Filmy fantastyczne

Spin-off Co robimy w ukryciu ma już tytuł

Dodała: , · Komentarzy: 0

Paradokumentalna komedia "Co robimy w ukryciu" stworzona przez Taikę Waititi i Jemaine Clementa zyska spin-off. Jak zdradził pierwszy z twórców, w wywiadzie dla CraveOnline, jego tytuł ma brzmieć "We're Wolves", co fonetycznie brzmi "werewolves". Clement już wcześniej zdradził, że głównym bohaterem będzie Anton – przywódca watahy wilkołaków.

co robimy w ukryciu

Na film będziemy jednak musieli zaczekać, prace są jeszcze na etapie scenariusza, a premiera zapowiadana jest na listopad 2017. Sam Waititi póki co zaangażowany jest w produkcję filmu "Thor: Ragnarok". Będziecie czekać na przygody współczesnych wilkołaków?

Gry planszowe i karciane

Simurgh – recenzja gry planszowej

Dodał: , · Komentarzy: 0
simurgh, okładka

"Simurgh" wdarł się przebojem do świata planszówek dzięki udanie przeprowadzonej przez NSKN Games kampanii w serwisie Kickstarter. Jego wydanie wsparło wówczas ponad 1000 osób, które uzbierały niebotyczną kwotę sięgającą niemal 350 tys. zł. Tymczasem stanęliśmy przed szansą, by światło dzienne mogła ujrzeć polska wersja tego elektryzującego tytułu, autorstwa Pierluci Zizzi. Dzieje się to za sprawą Wydawnictwa Baldar, prowadzącego właśnie bliźniaczą kampanię na platformie Wspieram.to. Szczęśliwie się stało, że udało się zebrać wymaganą kwotę i "Simurgh" zostanie wydany. To jednak nie koniec walki, bowiem jeszcze sporo brakuje, by pojawił się też oficjalny dodatek pt. "Call of the Dragonlord". Jak więc wygląda ta przeznaczona dla od 2 do 5 graczy produkcja i czy warto w jej imię sięgnąć do sakiewki, by dorzucić kolejną cegiełkę i pomóc osiągnąć ostateczny cel?

Czytaj dalej...

Project Resurgence

Project Resurgence na Kickstarterze

Dodał: , · Komentarzy: 7

Kickstarter ciągle żywy! Tym razem firma Nectar Game Studios postanowiła poprosić graczy o wsparcie, a zbiera na cel szczytny, bo na kolejnego oldschoolowego cRPG pod tajemniczym tytułem "Project Resurgence". Do uzbierania jest 160 tysięcy dolarów, a studio w tej chwili ma już na koncie 105 tysięcy – wygląda więc na to, że zmierzająca na PC-ty (Windows, OSX, Linux) produkcja ma duże szanse na debiut.

project resurgence
Torment: Tides of Numenera

W serwisie Polygon pojawił się zapis rozgrywki z wczesnej wersji gry "Torment: Tides of Numenera", która udostępniona została ostatnio wszystkim, którzy wsparli tytuł na Kickstarterze. Korzystają z okazji przypominamy, że już 26 stycznia gra pojawi się w Steam Early Access. Oznacza to, że około dziesięć godzin zabawy w nowym "Tormencie" stanie się dostępne dla wszystkich chętnych.

torment: tides of numenera
Inne

BioWare zrzuciło (niestety) na wadze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Smutne czasy nastały dla BioWare, bo oto ich szeregi opuścił człowiek bardzo ważny i posiadający ogromne doświadczenie. Chodzi o Davida Gaidera, czyli głównego scenarzystę cyklu "Dragon Age", który pracował też nad takimi tytułami jak "Baldur's Gate II", "Star Wars: Knights of the Old Republic", czy "Neverwinter Nights". Ze studiem był on związany 17 lat – przez ten czas napisał też kilka komiksów oraz trzy powieści osadzone w uniwersum "Dragon Age".

david gaider
Książki fantastyczne

Szalejący dżokerzy – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
szalejący dżokerzy

"Dzikie karty" są jednym z najwyśmienitszych projektów, jakie ukazały się na rynku wydawniczym, co potwierdza w posłowiu sam twórca cyklu, George R. R. Martin. Okazuje się, że przewodzący pozostałym pisarzom autor miał znacznie ambitniejsze plany niż wskazywały na to dwa pierwsze tomy serii. Stanowiły one zbiór opowiadań, który momentami był z powodzeniem pozorowany na powieść, ponieważ przewijał się w nim główny wątek. Jednak dopiero trzecią część, zatytułowaną "Szalejący dżokerzy", można w pełni określić terminem powieści, a konkretniej powieści mozaikowej.

Przyznam wprost: nie spodziewałem się realizacji aż tak piekielnie trudnego pomysłu. Siedmiu pisarzy musiało zaplanować akcję, fabułę i występujących bohaterów w najdrobniejszych szczegółach, w ten sposób tworząc jedną, spójną książkę.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

metro 2033

Rok 2015 minął pod znakiem najbardziej wyczekiwanej premiery ostatnich lat – "Metra 2035" Dmitrija Glukhovsky’ego. Z tej okazji w ręce czytelników trafiły także nowe poprawione i ilustrowane wydania "Metra 2033" oraz "Metra 2034". Uniwersum wzbogaciło się o "Ciemne tunele" Siergieja Antonowa, do których dołączone zostały "Szepty zgładzonych" – gratisowy zbiór 13 opowiadań wyróżnionych w drugim konkursie na opowiadanie osadzone w świecie "Metra 2033". Robert J. Szmidt publikacją ciepło przyjętej "Otchłani" poszerzył geografię Uniwersum o Wrocław. Z pewnością wielu fanów oczekiwało też na spektakularną mroczną wizję przyszłości zawartą w "Futu.re" – powieści Glukhovsky’ego spoza Uniwersum "Metra 2033".

Game Exe

Najlepsze tytuły 2015 według redakcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Plebiscyt Najlepsza Fantastyka 2015 dobiega ku końcowi – głosowanie potrwa jeszcze tylko do niedzieli, dlatego jeśli do tej nie wsparliście swoich faworytów, zachęcam do nadrobienia tej zaległości. Jeśli już jesteście po głosowaniu, w oczekiwaniu na wyniki możecie zapoznać się z najlepszymi tytułami według redakcji. Co nas zachwyciło w ubiegłym roku? Sprawdźcie! Swoje opinie przedstawiła 10-tka redaktorów.

najlepsze tytuły 2015

Czytaj dalej...

Fallout: New Vegas

Czy będzie nowy Fallout?

Dodał: , · Komentarzy: 5

"Fallout 4" za nami. Jednym się podoba, innym nie – jak to zawsze z grami bywa. A co z kontynuacją jednej z poprzednich odsłon, która nigdy nie ujrzała światła dziennego? Zapytany o to na Twitterze Eric Fenstermaker, główny projektant Obsidianu (studia odpowiedzialnego wyłącznie za "Fallout: New Vegas", jeżeli chodzi o tę serię), odpowiedział, że on i jego ekipa są zawsze gotowi do pracy na "Falloutem", bo jest to tytuł, którego tworzenie daje mnóstwo radości.

fallout 4

Trzeba jednak pamiętać, że prawa do marki mają twórcy "Fallouta 4", czyli studio Bethesda Softworks – i to właśnie oni rozdają karty. Czyje post-apokaliptyczne produkcje wolicie – Bethesdy, czy Obsidianu?

Wczytywanie...