Timeless

Timeless – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
timeless

"Timeless" wydaje się kolejną książką w bogatym dorobku literackim R.A Salvatore'a, jednak tytuł ten stanowi ukoronowanie cyklu, w którym od 30 lat poznajemy dalsze losy drowiego renegata – Drizzta Do'Urdena. Ojciec serii powraca po blisko dwuletniej przerwie i do tego z nowym wydawcą, więc przed nim stanęło dość trudne zadanie przekonania tych, którzy uważali historię sławnego łowcy za zakończoną.

Siłą książki ponownie jest sylwetka rozpoznawalnego bohatera, chociaż to wcale nie on odgrywa tutaj pierwsze skrzypce. Przez większość czasu będziemy świadkami rodzącej się przyjaźni między przywódcą Bregan D'aerthe a młodym fechmistrzem – Zaknafeinem. Ta dwójka poznaje się w dość ciekawych okolicznościach i z pewnymi problemami wypracowuje sobie coś, co wśród mrocznych elfów uchodzi za słabość – przyjaźń. "Timeless" to jednak książka przynajmniej dwóch lub trzech wątków, ukazująca zarówno przeszłość, jak i teraźniejszość, w której musi odnaleźć się dopiero co przywrócony do życia ojciec Drizzta. Kto go wskrzesił i jaki miał w tym cel? Tego typu pytania pojawiają się w książce wielokrotnie, zadawane zarówno przez całe Menzoberranzan, jak też przyjaciół sławnego renegata, którzy nagle widzą kogoś, kto powinien być martwy od wielu, wielu lat.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojna Krwi dostępna na Steam

Dodał: , · Komentarzy: 0

Najnowsza gra z wiedźmińskiego uniwersum, czyli "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści" do dzisiaj trafiła do sprzedaży za pośrednictwem platformy Steam. Tytuł ten jest dostępny w tej samej cenie, jaką życzy sobie za niego wydawca w chwili premiery.

wojna krwi

Chociaż gra miała swoją premierę ponad dwa tygodnie temu, to dopiero dzisiaj można ją nabyć za pośrednictwem platformy Steam. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wyceniono ją na 99 PLN, czyli dokładnie tyle samo, ile przyszło nam zapłacić za swój egzemplarz w sklepie GOG.com. Jeśli wciąż wstrzymujecie się zakupem, to przynajmniej za wami pierwsze oceny nowej gry polskiego studia, które nastrajają optymistycznie.

Komiksy

Informacja prasowa

W listopadzie Non Stop Comics wyda łącznie pięć tytułów, w tym dwie kontynuacje i trzy nowości: "Pijak" (14.11.2018), "Zabij albo zgiń tom 4" (21.11.2018), "Wbrew Naturze tom 3" (21.11.2018), "Ghost Money" (28.11.2018) oraz "The Goon tom 1" (28.11.2018).

the goon

Z listopadowego kalendarza wypadły dwa tytuły. "Odrodzenie tom 4" zostało przeniesione na styczeń 2019 r., a "Royal City tom 1" na grudzień 2018 r.

Non Stop Comics w pierwszej połowie 2019 r. wyda horror "Infidel" Pornsaka Pichteshote'a (scenariusz) i Aarona Campbella (rysunki) z Image Comics (podgląd okładki oryginalnej w załączniku). Studio TriStar wykupiło już prawa do jego ekranizacji. Album znalazł się w TOP100 ulubionych horrorów National Public Radio (jeden z trzech komiksów w zestawieniu obok "Uzumaki" Junji Ito i "Sandmana" Neila Gaimana).

Tyranny

Prezenty na drugie urodziny Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 4

Jutro mijają dwa lata od momentu, gdy zaczęliśmy wykonywać wolę Kyrosa. Z tej okazji przygotowano drobne prezenty dla posiadaczy gry, jak też postanowiono przemianować dotychczasowe edycje gry. Zamieszania przy tym sporo, ale przynajmniej będziemy mogli nabyć wersję wraz ze wszystkimi dodatkami.

tyranny

"Tyranny" okazało się ciekawym tytułem od doświadczonego studia Obsidian, w którym można było pomóc w całkowitej dominacji nad kontynentem. Od chwili premiery pojawiły się jednak nowe DLC, zaś dotychczasowe wersje, znane jako Commander Edition i Overlord Edition, nie oferowały wszystkich oficjalnych dodatków. Teraz to się zmieni, bowiem nadchodzi nowe nazewnictwo oraz darmowy prezent dla każdego posiadacza gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Serwis GOG dorzuca kolejne elementy w ramach swojej promocji Made in Poland. Tym razem możemy spodziewać się za darmo koncertu, podczas którego można było posłuchać muzyki z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Do tego dochodzą trzy gry, które dostały polskie wersje językowe.

wiedźmin 3

GOG promuje swoją promocję Made in Poland, która ma uczcić święto odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji przeceniono tytuły stworzone przez rodzime studia. Przygotowano także specjalną promocję, dzięki której przez 48 godzin będziemy mogli za darmo pobrać trwający półtorej godziny zapis koncertu z muzyką pochodzącą z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Komiksy

Azzarello i Risso nie dają o sobie zapomnieć, czego najlepszym dowodem jest ostatnio wydana "Księżycówka". Mocne kryminały to ich specjalność, a że panowie cieszą się dużą popularnością wśród czytelników, to nic dziwnego, że Egmont zdecydował się zebrać wszystkie historie o Batmanie stworzone przez ten duet.

batman: rozbite miasto i inne opowieści

Większość albumu zajmuje "Rozbite miasto", pierwotnie podzielone na kilka części. Założenie fabularne jest proste – Batman próbuje wyjaśnić morderstwo i znaleźć niejakiego Angela Lupo, który jawi się jako główny podejrzany. Rozpoczyna się zatem niepozornie, ale to nie poziom skomplikowania intrygi jest tu najważniejszy. Brian Azzarello dobitnie pokazuje, jaki wpływ na funkcjonowanie przestępczego półświatka ma Batman, który w dążeniu do odnalezienia Angela obija niejednego gangstera, niejednemu psuje też opinię i sam niejednokrotnie ociera się o śmierć. W Gotham wykreowanym na miasto pozbawione sprawiedliwości to niby nic nowego, ale zostało to smakowicie podane. Determinacja, z jaką Nietoperz ściga osobę podejrzaną o osierocenie chłopca, wynika z osobistych doświadczeń bohatera, co udało się połączyć z dręczącymi go wyrzutami sumienia.

