Gry planszowe i karciane

Innowacje – recenzja gry planszowej

Dodała: , · Komentarzy: 0
innowacje

Kto z nas nie chciałby chociaż przez chwilę poczuć się jak stwórca i móc pokierować rozwojem własnej cywilizacji? Właśnie taką szansę daje nam gra "Innowacje" stworzona przez Carla Chudyka. Karcianka dotarła do Polski za pośrednictwem firmy Lacerta i teraz w zaciszu własnych domów możemy zabawić się w bogów.

W niewielkim, a tym samym łatwym do przenoszenia pudełku otrzymujemy 4 małe plansze (po jednej dla każdego gracza) oraz 105 kart innowacji i 5 kart dziedzin. Pudełko jest bardzo dobrze pomyślane, bo zamyka się na magnes, dzięki czemu mamy pewność, że nasze karty nie rozsypią się i nie pogubią, nawet jeśli wrzucimy pudełko do torby i wyruszymy z nim w dłuższą podróż. W opakowaniu znajduje się instrukcja, ale mówiąc uczciwie, nie okaże się zbytnio przydatna, ponieważ nie wyjaśnia wszystkich zasad w sposób jasny i klarowny. Do niektórych reguł dojdziemy dopiero podczas którejś rozgrywki na zasadzie prób i błędów, kiedy stwierdzimy, że to, co, jak nam się zdawało, wyczytaliśmy w instrukcji, nie jest szczególnie sensowne i być może chodzi o coś zupełnie innego.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Order w księgarniach już w grudniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

order

W grudniu na półki księgarń trafi powieść "Order" Marcina Jamiołkowskiego, kontynuacji "Okupu Krwi".

"Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią pojawiły się kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy przedmiot. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk.

Kto planuje zaszkodzić pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom?

Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony?

"Coś się wydarzy" – obwieszczają ogłoszenia w autobusach.

Tylko co?! Tropy prowadzą w różne miejsca, a czasu jest jak zwykle za mało."

W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment powieści.

Książki fantastyczne

Nadchodzi Studnia Zagubionych Aniołów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

studnia zagubionych aniołów

Prawdopodobnie już na początku grudnia ukaże się powieść Artura Laisena pt. "Studnia Zagubionych Aniołów".

"Astronom ze Szklanej Wieży nieustannie śledzi splatające się linie losu, różne światy połączone wspólnymi historiami, dziejącymi się wciąż od nowa. Każda z nich jest osobną opowieścią, będącą zarazem częścią nieskończonej całości. Każdy bohater ma swoje miejsce, swój czas i rolę.

Młodzi warszawiacy – Joanna, Tomasz, Kinga i Michał – niespodziewanie zostają wyrwani ze znanej im codzienności. Przekroczywszy granice naszej rzeczywistości, odnajdą się w baśniowym Hamanie – krainie, której idylliczność może okazać się jedynie kruchą skorupą, skrywającą niepokojące i niebezpieczne wnętrze. O co toczy się gra, w którą zostali wplątani? Na czym polega niebezpieczeństwo zagrażające Światowi Błękitu? Czy zbliżająca się kometa naprawdę zwiastuje powrót Mrocznej Gwiazdy – tajemniczego Demona z Zewnątrz, o którym wspominają niejasne legendy? Podejmując wyzwanie uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach, każde z przybyszów będzie musiało odnaleźć własną opowieść

Mityczni Jeźdźcy Światła uwięzieni w Studni Zagubionych Aniołów czekają..."

W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment powieści.

Książki fantastyczne

Tarkin – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
tarkin

Zbliżająca się premiera siódmej odsłony "Gwiezdnych wojen" i ogromna machina marketingowa, która skutecznie promuje film (kto o nim jeszcze nie słyszał?), stworzyły doskonałą okazję do zainteresowania czytelników nowym kanonem książek rozgrywających się w tym samym świecie. W Polsce ich wydaniem zajęło się wydawnictwo Uroboros. Na efekty działań nie przyszło nam długo czekać, ponieważ w różnych księgarniach już są dostępne trzy świeże tytuły. Pierwszym z nich jest "Star Wars: Tarkin", koncentrujący się na postaci wiernego poplecznika Imperatora i popierającego rządy oparte na strachu.

W ocenie niektórych ludzi Wilhuff Tarkin rozczarował Palpatine'a, za co został wysłany w cieszące się małą popularnością rejony galaktyki. W rzeczywistości wykonuje tam ściśle tajną misję, która ma pozwolić Imperatorowi na skuteczniejsze sprawowanie władzy – mianowicie nadzoruje tworzenie nowej broni, tak zwanej Gwiazdy Śmierci. Sytuację zmienia niespodziewany atak separatystów. Żeby pokrzyżować im plany, Tarkin – na polecenie Imperatora – łączy siły z Darthem Vaderem. Razem mają złapać grupę bojowników, nie pozwalając w ten sposób na ukształtowanie się w społeczeństwie ducha oporu.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Pakiet Chłopców

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

chłopcy

Wydawnictwo SQN przygotowało atrakcyjną ofertę dla entuzjastów Kuby Ćwieka, którzy nie zdążyli się jeszcze zaopatrzyć we własne egzemplarze cyklu Chłopcy lub po prostu chcieliby odświeżyć swoją kolekcję. Otóż 2 grudnia na rynek trafi pakiet czterech tomów popularnej serii o gangu motocyklowym złożonym z dawnych towarzyszy Piotrusia Pana. Od teraz "Chłopcy" już zawsze będą razem.

