Inne

TBS w Uniwersum Metro 2033

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

"Metro 2033: Wojny" już od 30 listopada będzie dostępne na wszystkich platformach mobilnych. Jest to gra z gatunku TBS (strategiczna gra turowa), z akcją umiejscowioną w moskiewskim metrze znanym z powieści Glukhovsky’ego.

metro 2033

Arsenij Skadow, dowódca ochrony podziemnego Instytutu Bioinżynierii, ma przed sobą trudne zadanie – wraz z biolog Magdaleną Pokrowską musi odnaleźć zaginionych naukowców, którzy odkryli lek mogący powstrzymać rozprzestrzeniającą się w metrze śmiertelną epidemię. Informacje na temat ich miejsca pobytu posiadają władze zamieszkujących metro frakcji. Z niektórymi z nich spotkałeś się już na kartach powieści, część z nich to jednak całkiem nowe siły walczące o dominację w postnuklearnym świecie. Aby rozwiązać zagadkę ich zaginięcia będziesz musiał wykonać liczne zlecenia (łącznie z questami pobocznymi – ok. 70 misji).

Inne

Black Jorgensen, dyrektor finansowy firmy Electronic Arts poinformował, że oddział Motive Studios zajmie się w najbliższym czasie produkcją gry akcji, która klimatem przypominać ma takie serie jak "Assassin's Creed", czy "Batman: Arkham". Na czele zespołu stanie sama Jade Raymond – producentka "Assassinów", która jakiś czas temu przetransferowała się do EA.

jade raymond

Póki co nie znamy praktycznie żadnych szczegółów dotyczących gry. Swoją drogą, czy przy takiej częstotliwości wydawania produkcji spod znaku "Assassin's Creed", potrzeba nam czegoś podobnego?

Książki fantastyczne

Dzień mrówek – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

Czy można porozumieć się z obcą cywilizacją? I czy ta cywilizacja może być wewnątrzziemska? Bernard Werber w powieści "Dzień mrówek" ponownie zabiera nas w niezwykły świat mikroskopijnych, lekceważonych stworzeń, które pod pewnymi względami są dużo bardziej rozwinięte niż ludzie.

Królowa Chli-pou-ni wypowiedziała wojnę ludziom i właśnie rozpoczęła przygotowanie wielkiej krucjaty przeciwko Palcom, których w jej mniemaniu jest około dwudziestu. Jednocześnie obserwujemy poczynania poznanej w poprzednim tomie serii mrówki 103, gdyż jako jedyna dotarła na kraniec świata (czyli przeszła przez pasy) i wróciła stamtąd żywa. Trzeba jednak przyznać, że rzeczywiście ta mrówka jest wyjątkowa, ponieważ zastanawia się, zadaje pytania, poddaje w wątpliwość usłyszane sądy oraz pragnie zdobywać jeszcze większą wiedzę. Równolegle obserwujemy rozwój swego rodzaju dziwacznej, ludzkiej komuny pod mrowiskiem, gdzie działania dziecka mogą wpłynąć na los wielu istnień. Przy tym wszystkim kryminalny wątek tajemniczych morderstw grupy wybitnych chemików jest tylko jedną ze składowych fabuły.

Czytaj dalej...

Elex

Więcej szczegółów o ELEX

Dodała: , · Komentarzy: 1

Twórcy "ELEX", zapowiedzianego w lipcu tego roku RPG w postapokaliptycznych klimatach science-fantasy, ogłosili dość ogólnikową datę premiery oraz pokazali kilka screenów.

elex

Chociaż pisaliśmy już o kolejnych szczegółach odkrywanych na temat produkcji Piranha Bytes, dopiero dzisiaj wiemy, kiedy będzie miała swoją premierę. Będzie to dopiero na początku 2017 roku. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość. Ale może to dobrze, bo po raczej nieudanym "Risen 2" i "Risen 3" mają sporo do stracenia, jeżeli i ten tytuł się nie przyjmie.

Neverwinter

Dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich fanów sieciowego "Neverwinter", ale także miłośników twórczości R.A Salvatore, bowiem "Underdark" jest już możliwe do pobrania. Czego możemy spodziewać się po najnowszym rozszerzeniu?

neverwinter, neverwinter underdark

Podróż do pozbawionego słońca Podmroku to kolejny element kampanii promocyjnej, obejmującej atak sił Otchłani na ojczyznę znanego z książek R.A Salvatore Drizzta Do'Urdena. Nowe rozszerzenie pozwoli nam stanąć nie tylko u boku tego drowiego topiciela, ale także jego przyjaciół podczas zabawy w dwóch nowych raidach, jak też w trakcie epickiego finału przeciwko samemu Demogorgonowi.

