Powstanie

Powstanie – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
Powstanie

Ian Tregillis nie miał udanego startu na polskim rynku, jego "Mroczna geneza" została negatywnie przyjęta przez czytelników. Na szczęście nie przeszkodziło to w ukazaniu się innej serii tego autora – "Wojen alchemicznych", których pierwszy tom okazał się przedstawicielem świeżej, ciekawej fantastyki. W końcu należy do clockpunku – mało eksplorowanej odmiany SF, wywodzącej się ze steampunku.

W drugiej części pisarz pisarz prowadzi równolegle trzy wątki. Jax, uwolniony od nakazujących mu posłuszeństwo metageas, pragnie pomóc swoim pobratymcom, którzy nadal są pozbawieni wolnej woli. W tym celu sprawdzi, ile tkwi prawdy w legendzie o królowej Mab. Była szpiegmistrzyni – Berenice – mimo wygnania, wciąż chce pomóc Francji w zbliżającej się konfrontacji z Mosiężnym Tronem. Francuskich ziem przed atakiem mechanicznych broni kapitan Hugo Longchamp. Mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że w starciu z potęgą rywala ma niewielkie szanse na sukces.

Nadchodzi ogień

Nadchodzi ogień – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
nadchodzi ogień

Gillian Anderson, szerzej nieznana, początkująca pisarka... Wróć. Gillian Anderson, popularna aktorka, kojarzona przede wszystkim z rolą Dany Scully w kultowym już serialu "Z archiwum X" postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu. Zadebiutowała wydaną w 2014 roku (w Polsce rok później), a napisaną w duecie z Jeffem Rovinem książką "Nadchodzi ogień". Jest ona początkiem serii o dumnym, acz mało oryginalnym tytule "Saga końca świata".

Nie wiem, jak wygląda tworzenie w duecie, tym bardziej w tym szczególnym przypadku. On – uznany autor, ona – debiutantka, ale z głośnym nazwiskiem. Pracowali wspólnie czy może jedno odpowiadało za przelanie na papier pomysłu drugiego? Ona pisała, a on szlifował? Z wywiadu umieszczonego na jej oficjalnej stronie internetowej dowiadujemy się jedynie, że researchem w tym projekcie zajmowała się współpracownica Rowina, Anderson odpowiadała z kolei za „stronę kreatywną” (cokolwiek to znaczy) oraz służyła wiedzą z zakresu psychologii. Jednak jeśli o mnie chodzi, tak naprawdę dopóki książka się broni, autorów może być i szesnastu. Pytanie brzmi zatem: broni się?

Game Exe

Krai Mira: Edycja Rozszerzona – konkurs!

Dodał: , · Komentarzy: 0
krai mira

Zainteresowani kolejnym smacznym konkursem z nagrodami? Pewnie, że tak. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Cenega Polska, możecie zgarnąć jeden z trzech egzemplarzy gry "Krai Mira: Edycja Rozszerzona".

Jako że produkcja silnie odnosi się do klimatów przywodzących na myśl klasyczne gry z serii "Fallout", to zadanie nie mogło być inne. Prosimy Was o odkurzenie zakamarków swojej pamięci i opisanie swojego najbardziej nostalgicznego momentu związanego z przemierzaniem postapokaliptycznych pustkowi. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy.

Po więcej informacji zapraszamy pod ten adres. Powodzenia!

Inne gry RPG

Ruszyła zbiórka na Void Dancers RPG!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bezkompromisowy świat przyszłości, gdzie największym zagrożeniem nie są obcy, wirusy czy promieniowanie, lecz sam człowiek i jego mroczne żądze, które popychają go do coraz gorszych okropieństw w celu realizacji swoich skrajnie egoistycznych celów? Rzeczywistość, gdzie korporacje zastąpiły Boga, natomiast władza, chciwość czy dominacja to fundament nowego dekalogu? Bezduszni wizjonerzy, zaślepieni terroryści, szpiedzy oraz szpicle, a także zwykli ludzie, starający się jakoś związać koniec z końcem w koloniach, gdzie nierzadko woda czy powietrze urastają do rangi towaru luksusowego? Takie klimaty łykam bez popitki. Witajcie w 2323 roku.

