Śródziemie: Cień Wojny

Choć kontynuacja historii krwawej wendetty Taliona została opóźniona o kilka tygodni, to twórcy za pośrednictwem najświeższego zwiastuna "Śródziemie: Cień Wojny", starają się nas przekonać, że mimo wszystko warto uzbroić się w dodatkową dawkę cierpliwości. Co ważniejsze, robią to bardzo skutecznie.

śródziemie: cień wojny

Wygląda na to, iż produkcja niesie za sobą rozmach znany z filmowej sagi. Nie zabraknie też postaci, które mogliśmy poznać na kartach książki. Prezentuje się to wszystko smacznie i nastraja optymistycznie przed październikową premierą.

Komiksy

Cage – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwa komiksowe chętnie korzystają z popularności superbohaterów na ekranach kin i telewizorów. Gdy tylko trafia się premiera produkcji poświęconej danej postaci, prędzej lub później można spodziewać się wydania komiksu o niej. Kolejnym takim przykładem jest "Cage". Co prawda, serial Netflixa ukazał się w zeszłym roku, do tego nie wzbudzając takiego zachwytu jak "Daredevil" czy "Jessica Jones", ale w końcu na polskim rynku pojawił się album z jego bohaterem.

Cage

Luke Cage ma kuloodporne ciało i nadludzką siłę. Wyróżnia się krzepą, jednak nie kostiumem – po samym wyglądzie niektórzy nie oceniliby go nawet jako superbohatera Marvela, prędzej jako zwykłego czarnoskórego osiłka z osiedla. Mężczyznę zastajemy, gdy przychodzi do niego kobieta z prośbą o pomszczenie córki, która stała się przypadkową ofiarą porachunków gangsterskich. Zlecenie nie jest dobrze płatne, mimo to Luke decyduje się je przyjąć – wbrew własnym zasadom.

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział
Wszyscy patrzyli nikt nie widział

Chciałbym wierzyć w debiutantów, ale zwykle okazuje się, że dobrze zapowiadająca się książka potrafi być co najwyżej średniakiem. Każdy jakoś zaczynał i nie można być aż tak krytycznym, lecz są na polskim rynku sytuacje, kiedy nagle pojawia się coś naprawdę dobrego. Nie przełomowego, bynajmniej nie epokowego czy skłaniającego do refleksji w drodze do pracy, jednak na tyle solidnego, by dać kredyt zaufania. Tomasz Marchewka nie jest do końca debiutantem, bo przecież maczał palce przy trzecim "Wiedźminie", ale jego "Wszyscy patrzyli, nikt nie widział" to przykład książki, która ma nie tylko dobry tytuł.

Spodziewałem się powtórki z ratowania świata, lecz tym razem po prostu próbujemy w nim przeżyć, bowiem główne miasto, Hausenberg, to siedziba wszystkich tych, którzy niekoniecznie legalnymi działaniami próbują ugrać coś dla siebie. Oczywiście, mamy tutaj legalne interesy za dnia, zaś po zmroku rozpoczyna się wielka gra zarówno przy wyściełanych stołach, jak i na ulicach. Ta ostatnia „działalność” nie cieszy się ostatnio przychylnością Mamony, stąd główny bohater, Slava, już na samym początku popada w tarapaty. Uczeń największego szulera w mieście, tajemniczego Profesora, długo rozgryzał niejakiego Divarda i dopracował wszystkie szczegóły, dzięki czemu bez problemów ograł w karty kolejnego naiwnego bogacza. Pech chciał, że cel zastawił pułapkę, więc tylko brawurowy „skrót” przez okno sprawił, że nasz samozwańczy mistrz kart uciekł w jednym kawałku.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Ostatni tom trylogii „Konstytucja apokalipsyDenisa Szabałowa stworzonej w ramach kultowego postapokaliptycznego Uniwersum Metra 2033 już 14 czerwca trafi do polskich księgarń.

prawo do zemsty

Denis Szabałow to jeden z twórców, którzy mieli okazję dołączyć do projektu Dmitrija Glukhovsky’ego i podzielić się swoją wizją świata po zagładzie nuklearnej. Pierwsze dwa tomy trylogii – „Prawo do użycia siły” oraz „Prawo do życia” zostały świetnie przyjęte przez czytelników, a w szczególności miłośników militariów, do których autor sam się zalicza – zadbał w tej kwestii o każdy szczegół.

Cierpliwość polskich czytelników zostanie nagrodzona już 14 czerwca – to właśnie oni tylko dzień po rosyjskich czytelnikach będą mogli poznać dalsze losy Daniły Dobrynina i pozostałych bohaterów trylogii. Pierwszy raz w historii polskiego Uniwersum Metro 2033 tłumaczenie ukazuje się prawie w tym samym czasie co oryginalne wydanie rosyjskie.

