Komiksy

Wydawnictwo Kultura Gniewu poinformowało na Facebooku, że do druku trafił nowy komiks – "Hasib i królowa węży". Premiera nastąpi jeszcze w czerwcu. Oto opis tej pozycji:

Pewnego dnia mędrzec Danijal powiedział żonie: „Po mojej śmierci wydasz na świat nasze dziecko. Nazwiesz je Hasib Karim ad-Din. Zapewnisz mu najlepsze wykształcenie, a gdy dorośnie, zapyta cię, co zostawił mu ojciec. Wręczysz mu wtedy pięć kart ukrytych w tej skrzyni. Kiedy je odczyta i pojmie ich treść, stanie się najświatlejszym człowiekiem swoich czasów”.

hasib i królowa węży

Tak rozpoczyna się najnowszy komiks Davida B., autora między innymi legendarnych „Rycerzy świętego Wita”. „Hasib i królowa węży” to epicka historia inspirowana przekazem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tytułowy Hasib jest młodym drwalem pozostawionym przez nieuczciwych towarzyszy na pewną śmieć w jaskini. Bohater spotyka tam jednak królową węży, która zaczyna snuć niezwykłą opowieść, pełną przygód, bóstw, demonów, księżniczek, czarnoksiężników i przepowiedni...

Disco Elysium
no truce with the furies

Ponad pół roku minęło od naszej ostatniej zapowiedzi gry estońskiego studia ZA/UM, „No Truce With The Furies”. Produkcja, która zdążyła zrobić już sporo zamieszania w światku niezależnych gier cRPG, bez wątpienia może być obecnie nazwana jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego gatunku. „No Truce With The Furies” przedstawiana jest jako produkcja humorystyczna, świadoma swojej własnej konwencji i bawiąca się oczekiwaniami wobec gry cRPG. Do niedawna jednak światła dziennego nie ujrzały żadne nowe informacje – aż do chwili, gdy gra zadebiutowała na serwisach Steam oraz Humble Bundle. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że przedsprzedaż „No Truce With The Furies” ruszy jesienią 2017 roku. W sieci pojawił się też oficjalny opis produkcji, jego tłumaczenie znajdziecie w rozwinięciu.

Książki fantastyczne

Wrota obelisków – premiera w czerwcu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Wroga obelisków

Wydawnictwo SQN na 14 czerwca zaplanowało premierę książki "Wrota obelisków" N.K. Jemisin, która jest kontynuacją "Piątej pory roku". Oto opis wydawcy:

LAUREATKA NAGRODY HUGO. Nominowana do Nagród Nebula i Locus.

Tak właśnie kończy się świat – po raz ostatni.

Nastaje Sezon, a ludzkość pogrąża się w długiej, zimnej nocy.

Essun – kiedyś opiekuńcza matka, obecnie mścicielka – znalazła schronienie, nie zdołała jednak odszukać córki. Spotyka dziesięciopierściennika Alabastra, który ma do niej prośbę. Jeśli Essun ją spełni, los Bezruchu zostanie przypieczętowany na zawsze.

Daleko stamtąd jej córka, Nassun, rośnie w siłę, a jej wybory mogą doprowadzić do rozerwania świata.

Kontynuacja trylogii rozpoczętej "Piątą porą roku":

- uhonorowaną nagrodą Hugo,

- nominowaną do nagród Nebula, Audie i Locus,

Komiksy

Maj okazał się bogaty w ciekawe komiksowe premiery. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze jedna, która tydzień temu trafiła do księgarń – "Quantum and Woody 1: Najgorsi superbohaterowie na świecie". Komiks można zakupić na stronie wydawnictwa Fantasmagorie. Oto jego opis (natomiast w rozszerzeniu newsa znajdziecie przykładowe ilustracje):

Quantum and Woody 1: Najgorsi superbohaterowie na świecie

Dawno, dawno temu, Eric i Woody Hendersonowie byli nierozłączni. Byli adoptowanymi braćmi. Najlepszymi przyjaciółmi. Błyskotliwymi umysłami. Po latach oddalili się od siebie, stali się rywalami. Za sprawą splotu pewnych okoliczności, takich jak śmierć ich ojca oraz niefortunny eksperyment naukowy, zyskali nowe moce, a także doskonały powód do noszenia kostiumów i walki ze zbrodnią. Przygotujcie się, ludzie! Quantum i Woody nadchodzą! (wraz z kozą).

Pierwszy komiks Valianta po polsku!

Inne

Pierwszy materiał wideo z The Iron Oath

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj w sieci zadebiutował pierwszy materiał wideo prezentujący „The Iron Oath” – niezależną produkcję z gatunku cRPG przygotowywaną przez Curious Panda Games. Wideo przedstawia krótki, około pięciominutowy fragment z wersji pre-alfa gry, wiele więc jeszcze może zmienić się do czasu premiery. „The Iron Oath” będzie w założeniu skupioną przede wszystkim na walce turowej grą cRPG, z wieloma planowanymi (ponad dwudziestoma) klasami postaci oraz czteroosobową drużyną, osadzoną w dynamicznie zmieniającym się świecie pełnym tajemnic. Twórcy gry przewidują rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej na kickstarterze w przeciągu następnych dwóch miesięcy.

The Iron Oath

Wspomniany materiał znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

SpellForce 3

Spellforce 3 z konkretną datą premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0
spellforce 3

Były dzisiaj kiepskie wieści, teraz czas na trochę lepsze. Poznaliśmy w końcu dokładną datę premiery długo wyczekiwanej hybrydy komputerowej gry fabularnej ze strategią czasu rzeczywistego. THQ Nordic oficjalnie oświadczył, że "Spellforce 3" trafi na półki sklepowe dokładnie 7 grudnia.

Śródziemie: Cień Wojny

Śródziemie: Cień Wojny zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wygląda na to, że wendetta Taliona została przesunięta w czasie. Nic dziwnego, bo zebranie całej armii przeciwko Sauronowi, to przecież nie rurki z kremem. Nie zmienia to jednak smutnych faktów – studio Monolith, za pośrednictwem oficjalnego forum, zdradziło graczom, że "Śródziemie: Cień Wojny" nie trafi w ich ręce pod koniec sierpnia, jak to pierwotnie planowano. Premiera gry została przesunięta na 10 października.

śródziemie: cień wojny

Powody takiego zagrania nie są zaskakujące. Developerzy chcą doszlifować swój produkt do perfekcji i potrzebują dodatkowych kilku tygodni, aby to uczynić. Na otarcie łez twórcy obiecali, że będą bardzo aktywni na zbliżających się targach E3 i zobaczymy na nich sporo nowego materiału prosto z gry. Jak się nie ma, co się lubi, to się lub, co się ma...

Komiksy

Na stronie księgarni internetowej Egmont pojawiły się przykładowe plansze z najbliższych komiksowych premier. Możemy więc przyjrzeć się, jak wyglądają w wewnątrz takie tytuły jak "Kaznodzieja tom 1" czy "Droga do Odrodzenia. Superman – Lois i Clark". Ilustracje znajdziecie w rozwinięciu newsa.

komiksy

Powyższy obrazek przedstawia fragment planszy z komiksu "Lone Sloane".

Wczytywanie...