Komiksy

Do planów wydawnictwa Fantasmagorie dołączył nowy komiks opowiadający o superbohaterach – "Umbrella Academy". Opowiada on o dzieciach obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami, które tworzą Akademię Umbrella. Po dziesięciu latach zespół rozpada się, ale niespodziewana śmierć Reginalda Hargreevesa, który przyjął ich do siebie, ponownie jednoczy bohaterów w celu ratowania świata. Tytuł został nagrodzony Eisner Award, a odpowiadają za niego Gerard Way i Gabriel Bá.

Umbrella Academy

Za granicą z tej serii wyszły dwa tomy (trzeci ma powstać w tym roku). Pierwsza część będzie liczyła około 184 stron. Na informację o dacie premiery trzeba poczekać.

Książki fantastyczne
Czarownica znak kałuży

Dostępna już jest nowa książka wydawnictwa Genius Creations – "Czarownica znad Kałuży" Artura Olchowy. Oto jej opis.

Świat sprzed wojny, która zdziesiątkowała ludzkość, pamięta już tylko Koślawa – stara zielarka mieszkająca nieopodal mazurskiego Okartowa. Przeczuwając zbliżającą się śmierć, przyjmuje na ucznia syna miejscowego gospodarza, by przekazać mu całą swą wiedzę.

Tymczasem do wsi przybywa nowy wikariusz. Realizując swoją szczególną misję, burzy ustalony ład okartowskiej społeczności.

W walce o małą ojczyznę i jej mieszkańców Czarownicy przyjdzie zmierzyć się nie tylko z bezwzględnymi i niekiedy szalonymi ludźmi, lecz także z własną starością, chorobą i sumieniem.

Przed wami niesamowita książka autora, którego naprawdę warto zapamiętać. Szczerze polecam!

Robert J. Szmidt, autor Samotności Anioła Zagłady, Łatwo być bogiem i Ucieczki z raju

Komiksy

Zapowiedzi jednotomówek od Waneko

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Waneko, które zajmuje się wydawaniem mang, zapowiedziało trzy jednotomowe tytuły. Przyjdzie nam jednak na nie trochę poczekać – pierwsza ukaże się w sierpniu, druga w październiku, a trzecia w grudniu. Zakupić je można tutaj. Pierwsza to "Tamashi no Futago" ("Duchowe bliźnięta"). Oto opis fabuły.

Waneko

Alex i Rite to dzieci, które umarły w tym samym czasie w różnych miejscach. Oto opowieść o interakcjach ich duszy z ludźmi, którzy mogli ich dostrzec podczas podróży, na końcu której, Alex i Rite mają się spotkać.

Komiksy

Lone Sloane – szczegóły wydania

Dodał: , · Komentarzy: 0
Lone Sloane

21 czerwca ukaże się "Lone Sloane" – niezwykła pozycja z gatunku SF, która ma olśniewające ilustracje (przykładowe plansze są w rozszerzeniu newsa). Komiks przedpremierowo można kupić w internetowej księgarni Egmont.

Kontynuacja słynnego cyklu Philippe’a Druilleta pt. "Salambo". Komiks opowiada o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika Lone Sloane’a. Zawiera sześć krótkich przygód tytułowego bohatera oraz dwie długie opowieści o jego walce z imperatorem Shaanem i sektą Czerwonego Odkupienia na planecie Delirius.

Album "Lone Sloane" jest uznawany za dzieło przełomowe, zachwyca stroną graficzną. Autor zrezygnował w nim z ciasnych małych kadrów, a plansze komiksowe przypominają dzieła sztuki.

Twórcą "Lone Sloane’a" jest jedna z największych gwiazd komiksu francuskiego, urodzony w 1944 roku Philippe Druillet, autor m.in. albumów "Salambo", "La Nuit" czy "Nosferatu", a także współzałożyciel legendarnego magazynu „Métal Hurlant”. Serię o piracie przyszłości Druillet tworzył od 1966 do 2012 roku.

Książki fantastyczne

Miasto schodów w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Do sprzedaży trafiła powieść "Miasto schodów", która ukazała się nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc.

„Robert Jackson Bennett zasługuje na szeroką publiczność. Tą książką sobie na nią zapracuje. Historią, która wciąga, kapitalną konstrukcją świata oraz, mój Boże, Sigrudem. Pokochacie Sigruda.”

Brent Weeks, autor Drogi Cienia, bestselleru z listy New York Timesa

Miasto schodów

Klimatyczna, pełna intryg powieść – o martwych bogach, ukrytej historii i tajemniczym mieście o wielu obliczach – autorstwa jednego z najbardziej uznanych młodych pisarzy science fiction.

Komiksy

Saga #3 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Saga

"Saga" jest uważana za jedną z najlepszych serii wydawnictwa Image Comics (w Polsce wydawaniem komiksu zajmuje się Mucha Comics). W dwóch pierwszych tomach historia Briana K. Vaughana narysowana przez Fionę Staples potrafiła zachwycić. Jest to opowieść o miłości i rodzinie w świecie wojny, w którym konflikt między rasami podsycają uprzedzenia. Dlatego związek przedstawicieli zwaśnionych obozów, który zaowocował dzieckiem, okazał się na tyle kłopotliwy, że w ślad za tą trójką ruszyli wolni strzelcy, aby skandal nigdy nie wyszedł na światło dzienne.