void dancers

Gra fabularna "Void Dancers" zapowiada się intrygująco, szczególnie dla miłośników postcyberpunka oraz biopunka. Dodatkowo to polski projekt, bo stworzony od podstaw w umyśle Michała Selke. Od gracza dla graczy. Jeżeli w tym momencie pomyśleliście sobie – "Hej, to rodzaj inicjatywy, którą chciałbym w jakimś stopniu wesprzeć!" – to doskonale się składa. Właśnie rozpoczęła się zbiórka, której celem jest wydrukowanie podręcznika do gry. Cele są szczytne i przyziemne, więc warto chociaż rzucić okiem.

Filmy

Tak nie przewidzieliście się! Jedna z najlepszych i najbardziej przełomowych serii fantasy w końcu trafi na ekrany naszych telewizorów i laptopów. Jednak kto stanie za ciężarem przeniesienia prozy Glena Cooka w świat X muzy? Odpowiedzi znajdziecie w rozwinięciu newsa.

czarna kompania serial,black company tv series
Andumenia. Przebudzenie
andumenia. przebudzenie

W obecnych czasach często mamy problemy z docenieniem współczesnej literatury. Jak niegdyś stwierdził Lem, najlepiej sprzedają się zmarli cudzoziemcy piszący w sposób perwersyjny. Choćby popularność dzieł Sapkowskiego jest w takiej sytuacji raczej wyjątkiem. Zaś niejednokrotnie jest to z naszej strony błąd. Polska literatura fantastyczna bez większych problemów dorównuje swoim kuzynkom z zagranicy. Do podtrzymywania tych standardów służą nam tak mniej lub bardziej oficjalne fora, jak i różnorakie konkursy. Jednym z przykładów, że te działania są skuteczne jest choćby „Andumênia. Przebudzenie” autorstwa Moniki Glibowskiej. Książka ta, będąca zwycięzcą I edycji konkursu „Czwarta strona fantastyki” jest intrygującą lekturą, która umie wciągnąć człowieka na długie godziny.

Królestwo Andumênii stoi na skraju upadku. Skarb państwa jest na granicy bankructwa, gospodarka kuleje a armia jest zaledwie cieniem swojej dawnej świetności. W tej sytuacji wszystko pogarsza jeszcze widmo nadchodzącej wojny z sąsiadującym Imperium Zineanu. Władczyni jest zmuszona podjąć zdecydowane kroki. Na mocy jej decyzji wybudzono ze śpiączki generałów, będących bohaterami wojny sprzed 120 lat. Czy dzięki nim osłabione państwo zdoła się cofnąć znad krawędzi?

The Elder Scrolls Online

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad powrotem na te stare wirtualne śmieci lub też już dawno temu zabukowałeś rejs na wyspę Vvardenfell i teraz tylko niecierpliwie odliczasz minuty do premiery, która będzie miała miejsce 6 czerwca, to serwis Polygon postanowił wyciągnąć do Ciebie pomocną dłoń. Niewiele ponad pół godziny prezentacji rozgrywki powinno pozwolić z czystym sumieniem ocenić, czy inwestycja w "The Elder Scrolls Online: Morrowind" to dobra decyzja.

the elder scrolls online

Jak nie, to zawsze zostaje słońce i piasek, ale takie alternatywy to przecież ostateczność...

Śródziemie: Cień Wojny

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Talion zdołał nauczyć się nowych morderczych sztuczek oraz stał się prawdziwym mistrzem dominacji, czego potwierdzeniem jest fakt, że swoją wendettę będzie mógł od teraz prowadzić z perspektywy smoczego grzbietu. Przyszedł więc czas, aby rzucić okiem na narzędzia mordu, dzięki którym przetrzebi hordy nikczemnego Saurona.

śródziemie: cień wojny

Najnowszy materiał z "Cienia Wojny" przybliża nam pokrótce zmiany, jakie zaszły w ekwipunku bohatera. Został on znacznie rozbudowany i dodano do niego kilka gatunkowych szlagierów, jak pojawienie się dodatkowych właściwości sprzętu za wypełnienie poszczególnych wyzwań.

Wczytywanie...