Mass Effect: Andromeda

Za nami kolejny N7 Day

Dodał: , · Komentarzy: 4

Wczoraj obchodziliśmy kolejny N7 Day, więc była okazja do świętowania fanów serii przygód niejakiego Sheparda oraz przekonywania nas do tego, że w galaktyce Andromedy może być równie ciekawie. Przedstawiono także najbliższe plany.

mass effect

Każdy 7 listopada to umowna data obchodzenia N7 Day, zapoczątkowanego po udanej trylogii komandora Sheparda. Seria nie kończy się rzecz jasna tylko na tych trzech grach, bowiem zalicza się do niej także dość przeciętna "Andromeda", którą czekają pewne ulepszenia w wersji na konsolę Xbox One. Poza tym póki co nie możemy spodziewać się żadnej nowej odsłony serii.

Final Fantasy XV

Ostatnia odsłona cyklu "Final Fantasy" miała być ukoronowaniem marzeń posiadaczy PC, których kuszono nowymi dodatkami oraz edytorem poziomów. Square Enix wycofuje się z tych deklaracji, definitywnie kończąc prace nad kolejnymi DLC.

final fantasy xv

Square Enix dumnie ogłosiło, że zespół zajmujący się "Final Fantasy XV" został wyodrębniony z macierzystych struktur, otrzymując przy tym nazwę Luminous Productions. Szkoda tylko, że wcześniej opuścił go dotychczasowy szef, Hajime Tabata, zaś z czterech planowanych płatnych dodatków zobaczymy tylko jeden – zapowiadany na marzec przyszłego roku "Episode Ardyn".

Komiksy

Rick i Morty – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
rick i morty

"Rick i Morty" stał się fenomenem. Trzy sezony produkcji – więcej jak na razie nie wyszło – to czysta rozkosz dla fanów popkulturowych nawiązań, czarnego humoru i szalonych, fantastycznych przygód. Każdy odcinek to nowa historia, której rozwoju nie da się przewidzieć. Popularność serialu poskutkowała powstaniem komiksu na jego podstawie. Pierwszy tom serii niedawno trafił na polski rynek za sprawą wydawnictwa Egmont.

Punkt wyjściowy jest znany miłośnikom serialu – Rick to genialny naukowiec i zabiera swojego wnuka, Morty'ego, na przygody po całym wszechświecie. Ich konsekwencje odczuwa również reszta rodziny – Beth, Jerry i Summer. Komiks od razu wrzuca czytelnika do tego świata, bez żadnego wprowadzenia, więc docelowy odbiorca to ktoś, kto oglądał "Ricka i Morty'ego" i zna relacje panujące między bohaterami.

Zacowi Gormanowi udało się przenieść styl wypowiedzi postaci do komiksu (co zachował tłumacz Jacek Drewnowski). W trakcie czytania dialogów w głowie słyszy się głosy bohaterów serialu, zwłaszcza że oddano ich charakterystyczne odgłosy, jak "bek" w przypadku Ricka. Jednak brakuje złotych tekstów – błyskotliwych i śmiesznych, które zapadłyby w pamięć i można byłoby je przywoływać.

Komiksy

Pewnego lata – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
pewnego lata

Dojrzewanie to dla wielu trudny okres i opowiadanie o nim, również za pośrednictwem komiksu, zawsze wiąże się z ryzykiem popadnięcia w moralizatorski ton. Tym bardziej warto podkreślić, że Mariko i Jillian Tamaki uniknęli banału w komiksie "Pewnego lata".

Co roku Rose wraz z rodzicami odwiedza Awago. Małe, spokojne miasteczko, położone w pobliżu wody, wydaje się znakomitym miejscem na wakacje tak dla rodziców, jak i dziewczynki, która ma tam zresztą oddaną przyjaciółkę. Trudno się jednak cieszyć wolnym czasem w obliczu problemów rodzinnych, które nie pozwalają o sobie zapomnieć nawet w trakcie urlopu, czemu dodatkowo towarzyszy wchodzenie przez Rose w okres dojrzewania.

"Pewnego lata" zostało uhonorowane nagrodą Eisnera i łatwo zrozumieć powody, dla których tak się stało. Przede wszystkim uniknięto wspomnianego we wstępie banału, jaki często staje się udziałem historii o dorastaniu, ostatecznie zwykle pisanych przez osoby, które mają je dawno za sobą. Główna bohaterka i jej rówieśniczka z Awago robią codziennie wiele rzeczy, których można by się spodziewać po ich wieku. Spędzają mnóstwo czasu nad wodą, wypożyczają i oglądają filmy skierowane do dużo starszej widowni, mają wahania nastrojów czy niezdrowo interesują się historią dwójki starszych nastolatków z Awago, którą spokojnie można nazwać okruchami życia. Na tym jednak ich codzienność się nie kończy, chociaż większość tego tyczy się Rose i jej rodziny, dzięki czemu "Pewnego lata" to więcej niż opowieść o dojrzewaniu i młodzieńczym buncie.

Wczytywanie...