Po cliffhangerze z poprzedniej części nikomu nie powinno brakować zapału do lektury następnego tomu "Sagi". Jednak najpierw musimy poznać, co działo się wcześniej – w końcu wspomniane zawieszenie akcji było przeskokiem czasowym i pozostawiło po sobie dziurę w postaci około siedmiu dniu, które nie upłynęły bohaterom na bezczynności. Ha, można by rzec, że scenarzysta pokusił się o sporą zawieruchę, dochodząc do wniosku, że należy zerwać ze spokojniejszym tempem z poprzedniczki i na nowo wciągnąć odbiorcę w wir niespodziewanych wydarzeń.

Batman

Władze Los Angeles chcą oficjalnie uczcić pamięć niedawno zmarłego Adama Westa. W tym amerykańskim mieście będziemy mogli zobaczyć sławny sygnał, który przez lata pozostawał symbolem walki z przestępczością fikcyjnego Gotham.

batman

Adam West przywdziewał pelerynę najsłynniejszego detektywa w latach 60. zarówno w serialu, jak i późniejszych filmowych adaptacjach. Z tego też powodu miasto Los Angeles chce uczcić pamięć aktora, który zmarł 9 czerwca w wieku 88 lat. Włodarze Miasta Aniołów oficjalnie ogłosili, że na wieży Los Angeles City Hall przy Spring Street pojawi się reflektor z charakterystycznym znakiem, zaś wszyscy przybyli mogą dodatkowo przebrać się za Batmana.

Skrzydła nocy
skrzydła nocy

Robert Silverberg to pisarz zaliczany do grona utalentowanych twórców SF, ale w jego biografiach można natknąć się na tezę, że pisanie traktował jak interes. Powstawało dokładnie to, czego życzył sobie wydawca i co potem dało się sprzedać. Po tak krytycznym stwierdzeniu bałem się, że otrzymane „Skrzydła nocy” będą tylko kolejnym „czytadłem” z historią, którą miałem okazję poznać przy okazji mniej lub bardziej znanych tytułów. Książka ta trafiła jednak do „Artefaktów” i po ostatniej stronie wcale mnie ta decyzja nie dziwi.

Na tytuł ten składają się trzy części, pierwotnie będące osobnymi opowiadaniami, połączonymi jednak w sposób chronologiczny, zaś po pewnych przeróbkach autora stały się jedną książką. Pamiętajmy, że tytułowe „Skrzydła nocy” powstały w 1968 roku, co ładnie zostało opisane we wstępie. Co więcej, inspirację Silverberg czerpał nie tylko z wydarzeń w świecie polityki, jak kres praskiej wiosny, zamachy na Kennedy'ego oraz Kinga, ale także osobistych niepowodzeń w postaci pożaru domu, co zmusiło pisarza do zmiany dotychczasowej wygody na rzecz przypadkowych mieszkań czy pokojów hotelowych. Nic więc dziwnego, że główny bohater, od przynależności do gildii zwany Strażnikiem, przemierza świat w dużej mierze zniszczony oraz zubożały. Złote lata planety bezpowrotnie przeminęły wraz z ludzką pychą, która doprowadziła do zniszczenia zachodnich kontynentów i nieodwracalnych zmian klimatycznych. Co gorsza, nasz dom został praktycznie oddany za długi obcej cywilizacji, która pewnego dnia ma przylecieć po swoją własność.

Komiksy

Kaznodzieja tom 1 – szczegóły wydania

Dodał: , · Komentarzy: 0
kaznodzieja

21 czerwca ukaże się pierwszy tom zbiorczego wydania "Kaznodziei". Będzie więc można się z nim zapoznać parę dni przed premierą 2. sezonu serialu na jego podstawie. Komiks można przedpremierowo zakupić w internetowej księgarni Egmont.

Pierwszy z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru. Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks.

Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, rusza w drogę, aby odnaleźć Boga, gdyż tylko on może mu wyjaśnić, co się naprawdę się wydarzyło. Horror wpisany w konwencję opowieści drogi, której tłem jest brutalna amerykańska rzeczywistość.

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher.

Inne

Niespecjalnie dobra wiadomość dla fanów kultowej sagi "The Elder Scrolls". W wywiadzie udzielonym Geoffowi Keighleyowi, vice-prezydent Bethesda Softworks, Pete Hines, stwierdził bez zbędnych ceregieli, że w chwili obecnej studio nie zajmuje się pracami związanymi z szóstą częścią wspomnianego cyklu.

the elder scrolls

"Staram się tonować oczekiwania. Jak wiemy, projekty ze stajni Bethesda Studios wymagają odpowiedniej ilości czasu. W tym momencie w planach są dwa duże, multiplatformowe projekty, a także kilka mniejszych jak "Skyrim" na Nintendo Switch i tego typu rzeczy" – tłumaczy przedstawiciel firmy.

No, a że wielowątkowe gry z otwartym światem to nie rurki z kremem i potrzeba przynajmniej kilku lat, aby stworzyć dobry i dopracowany produkt, to nie trzeba być omnibusem, aby wywnioskować, że podróż do Tamriel może odłożyć się w czasie o ładnych kilka lat. Hines podsumował, że do kwestii "The Elder Scrolls VI" warto wrócić dopiero po premierach wspomnianych dużych gier. W chwili obecnej, studio nie ma ani czasu, ani ludzi, aby usiąść porządnie nad Pradawnymi Zwojami.

Wczytywanie...