Terra Mystica

Terra Mystica na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
terra mystica

Zmęczony walką z mitologicznymi stworami i pradawnymi bogami, poobijany po starciach w postapokaliptycznym świecie, niemający siły na walkę o przetrwanie na bezludnej wyspie, chciałem pograć w grę spokojniejszą bez negatywnej interakcji. Wybór padł na Terra Mystica, która od dnia premiery przykuwała moją uwagę. Niemiecka gra okazała się hitem targów Essen 2012: została obsypana wieloma ważnymi nagrodami, jak np. Golden Geek Best Strategy Board Game 2013 czy International Games Awards 2013. Od prawie półtora roku okupuje drugie miejsce na prestiżowym rankingu BoardGameGeek – zaledwie w niecały rok po premierze weszła do pierwszej dziesiątki. W naszym kraju została już wykupiona praktycznie do ostatniego egzemplarza, a na konwentach planszowych jest rozchwytywana jako jeden z pierwszych tytułów do pogrania.

Książki fantastyczne

Wygraj Ostrze!

Dodał: , · Komentarzy: 0
ostrze

Dawno nie było u nas konkursu! Dlatego tym razem postanowiliśmy dać Wam możliwość zdobycia książki, którą nasz recenzent ocenił bardzo wysoko – bo aż na 10 oczek! Przeczytajcie recenzję Krzyslewego, a potem zadecydujcie czy chcecie wziąć udział w konkursie!

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy, że w kilku zdaniach opiszecie antagonistę fantastycznego, który zrobił na Was największe wrażenie – i uzasadnicie dlaczego. Zgłoszenia wysyłajcie na adres mailowy konkurs@gameexe.pl. Macie czas do piątku, 31 lipca, natomiast ogłoszenie wyników dwa dni później, 2 sierpnia. Tutaj znajdziecie szczegóły. Życzymy powodzenia!

The Flock

Dwa lata temu niezależne studio Vogelsap zapowiedziało swoją postapokaliptyczną produkcję zatytułowaną "The Flock". Wówczas wiedzieliśmy, że w grze znajdziemy się w czasach, w których ludzkość wymarła, a przeżyć udało się jedynie rasie zwanej Stadem. Jak się dziś okazuje, "The Flock" będzie bardziej apokaliptyczne, niż mogłoby się wydawać...

the flock
Skyforge

Ruszyły otwarte beta testy gry "Skyforge" współtworzonej przed studia Allods Team i Obsidian Entertainment. Gracze wcielają się w ludzi obdarzonych boską cząsteczkę, którą trzeba rozwijać i pielęgnować. Na zachętę, dla wszystkich, którzy zalogują się między 16 a 23 lipca, przygotowano unikalny kostium mechanika (Mechanic Costume). Aby rozpocząć darmową rozgrywkę, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie "Skyfroge". Jeżeli jednak jesteście kolekcjonerami, czekają na was dwa zestawy z pewnymi bonusami.

skyfroge
Komiksy

Armada. Chłód na Game Exe!

Dodała: , · Komentarzy: 0
armada,

"Armada. Chłód" to moje pierwsze spotkanie z komiksem i muszę przyznać, że duet: Jean David Morvan (scenariusz) oraz Philippe Buchet (rysunki) odwalił kawał dobrej roboty. Odbiorca otrzymuje interesującą opowieść o losach niezależnej agentki do wynajęcia – Navis, która przyjmuje zlecenie od Armady. Czym jest Armada? To konwój wielu pojazdów kosmicznych poszukujących nowych form życia na niezbadanych dotąd planetach. Członkowie organizacji pochodzą z niemal wszystkich zakątków kosmicznego uniwersum, a nawet znajdziemy tam człowieka – wspomnianą wcześniej Navis. Jej najnowsza misja wymaga wybrania się na planetę Tri-JJ 768, a polega na zdobyciu pewnego cennego, dobrze strzeżonego przedmiotu. Niby nic wielkiego, bo w końcu agenci wywiadu nie takie rzeczy robią, ale to wyzwanie okaże się inne. Przede wszystkim na planecie trwa wieczna zima, od lat toczy się tam pochłaniająca masę ofiar wojna domowa, a do tego agentka wykorzystuje okazję, aby załatwić prywatną sprawę z przeszłości.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Informacja prasowa