Elex

Najświeższy zwiastun "Elex" raczej nie wzbudzi wielkiej rewolucji i ugruntuje graczy na znajomych sobie pozycjach. Ci niecierpliwie wyczekujący najnowszego projektu Piranha Bytes, będą zachwyceni tym, że w nowych i intrygujących szatach, udało się zachować ten sam brudny klimat "Gothica". Wraz z lekko toporną mechaniką, którą jednak, gdy się ją tylko cierpliwie okiełzna i widzi świat powoli uginający się pod naszą wolą, sprawia nielichą satysfakcję. Reszta stwierdzi wprost, że to w sumie te same gówno, co Niemcy wciskają nam od lat, więc piękne dzięki i ten tytuł nadaje się do dzbana.

elex

Także, kto co lubi, ale twórcy nigdy nie ukrywali, że najmocniej zależy im na przychylności oddanej społeczności, a reszta może się wypchać. Uczciwa postawa.

Komiksy

Dzisiaj ukazała się pierwsza część komiksowych premier wydawnictwa Egmont (druga pojawi się 21.06.). Wśród nich znajduje się następny tytuł w serii Klasyka Marvela – "Czarna Wdowa: Powrót do domu". Poza tym ukazały się nowe albumy o Batmanie ("Bloom") i Flashu ("Lekcje historii") – informacje, okładki i przykładowe plansze znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

komiksy

Komiksy można zakupić m.in. na stronie internetowej księgarni Egmont.

Kutnowskie Dni Fantastyki 2017

Informacja prasowa

Kutnowskie Dni Fantastyki 2017 to druga edycja imprezy przygotowanej z myślą o wszystkich pasjonatach gatunku fantasy i science fiction.

kutnowskie dni fantastyki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie przygotowała szereg atrakcyjnych wydarzeń (od 29 czerwca do 1 lipca) skierowanych do odbiorcy w każdym wieku.

W tym roku będą to m.in.: spotkania autorskie, koncerty, tworzenie muralu na ścianie biblioteki, wystawa rzeźb w klimacie postapo, turnieje gier planszowych, wykłady i warsztaty.

Komiksy

Na drugą połowę 2017 roku wydawnictwo Kultura Gniewu planuje wydanie komiksu "Bezdomne wampiry o zmroku" Tadeusza Baranowskiego. Oto opis tej pozycji:

Wampiry Szlurp i Burp znowu się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew – w wyjątkowo ciepłe noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu, oczywiście).

Bezdomne wampiry o zmroku

Bezdomne wampiry o zmroku” to wznowione w jednym tomie dwa albumy – „O zmroku” i „Bezdomne wampiry” – z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych przez Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj historie publikowane przed laty w czasopiśmie „Na Przełaj”, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, i komiksy, które nie ukazały się nigdzie indziej. Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.

Książki fantastyczne

Papierowy Księżyc na czerwiec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Papierowy Księżyc ma ambitne plany na czerwiec. W sumie możemy się spodziewać sześciu fantastycznych premier (są też niezwiązane z naszą tematyką) – "Miasto schodów", Roberta Jacksona Bennetta, "Wieczna prawda" Brodi Ashton, "Armagedon dzień po dniu" J.L. Bourne'a, "Zaczarowani" Rene Denfeld, "Bez odkupienia" Michaela R. Flethcera oraz "Bez serca" Marissy Meyer.

książki

Więcej informacji i okładki książek znajdziecie w rozszerzeniu newsa. Powyższy obrazek przedstawia fragment okładki "Bez odkupienia".

Pathfinder: Kingmaker
pathfinder: kingmaker

Chrisa Avellone'a żadnemu zapalonemu miłośnikowi gier cRPG nie trzeba przedstawiać. Legendarny projektant był siłą stojącą za powstaniem „Planescape: Torment”, głównym autorem specyficznego stylu i wizji, które uczyniły tę produkcję sławną. Pełnił ponadto role kierownicze przy produkcji innych klasyków, w tym „Icewind Dale 2” i „Fallout 2”, pracował też przy takich produkcjach jak „Knights of the Old Republic II: Sith Lords”, „Fallout: New Vegas” czy „Neverwinter Nights 2”. Niedawno zaangażował się w prace nad „Divinity: Original Sin 2” oraz nad „Pathfinder: Kingmaker” – pierwszą grą cRPG opartą na popularnym systemie RPG Pathfinder, a konkretnie na popularnej serii modułów do tego systemu, kampanii „Kingmaker”, której jednym z flagowych elementów jest założenie i zarządzanie własnym królestwem. Twórcy nadchodzącej produkcji opartej na popularnych modułach zdecydowali się niedawno przedstawić kilka odpowiedzi Avellone'a na zadane przez społeczność pytania – tłumaczenie tego krótkiego wywiadu, interesującego zwłaszcza dla fanów papierowego Pathfindera i modułów z serii „Kingmaker”, znajdziecie w rozwinięciu. Tłumaczeniu towarzyszą ponadto zdjęcia z wczesnych wersji gry oraz grafiki koncepcyjne.

Wczytywanie...