Specjalnie zaprojektowane pudełko z chłopcowymi grafikami oraz autografem autora skrywa cztery książki Jakuba Ćwieka: "Chłopcy, Chłopcy 2. Bangarang", "Chłopcy 3. Zguba" i "Chłopcy 4". Największa z przygód. Wszystkie wydane w miękkiej oprawie i formacie odpowiadającym pozostałym książkom Ćwieka. Dodatkowo każdy z trzech pierwszych tomów został wzbogacony o dodatkowe zagubione opowiadanie. Poza samymi książkami fani Ćwieka znajdą w pudełku dwustronny plakat. A wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie. Idealny wręcz prezent na Mikołaja.

  • Autor: Jakub Ćwiek
  • Wydawnictwo: SQN
  • Liczba stron: 1328
  • Data wydania: 2 grudnia 2015
  • ISBN: 978-83-7924-504-8
  • Cena: 99,90 zł (z VAT)
Gry planszowe i karciane

Sztuka Wojny – recenzja gry planszowej

Dodał: , · Komentarzy: 0
sztuka wojny, okładka

"Sztuka Wojny" to dwuosobowa gra planszowa, autorstwa Alana M. Newmana, wydana przez FoxGames, której akcja rozgrywa się w Chinach w 506 roku p.n.e. Gracze wcielają się w rolę nieustraszonego króla Shao z Chu oraz genialnego taktyka Sun Tzu z Wu, by stoczyć ze sobą śmiertelny bój o władzę w chińskich prowincjach. Kto okaże się lepszym strategiem, przechytrzy i pokona swego wroga?

Arenę tego widowiska stanowi niewielkiego rozmiaru plansza, przedstawiająca mapę Chin podzieloną na 5 różnych prowincji: Qin, Chu, Jin-Yan, Han-Qi oraz Wu. Dodatkowo na grę składają się 42 plastikowe figurki żołnierzy obu frakcji oraz pokaźna talia kart. Jak wygląda rozgrywka?

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziki Gon w wersji 1.12 już w grudniu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak wynika z wypowiedzi na Twitterze Marcina Momota, specjalisty ds. marketingu studia CD Projekt Red, w grudniu pojawi się nowy patch do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Co znajdziemy w łatce oznaczonej numerem 1.12? Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Czy tytuł będzie posiadł wsparcie dla bibliotek DirectX 12? Póki co polskie studio również nie zajmuje konkretnego stanowiska w tej sprawie.

wiedźmin 3: dziki gon
Batman: Arkham Knight

Arkham Knight nareszcie działa

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejna aktualizacja do gry "Batman: Arkham Knight" jest już dostępna i – jak się okazuje – nareszcie w znacznym stopniu poprawia ona płynność i stabilność produkcji. Deweloperzy skupili się tym razem na lepszym wykorzystaniu pamięci VRAM, a także dodali do tytułu wsparcie dla pakietów DLC wydanych w listopadzie bieżącego roku.

arkham knight

Jak wynika z komentarzy zamieszczonych na platformie Steam, najnowszy Batman wreszcie zmierza ku dobremu.

Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #37: Grudniowe premiery

Dodał: , · Komentarzy: 3

Skoro heroiczna Katniss Everdeen zakończyła swoje przygody jesienią tego roku, przyszła kolej ustąpienia miejsca najważniejszej premierze tego roku. Trzeba było czekać aż dekadę, by wreszcie ujrzeć kolejną część legendarnej kosmicznej sagi. Ale już jest tutaj! Kontrowersyjna (dziewczyna i Afroamerykanin głównymi postaciami), z momentami nostalgii (księżniczka Leia starszą panią!) i na szczęście wciąż z niezawodnym duetem – C-3PO i R2-D2. Hit roku murowany.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Zyski z biletów już prognozowane są na rekordowe, mają przegonić "Jurassic World" z zyskiem przekraczającym 524 mld w dniu premiery. Nic, tylko prosić Mikołaja o bilet do kina i szybsze przyniesienie prezentów.

Książki fantastyczne

Zwierzyna – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
zwierzyna

"Zwierzyna" to debiut Macieja Kaźmierczaka, studenta filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Zbiór 20 opowiadań przedstawiających świat daleki od ideału, chwilami wywołujący u czytelnika poczucie obrzydzenia i niesmaku.

Opowieści miały łączyć ze sobą realistyczne obrazy z ludzkimi lękami, pytaniami, których wolimy nie wypowiadać głośno, oraz prześladującymi nas koszmarami. W niektórych historiach to się nawet udaje, wtedy odbiorca daje się porwać, zanurza się w tej wykreowanej rzeczywistości, a ona zdaje się poruszać wszystkie ukryte struny naszej podświadomości.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...