Z domowego zacisza i malutkich pokoi na największe stadiony i areny świata. Multikino jako jedyna sieć kinowa w Polsce zrealizuje transmisję satelitarną filmu dokumentalnego Patricka Creadona "Wszystko gra. Pasja i chwała sportu elektronicznego". Oprócz wyjątkowego filmu zobaczymy, także rozgrywkę na żywo z udziałem graczy legendarnego teamu Cloud9. Transmisja odbędzie się 28 lipca o 20:00 w aż 16 wybranych kinach sieci Multikino.

multikino
Książki fantastyczne

Wznowienie cyklu nocarskiego

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Już 31 lipca za sprawą Fabryki Słów na rynku książkowym pojawi się nowe wydanie cyklu nocarskiego Magdaleny Kozak. Powracają: "Nocarz", "Renegat" i "Nikt".

magdalena kozak

"NOCARZ"

Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek, który każe trzymać język za zębami. Nie jest łatwo. Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny we krwi czują, że istnieją. Vesper trafił do tajnej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań, zajmowała się walką z Renegatami – groźnym rodem wampirów. Stosując coraz nowsze i brutalniejsze metody Renegaci pozyskiwali świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększali swoje szeregi.

Książki fantastyczne

Z mgły zrodzony na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
z mgły zrodzony

„Z mgły zrodzony” to kolejny tytuł wszystkim dobrze znanego pisarza, Brandona Sandersona. Powieść jest jednym z najwcześniejszych dzieł laureata nagrody Hugo. Została napisana w 2006 roku, jako druga w dorobku autora, podczas gdy jego najbardziej znany cykl, "Archiwum Burzowego Światła", ukazał się cztery lata później. I to ma znaczenie, ponieważ między seriami jest ogromna różnica.

Ostatni Imperator jest nazywany „Skrawkiem Nieskończoności” – częścią samego Boga, kawałkiem Jego świadomości. Jest nieśmiertelny, ale – co zaskakujące – wcale nie nieomylny. Od tysiąca lat uciska skaa, czyli najbiedniejszą grupę społeczną, a swoje rządy opiera na arystokracji. Tłamsi wszelkie rebelie za pośrednictwem Inkwizytorów, a przy pomocy Zakonu sprawuje kontrolę nad prawie każdym aspektem życia społecznego.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Kolejne Artefakty w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

artefakty

Wydawnictwo MAG wydało już następne dwie książki należące do serii "Artefakty". Są to "Drugie odkrycie ludzkości. Norstrilia" Cordwainera Smitha i "Przedrzeźniacz" Waltera Tevisa. Poniżej opis tej drugiej, jej fragment znajdziecie zaś tutaj.

W umierającym świecie, w którym ludzie są odurzeni narkotykami i pogrążeni w elektronicznej błogości, gdzie nie ma sztuki, literatury i nie rodzą się dzieci, gdzie niektórzy wolą dokonać samospalenia niż dalej żyć, Spofforth jest najdoskonalszą maszyną, jaką kiedykolwiek stworzono. I ma tylko jedno, niemożliwe do spełnienia pragnienie – chce przestać istnieć. Jednak nawet w tych ponurych i przygnębiających czasach pojawia się iskierka nadziei, którą stanowią namiętność i radość, jakie pewien mężczyzna i pewna kobieta odkrywają w miłości i książkach. To nadzieja na lepszą przyszłość, a może nawet nadzieja dla Spoffortha.

Książki fantastyczne

Szósty Patrol już w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

szósty patrol

Do księgarń za sprawą wydawnictwa MAG trafił kolejny – już szósty – tom "Patroli", fantastycznej serii rosyjskiego pisarza, Siergieja Łukjanienki. Fragment książki znajdziecie pod tym linkiem.

W Moskwie znowu grasuje wampir – atakuje kolejne ofiary, młodych i starych, kobiety i dzieci, wedle pewnego klucza… Sprawą zajmuje się Anton Gorodecki – jak się okazuje wybryki wampira stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Anton musi sięgnąć do pradawnych legend, by zrozumieć co się dzieje… a dzieję się dużo. Śmierć inkwizytora, atak na córkę Gorodeckiego, Nadię, niezrozumiałe proroctwo, wieszczące zagładę wszystkiego, co żyje – to dopiero początek morderczej rozgrywki, walki ze sobą, czasem i Zmrokiem...

Wczytywanie...