Fantastyka w kadrze

Romanse romansami, ale czasem w życiu trzeba przeżyć także inne silne emocje. Zwłaszcza taki, które jeżą włos na głowie. Niestety, we współczesnej kinematografii brakuje na prawdę dobrych horrorów, które przerażałyby swoją historią, innowacyjnością czy podejściem do tego typu produkcji, a nie wzbudzały wyłącznie obrzydzenie i lekki uśmiech pożałowania.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

W dobie internetowego boomu, kiedy wirtualna rzeczywistość zaczyna mieć większe znaczenie niż realność, a połączenie z siecią jest nieprzerwane, trudno nie wyobrazić sobie horroru właśnie w tej scenerii. To samo przyszło do głowy twórcom filmu "Unfriended" czy też "Cybernatural", jak nazywany jest w kręgach europejskich. Cała akcja filmu toczy się poprzez obserwowanie bohaterów przez kamerkę internetową, która rejestruje poszczególne zdarzenia. Dla waszego dobra i szacunku dla waszego czasu, manfret postanowił przetestować tę produkcję i połączyć z groteskową siecią, relacjonując swoje przeżycia w recenzji.

Pillars of Eternity

Brandon Adler, producent gry "Pillars of Eternity" poinformował na forum studia Obsidian Entertainment, że w drugą część "The White March", czyli dodatku do gry "Pillars of Eternity", będziemy mogli zagrać już w styczniu 2016 roku.

biała marchia

Co zaoferuje nam nowy dodatek? Na pewno pojawi się świeży wątek fabularny oraz podniesiony zostanie maksymalny poziom doświadczenia naszych bohaterów. Ale to nie wszystko.

Książki fantastyczne

Hyperion – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
hyperion

"Hyperion" jest jednym z "pewniaków" w serii wydawnictwa MAG, "Artefaktach", ponieważ przeszedł już chrzest bojowy na polskim rynku, na którym został przyjęty bardzo ciepło. Jednak czego innego można było spodziewać się po powieści uważanej za klasyka gatunku science fiction oraz wyróżnionej nagrodami Hugo i Locusa? Nowe wydanie w tłumaczeniu Wojciecha Szypuły, straszące dziwnym osobnikiem na okładce (trochę sugerującym horror...), to okazja przede wszystkim dla czytelników, którzy do tej pory nie mieli styczności ze sztandarowym dziełem Dana Simmonsa. Grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

Na tytułową planetę przybywa siedmiu pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Celem ich stawienia się na Hyperionie są mityczne Grobowce Czasu, które w najbliższym czasie mają odkryć swoje tajemnice. Być może pozwolą też zapobiegnąć nadchodzącej wojnie z Wygnańcami, a najlepiej przechylić szalę korzyści na stronę Hegemonii.

Czytaj dalej...

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

The Ice Dragon już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś swoją premierę miał szósty (i przy okazji ostatni) odcinek "Game of Thrones: A Telltale Games Series". Część ta nosi podtytuł "The Ice Dragon" i jest finałem pierwszego sezonu komputerowej "Gry o Tron", w którym w nasze ręce oddane zostaną ostateczne decyzje dotyczące rodu Forresterów. Tytuł dostępny jest na PC oraz konsolach: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360, a także na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

gra o tron

Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie grali w żaden z odcinków, będą mieli niedługo ku temu specjalną okazję.

Gry planszowe i karciane

Waleczne Piksele – recenzja gry karcianej

Dodał: , · Komentarzy: 0
waleczne piksele

"Waleczne Piksele" są dwuosobową grą karcianą, autorstwa D. Brada Taltona Jr., wydaną przez Wydawnictwo Portal. Gracze stają na czele mierzących się ze sobą formacji i tylko od przyjętej taktyki zależy, który z nich ostatecznie będzie święcić triumf. Taktyka bowiem stanowi sedno tej produkcji i, jeśli lubicie rozpracowywać w głowie poczynania rywala, nie możecie przejść obok niej obojętnie. Co znajdziemy w środku i jak wygląda sama rozgrywka?

Na "Waleczne Piksele" składają się dwie talie Oddziałów liczące sobie po 25 kart każda oraz sterta rozmaitych żetonów. Obie talie różnią się między sobą wyłącznie kolorem. Wydawać by się mogło, że liczba ta nie wywiera większego wrażenia, jednak, jak się wkrótce przekonacie, wystarcza aż nadto. Głównie dlatego, że w zależności od tego, którą stroną do góry trzymamy kartę w ręce, jest ona albo Dowódcą, albo Jednostką.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...