku, a pozostałe będą się ukazywały w kolejne piątki. W produkcję zaangażowane są znane nazwiska – jego twórcą jest David S. Goyer (scenarzysta m.in. "Człowieka ze stali" oraz trylogii o Mrocznym Rycerzu Christophera Nolana), a w rolach głównych zobaczymy Jareda Harrisa oraz Lee Pace. Serial będzie oczywiście dostępny wyłącznie na platformie Apple TV+.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
the legend of heroes: trails of cold steel iv

Studio Falcon wykonało kawał dobrej roboty tworząc serię "The Legend of Heroes". Setki godzi pełnych wciągających przygód, inspirujących bohaterów i niezapomnianych chwil. Właśnie to wciągnęło mnie na tak długo i dalej będzie to robić. Tak więc bez dalszych wstępów weźmy się za ostatnie dostępne w tej chwili dla zachodnich klientów dzieło – "The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV".

Inne

Chris Avellone przerywa milczenie

Dodał: , · Komentarzy: 2
chris avellone

Nieco ponad rok temu legendarny scenarzysta i developer odpowiadający za wiele kultowych gier z gatunku RPG, Chris Avellone, został oskarżony o molestowanie seksualne przez grupę kobiet. Według ich słów na rozlicznych branżowych eventach miał się zachowywać niczym “seksualny drapieżnik” i nie miał żadnych skrupułów, aby wykorzystać swoją pozycję do osiągnięcia egoistycznych celów. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Po tych rewelacjach wiele zespołów zdecydowało się zerwać współpracę z developerem (m.in. rodzimy Techland) i odciąć się od jego pracy. On sam skrótowo odniósł się do oskarżeń i postanowił wycofać się z mediów społecznościowych, aby przeanalizować sytuację. Teraz, po prawie roku, Avellone przerywa milczenie i zapowiada walkę o dobre imię.

Porcelana, tom 3: Wieża z kości słoniowej
porcelana: wieża z kości słoniowej

Na początku mała dziewczynka, teraz dojrzała kobieta – borykająca się z nie byle jakim brzemieniem. Bohaterka trzytomowej serii "Porcelana" musiała zmierzyć się z wieloma problemami, a część nowych będzie dotykać sfery militarnej.

Mury wieży wyrastającej na tle miasta teoretycznie miały odgrodzić jej mieszkańców od ludzi z zewnątrz. Teoretycznie, bo Matkę odwiedza człowiek opowiadający o zbliżającym się zagrożeniu. Zapewnienie bezpieczeństwa staje się najważniejszym zadaniem Matki, lecz czy zdoła zapewnić je zarówno córkom Tori i Ari, jak i porcelanowym tworom, których część również traktuje niczym najbliższych członków rodu?

Shadowrun Returns

Informacja prasowa

Summer Sale na GOG.COM powoli zbliża się do końca, jednak nadal macie szansę skorzystać z gorących okazji na ponad 3,400 gier, których ceny obniżyliśmy nawet o 90%. Wśród nich znajdziecie znakomite tytuły z różnych gatunków i fantastyczne kolekcje. Przed wami też ostatnie rozdanie, dzięki któremu lato będzie jeszcze większą frajdą.

gog

Na początek już teraz zajrzyjcie na główną stronę GOG.COM i skorzystajcie z 72-godzinnego rozdania gry Shadowrun Trilogy! To kolekcja trzech taktycznych RPG-ów: Shadowrun Returns, Shadowrun: Dragonfall – Director's Cut i Shadowrun: Hong Kong, osadzonych w alternatywnej rzeczywistości, w której fantastyczne stworzenia mieszają się z nowoczesną technologią. Rozdanie trwa do 28 czerwca 2021 r. do godziny 13.00.

Raji: An Ancient Epic

Recenzja gry Raji: An Ancient Epic

Dodał: , · Komentarzy: 0
Raji: An Ancient Epic

Grając w gry rzadko spotkamy się z Indiami i ich niesamowicie bogatym dziedzictwem kulturowym. Hinduskie obyczaje, bogowie, historia, mitologia i architektura są mocno niedoreprezentowane w porównaniu do antycznej Grecji czy nordyckich sag. Nie pomaga w tym fakt, że indyjski gamedev to w większości pomocnicze studia zachodnich wydawców w rodzaju Ubisoftu czy EA, scena niezależna dopiero raczkuje. Dlatego bardzo zaintrygowała mnie "Raji: An Ancient Epic" – debiutanckie dzieło małego hinduskiego studia Nodding Head Games.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV

Legendy Herosów na Epicu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Legendy Herosów na Epicu

O zaplanowanej 40. rocznicy Falconu miałem okazję niedawno wspominać. W związku z tym fani oczekiwali interesujących ogłoszeń, jednak za sprawą Epic Game Store przyjemna niespodzianka czekała ich odrobinę wcześniej. Mianowicie, są to zapowiedzi udostępnienia kilku ich dzieł na PC-ty na zachodzie, z datami na 2022 i 2023 rok.

Wczytywanie...