Komiksy

Lone Sloane – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Lone Sloane

Czasem trafiają się tytuły, przy których już po chwili czujemy, że obcujemy z czymś niezwykłym. Dokładnie takie uczucie towarzyszyło mi podczas lektury pierwszych stron "Lone Sloane'a". Później już tylko utwierdzałem się w przekonaniu, że początkowe wrażenie było trafne.

Krótkie scharakteryzowanie albumu jest zadaniem bardzo wymagającym, a jednocześnie całkiem prostym. Konstrukcja świata, miejsca nad podziw tajemniczego i intrygującego jest tym pierwszym, a przedstawienie zarysu fabuły drugim. Na szczęście określenie "futurystyczna opowieść o przygodach awanturniczego kosmicznego pirata" nie w pełni oddaje charakter tworu, z którym mamy do czynienia.

To zresztą nie pierwszy kontakt polskiego czytelnika z piratem Lone Sloane'm, bowiem Egmont w ramach kolekcji "Mistrzowie Komiksu" już w zeszłym roku opublikował "Salambo" Philippe'a Druilleta, natomiast teraz nadszedł czas na kontynuację. Znajdziemy w niej sześć krótkich opowiadań oraz dwa znacząco obszerniejsze. Każde z nich cechuje się fantastycznymi ilustracjami.

Pathfinder: Kingmaker

Panie i panowie, tworzy nam się nowa świecka tradycja. Jeżeli produkowana gra jest określana mianem "izometrycznej" albo "staro-szkolnej", istnieje 90% szans, że za przygrywające w tle muzykę będzie odpowiadał Inon Zur. W najnowszej aktualizacji dotyczącej "Pathfinder: Kingmaker" kompozytor ukazuje nam kulisy swojej pracy, opowiadając o intencjach przyświecających mu w tworzeniu muzyki i użytych w tym celu instrumentach.

pathfinder: kingmaker,inon zur,owlcat games,soundtrack
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie

Informacja prasowa

Assassin’s Creed Last Descendants – Ostatni potomkowie

Już 5 lipca do księgarń trafi drugi tom trylogii Matthew J. Kirby’ego „Ostatni potomkowie” ze znanej i lubianej serii Assasin’s Creed. W poprzedniej części czytelnicy mogli poznać Owena, który niespodziewanie trafił w sam środek rozgrywki między asasynami a templariuszami.

Tom drugi zatytułowany „Grobowiec chana” przynosi nowe niezwykłe przygody Owena i jego przyjaciół – dokonali oni rzeczy niezwykłej, ale ostatecznie ponieśli porażkę. Kiedy odkryli, gdzie znajduje się pierwszy fragment starożytnego artefaktu – legendarnego Trójzębu Edenu – wydawało się, że mają go w garści. Poszukiwali go również członkowie Bractwa Asasynów i Zakonu Templariuszy, okazało się jednak, że ich wszystkich ubiegł jeszcze ktoś inny. Nić porozumienia między nastolatkami zaczęła się rwać – Owen wraz z przyjacielem Javierem wzięli stronę asasynów, pozostali zaś sprzymierzyli się z templariuszami. Lecz koniec to dopiero początek! Do odszukania wciąż pozostały dwa fragmenty artefaktu i obie grupy zrobią teraz wszystko, by nie powtórzyć swoich błędów. Podobno wnuk Czyngis-chana, Möngke-chan, został pochowany z jednym z fragmentów Trójzębu Edenu. Lecz jego grobowca jak dotąd nie odnaleziono...

Książka już w przedsprzedaży.

Komiksy

"Jessica Jones: Alias, tom 3" trafi do sprzedaży 7 lipca. Album ukaże się nakładem wydawnictwa Mucha Comics. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgać po tę serię, zajrzyjcie do naszej recenzji pierwszej części. W rozszerzeniu newsa znajdziecie ilustracje i okładki zeszytów z komiksu.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii ALIAS #16-21.

Jessica Jones: Alias – tom 3

„Mattie Franklin. Trudno uwierzyć, że to superbohaterka... W najgorsze dni nie wyglądałam tak źle jak ona”.

