Metro 2033

Informacja prasowa

droga stali i nadziei

W Metro Exodus wraz z Artemem odkryliśmy, że świat żyje. Moskwa nie jest ostatnim bastionem ludzkości. Przemierzyliśmy Rosję wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu raju. To, co dla nas było wielką przygodą, dla mieszkańców powierzchni jest codziennością. Jednak nawet i oni, pewnego dnia muszą przebyć drogę i zadecydować kim są. Czy zostaniesz świadkiem ich podróży?

„Droga stali i nadziei” jest pełną akcji i brutalności historią, opowiadającą trzy linie fabularne. Losy trójki bohaterów, każdy pochodzący z innego rejonu Rosji, zostają złączone z tajemniczą dziewczyną Daszą Darmowają. Stalker i przemytnik Azamat łamie prawo Nowoufskiej Republiki Komunistycznej i musi ponieść tego konsekwencje. Inga, major Zakonu Odrodzenia, otrzymuje od Mistrza zadanie. Awanturnik Morhołt od wielu dni śni o dziewczynie rezydującej w twierdzy Kiniel. Każdy z nich opuszcza bezpieczne enklawy i ciągnie w kierunku Daszy…

LastMan. Tom 3

LastMan. Tom 3 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
lastman. tom 3

Do tej pory w "LastManie" było raczej schematycznie, choć w ramach miłej rozrywki pomiędzy poważniejszymi tytułami seria spisywała się całkiem przyzwoicie. Jednak w końcu nadszedł ten moment... Nie, nie zrobiło się nagle poważniej, ale za to pod względem fabularnym – kreatywniej!

Opuszczenie dotychczasowego miejsca akcji i pójście w świat służy komiksowi. Od początku to uniwersum składało się z elementów, wydawałoby się, ze sobą sprzecznych – niby średniowieczna stylizacja, a są i akcenty współczesne pochodzące... skądś indziej. To pociągało za sobą tajemnicę dotyczącą podróży pomiędzy tymi realiami i pozwoliło twórcom na wrzucenie bohaterów do nowej, specyficznej lokacji, w której rządy prawa to rządy siły. Sceneria może kojarzyć się z klimatem "Mad Maksa", a poznawanie kolejnych zasad panujących w krainie – z założeniem: przyswój je jak najszybciej, bo inaczej zginiesz – dobrze nakręca akcję.

Mass Effect 3
mass effect 3

Wszyscy pamiętamy olbrzymie rozczarowanie, jakie przyniosło zakończenie przygód dziarskiego komandora Sheparda. “Mass Effect 3” mógł nas kręcić mniej lub bardziej, ale każdy chciał wiedzieć jak to się wszystko skończy. W końcu często dorastaliśmy z tą serią, przeżywając z nią mnóstwo pięknych chwil, każdy wzlot i upadek, a na do widzenia dostaliśmy… na co były te wybory? Czy to w ogóle miało jakikolwiek sens? No i po co, do cholery, były te wszystkie kolorki?

Tak czy siak, nie trzeba było długo czekać aż oddani fani zaczęli mocno spekulować nad tym, że zakończenie trylogii Sheparda ma tak naprawdę ukryty, głęboki, refleksyjny, skomplikowany sens. Tak powstała teoria indoktrynacji.

Biomutant
biomutant

“BioMutant” to z jednej strony niesamowicie ciekawie prezentujący się projekt, który może w tym roku ostro namieszać w branży elektronicznej rozrywki. Z drugiej, nie ukrywajmy, to gra niosąca za sobą tak wiele znaków zapytania i zapowiadająca się zbyt ambitnie, jak na niewielki zespół, jaki ją stworzył.

Bądźmy jednak dobrej myśli i liczmy, że tytuł okaże się sukcesem, przy którym spędzimy długie godziny dobrej zabawy. W międzyczasie posiadacze komputerów osobistych mogą sprawdzić, czy dzieło studia Experiment 101 odpali na ich oddanych maszynach, gdyż wydawca THQ Nordic zdradził oficjalne wymagania sprzętowe produkcji.

