Komiksy
komiks,Tymek i Mistrrz

Nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu ukazał się ostatni – o ile autorzy nie pokuszą się o ciąg dalszy – tom serii "Tymek i Mistrz". Jest to komiks fantasy dla młodszych czytelników, który jednak potrafi bawić także starszych odbiorców. Recenzowaliśmy zarówno pierwszą część, jak i drugą. Poniżej opis wydawcy, a w rozszerzeniu newsa znajdziecie przykładowe plansze.

Trzeci i ostatni tom zbiorczego wydania humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”. Znajdą się w nim odcinki publikowane po raz pierwszy, te, które powstały już po zamknięciu „Komiksowa” – przeznaczonego dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej”.

To tam komiks „Tymek i Mistrz” ukazywał się przez lata i zyskał sobie status serii kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego!

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

Game Exe

Aktualizacja na Dzień Dziecka

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzień Dziecka na Game Exe zapowiada się trochę ekscentrycznie i niepokojąco. Mikael doszedł do jedynego słusznego wniosku, że współczesny świat jest brutalny, a przyszłość nie rysuje się zbyt różowo, więc dzieciaki powinny od najmłodszych lat przygotowywać się do walki o przeżycie. Dlatego postanowił przyszykować artykuł o umiejętnościach bojowych w "Age of Decadence". Dzięki niemu młodzież dowie się, jak skutecznie rozłupać komuś czaszkę w postapokaliptycznym świecie lub też nauczy się, że jeden cios wycelowany w czułe miejsce jest wart więcej niż tuzin powierzchownych ran.

deus ex,inspektor gadżet

Courun szybko podchwycił temat. Oprócz małej wycieczki po Mieście Niechcianym czy spotkaniu z bezwzględną szefową chciwej korporacji, rozmyśla nad tym, czy włam do futurystycznego banku to taka wielka frajda. Poza tym w kooperacji z Matthiasem, będzie prowadził rekrutacje do bezwzględnej armii krwawego tyrana. Taaa... a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Nie, my tu nie jesteśmy normalni.

Diablo III: Przebudzenie Nekromantów

Choć wciąż nie znamy daty premiery ani konkretnej ceny, to Blizzard nie ustaje w promocji kontrowersyjnego DLC do "Diablo 3". "Rise of the Necromancer", jak sama nazwa wskazuje, wniesie do produkcji przesiąkniętą nostalgią klasę Nekromanty, a dzięki serwisowi IGN możemy już teraz poznać fabularny przedsmak jego przygód. Zarówno z męskiej, jaki żeńskiej perspektywy.

diablo 3,rise of the necromancer

Nie ma co mitrężyć. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do rozszerzenia wieści.

Elex

Chwila, na którą fani Piranha Bytes czekali od dawna. Niemieckie studio, ojcowie serii "Gothic" i "Risen", ujawniło dzisiaj oficjalną datę premiery swojego najnowszego dziecka. Na postapokaliptyczny glob targany wojnami frakcji i próbami przejęcia kontroli nad enigmatyczną substancją, trafimy 17 października.

elex

Oprócz efektownego zwiastuna CGI, elegancko prezentującego założenia świata "Elex", poznaliśmy również skład Edycji Kolekcjonerskiej gry.

Wczytywanie...