Pathfinder: Kingmaker

Kilka informacji o Pathfinder: Kingmaker

Dodał: , · Komentarzy: 6

Jak na razie najlepszą informacją o "Pathfinder: Kingmaker" jest zwerbowanie przez rosyjskie studio Owlcat Games Chrisa Avellona, człowieka znanego ze swojego wkładu w takie tytuły jak: "Planescape: Torment", "Fallout 2", "Neverwinter Nights 2", "Alpha Protocol", "Fallout: New Vegas", "Torment: Tides of Numa-Numa" i wielu innych produkcji. Jednak wraz ze wzrostem funduszy na koncie studia pojawiają się pierwsze informacje o nowej grze i muszę przyznać, wyglądają one ciekawie.

pathfinder: kingmaker
Komiksy
Requiem Króla Róż #2

Jeśli po drugich tomach serii spodziewacie się przynajmniej trochę wyższego poziomu, rozkręcenia akcji i rozwinięcia historii, to Aya Kanno w "Requiem Króla Róż" tak właśnie czyni. Wcześniej jednak krótko przypomina dotychczasowe wydarzenia na stronie zatytułowanej "Bohaterowie i ich dzieje", co z pewnością przyda się czytelnikom, którzy usiądą do lektury kolejnej odsłony cyklu po jakiejś przerwie.

Pierwsza część zakończyła się urwaniem akcji w szczytowym momencie, zostawiając czytelnika z pytaniem, czy jednej z ważnych postaci uda się przeżyć. Bez ociągań dostajemy kontynuację tej historii, dowiadując się, jaki los czeka bohaterów i śledząc zaogniający się konflikt między rodem Yorków a Lancasterami. Aya Kanno szybko rozstawia pionki na szachownicy i dąży do przynajmniej tymczasowego rozwiązania sprawy – krwawego i pełnego przemocy.

Ujawnia się tu niewielka słabość "Requiem Króla Róż" – ustawianie postaci w odpowiednich miejscach i zwroty w bitwach (przewagę ma jedna strona... i już nie) są odrobinę naciągane. Dlatego lepiej głębiej nad tym nie rozmyślać. Już w poprzedniej recenzji wspominałem, że król Henryk wymyka się bez problemów, a z uwagi na to, że jest bogobojną, naiwną i uległą osobą oraz władcą, raczej powinien być cały czas pod eskortą. Być może można byłoby to wyjaśnić (np. jego sprytem?), ale autorka wolała skupić się na innych aspektach.

Książki fantastyczne

Fabryka Słów na sierpień

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fabryka Słów na sierpień przygotowała sporą ilość premier – część to wznowienia, ale są również nowości np. zbiór opowiadań Briana McClellana pt. "Sługa korony". Poza tym do sprzedaży trafi nowe wydanie "Galeonów wojny" Jacka Komudy, które będzie zawierało dwa tomy w jednej książce.

książki

Pełną listę zapowiedzi wraz z okładkami i opisami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne

Wydawnictwo MAG zaktualizowało swoją stronę o zapowiedzi na najbliższe miesiące – lipiec, wrzesień i sierpień. Wśród nich jest m.in. nowy tom "Akt Dresdena", epickie fantasy "Ogień przebudzenia" (które ukaże się już w przyszłym tygodniu), wznowienie jednej z książek Neila Gaimana oraz... "Wonder Woman".

książki

Pełną listę wraz z okładkami, opisami i datami premier znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne

Bez odkupienia w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć premiera "Bez odkupienia" Michaela R. Fletchera jest jutro, książka trafiła do sprzedaży już dzisiaj. To przykład mrocznej fantasy, którą w zagranicznych opiniach porównuje się m.in. do twórczości Joego Abercrombiego. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

Tęsknisz za naprawdę mroczną fantasy spod znaku „Księcia cierni” Marka Lawrence'a? Oto nowy autor, który porwie cię opowieścią pełną mroku, krwi i obłędu. A przy tym pełną niezwykle oryginalnych pomysłów.

Bez odkupienia

Rekomendacja od samego Anthony'ego Ryana niech będzie wystarczającą zachętą. Wejdź do Świata urojeń i zmierz się z meandrami ludzkiej świadomości.

Wczytywanie...