Rok 1984. Powieść graficzna
rok 1984. powieść graficzna

Niektóre dzieła są tak znane, że przygotowanie ich nowej odsłony jest bardzo odważną decyzją. Oczywiście można liczyć na to, że znany tytuł sprzeda dzieło, ale prawda jest taka, iż odbiorcy tego typu eksperymentów potrafią być bardzo krytyczni. Wydawnictwo Jaguar postanowiło zaryzykować i po bardzo dobrej graficznej wersji "Folwarku zwierzęcego" postanowiło zaproponować czytelnikom kolejną, sztandarową publikację George'a Orwella, czyli "Rok 1984".

Tym razem Eric Arthur Blair, bo takie jest prawdziwe imię i nazwisko autora, zabiera nas do Oceanii, czyli fikcyjnej krainy, obejmującej dwa mocarstwa: USA i Imperium Brytyjskie. W kraju panuje ideologia angsocu, a życie obywateli jest całkowicie kontrolowane przez państwo. Oceania w zależności od dnia (bądź godziny) toczy wojnę z jednym z pozostałych mocarstw: Eurazją (rozrośnięty Związek Radziecki), gdzie panuje neobolszewizm, lub Wschódazją (Chiny i pobliskie tereny) z powszechnym kultem Nie-Ja.

NieR: Automata
nier replicant

Wreszcie dane jest nam zobaczyć fragment rozgrywki z remake-u gry "NieR: Replicant", zwanego "NieR: Replicant ver.1.22474487139...". Jest to prequel wyśmienitej "NieR: Automata", w którym wcielimy się w młodego mężczyznę szukającego lekarstwa dla swojej śmiertelnie chorej siostry. Towarzyszyć nam będzie lewitująca, gadająca książka zwana Grimoire Weiss. Gra ukaże się 23 kwietnia bieżącego roku na PC i konsole.

Spiritfarer
Spiritfarer

Gra "Spiritfarer" była bardzo pozytywną, słodko-gorzką niespodzianką 2020 roku. Piękna oprawa audiowizualna połączona z mocną, chwytającą za serce historią i platformową rozgrywką – Kanadyjczycy ze studia Thunder Lotus Games dali w nasze ręce bardzo niezwykłe doświadczenie. Dlatego bardzo się ucieszyłem, gdy ujawnili wczoraj informacje o dodatkowej zawartości, która zostanie dodana do gry w tym roku. Kompletnie za darmo.

Icewind Dale

Aktualizacja działu Icewind Dale #8

Dodał: , · Komentarzy: 0
icewind dale

Czego potrzebuje każdy dobry bard, który pragnie podbić swoim talentem Dolinę Lodowego Wichru? Z całą pewnością zaufanego i nastrojonego instrumentu, który pozwoli mu okrasić swoją opowieść nieprzeciętnym podkładem muzycznym. Dobre historie nie biorą się jednak znikąd i taki jegomość powinien też dobrze orientować się w lokalnych klimatach – w tym pomogą mu opasłe księgi lub listy. Potem droga jest już prosta, bo znając klucz do serca odbiorcy, śmiało można liczyć na masę złotych monet, klejnotów lub innych błyskotek.

No i właśnie na tym wszystkim skupia się najnowsza aktualizacja działu "Icewind Dale" sygnowana przez nieocenionego Medivha.

Inne

Powrót serii Disciples

Dodał: , · Komentarzy: 4
disciples liberation

Fani serii "Heroes of Might and Magic" ostatnimi czasy nie mogą liczyć na duże powodzenie. Sposób, w jaki Ubisoft traktuje markę nie zapowiada w najbliższym czasie nowej, porządnej odsłony. W takich chwilach człowiek ma opcję albo korzystać ze sprawdzonych klasyków, albo udać się do konkurencji. W drugim przypadku czekają ciekawe informacje, bowiem Frima Studio zapowiedziało kontynuację historii Nevendaaru.

Wczytywanie...