Inne

Czarny Piątek na Origin

Dodał: , · Komentarzy: 0
origin

Platforma Origin rozpoczęła już wielką wyprzedaż z okazji Czarnego Piątku, czyli dnia, który rozpoczyna zakupowe szaleństwo w Ameryce. Wśród przecenionych produktów znalazło się prawie trzysta gier, których cena spadła nawet o 75%.

W ofercie można znaleźć między innymi produkcje z serii "Dragon Age", "Mass Effect", czy "Assassin's Creed". Trzeba jednak przyznać, że oferta jest spora – warto w związku z tym przyjrzeć się jej samemu. Promocja prawdopodobnie zakończy się w ciągu kilku najbliższych dni.

Książki fantastyczne

"Dzikie karty" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
dzikie karty

Zapraszam do przeczytania kolejnej recenzji na Game Exe! Tym razem na warsztat poszła antologia o superbohaterach reklamowana nazwiskiem popularnego George'a R. R. Martina, "Dzikie karty". Czy warto po nią sięgnąć? Jaki poziom prezentują zamieszczone w niej teksty? Dowiecie się, czytając artykuł.

Moda na superbohaterów trwa w najlepsze. Nie tylko na ekranach kin czy w telewizji, ale od pewnego czasu również na rynku księgarskim. Doskonale świadczy o tym popularność „Dreszcza” Jakuba Ćwieka, a niedawno wydany przez Zysk i Skę zbiór opowiadań, zatytułowany „Dzikie karty”, ma szansę odnieść w Polsce równie duży sukces. Projekt jednak nie jest polski, lecz amerykański i doczekał się już ponad dwudziestu tomów. Najwcześniejsze utwory w nim zawarte są datowane na 1986 rok. Książka została opatrzona przepiękną ilustracją w chłodnych, niebieskich barwach, a dodatkowo reklamuje ją nazwisko szeroko znanego w świecie George'a R. R. Martina. Czy przełoży się to na wyniki sprzedaży? Dopiero się o tym przekonamy. Odpowiem za to na inne pytanie – czy „Dzikie karty” powinny zainteresować czytelnika.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Na oficjalnym fanpagu Jakuba Ćwieka pojawiła się krótka informacja, z której wynika, że w przyszłym roku będziemy mogli spodziewać się kolejnej lektury związanej z największym z bohaterów pisarza – Kłamcą.

kłamca. papież sztuk, jakub ćwiek, kłamca, loki

Jeżeli chodzi o szczegóły, wiemy już, że tytuł nadchodzących przygód Lokiego to "Kłamca. Papież sztuk" Czyli jednak nie Kill'em all. W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment przekazany przez Jakuba Ćwieka.

Książki fantastyczne

"Smoki na zamku Ukruszon" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
smoki na zamku ukruszon, okładka

Terry Pratchett mógłby już dawno przejść na pisarską emeryturę, a i tak byłby jednym z najbardziej płodnych twórców fantasy. Byłoby to jednak bardzo przykre dla jego wiernych czytelników, więc – na szczęście – ciągle coś dla nas przygotowuje. Tym razem dostajemy zbiór jego wczesnych opowiadań, które autor wzbogacił o parę zabawnych przypisów, bo w końcu Pratchett i przypisy są jak Romeo i Julia – zawsze razem. Tylko u niego jest śmieszniej.

Terry Pratchett sam w sobie jest już marką i to taką, która gwarantuje czytelnikowi kawał świetnej literatury oraz kupę śmiechu. Tym razem odbiorcy mają okazję zapoznać się ze zbiorem wczesnych opowiadań autora wydawanych pierwotnie w latach 60. i 70. XX wieku na łamach "Children’s Circle", będącej częścią "Bucks Free Press".

"Smoki na zamku Ukruszon" to zbiór opowieści, które zdecydowanie zadowolą młodszych czytelników i, mam nadzieję, będą początkiem ich literackiej przygody z tym pisarzem w roli głównej. Ogromne litery zachęcą do czytania nawet maruderów, a ilustracje Marka Beecha są tak samo genialne jak teksty literackie.

Czytaj dalej...

Dark Souls II

Studio Namco Bandai poinformowało, że 7 kwietnia 2015 roku ukaże się nowe wydanie gry "Dark Souls II". Produkcja ukaże się pod tytułem "Dark Souls II: Scholar of the First Sin" i będzie zawierać w sobie podstawową wersję gry oraz wszystkie rozszerzenia, czyli: "Crown of the Sunken King", "Crown of the Old Iron King" oraz "Crown of the Ivory King".

dark souls ii: scholar of the first sin

To jednak nie wszystko, co znajdzie się w odświeżonym "Dark Souls II". Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne

"Wybór wojowniczki" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
wybór wojowniczki, okładka

Wybory to ciekawa sprawa. I wcale nie mówię o tych samorządowych, bo te z fantastyką nie mają nic wspólnego (choć może i mają...? Pewnie kwestia punktu widzenia), lecz o takich, które muszą podejmować bohaterowie książek. Autorzy lubią stawiać ich na rozdrożach, gdzie nie wiadomo, czy iść w prawo, czy w lewo. No i to sławetne mniejsze zło, mające pociągnąć za sobą znacznie mniejsze reperkusje niż w przypadku większego. Obserwowanie wewnętrznych zmagań bohaterów może być naprawdę fascynujące... Ale czy równie fascynujący jest "Wybór wojowniczki"?

„Wybór wojowniczki” to kolejny tom serii „Przygody Bahzella Bahnaksona”, czyli jeszcze jedno opasłe tomiszcze pióra miłośnika długich historii, czyli Davida Webera. Tym razem także przyjdzie nam się zmagać z pokaźną liczbą stron, na których będziemy śledzić zmagania Bogów Mroku i Światła. Ten odwieczny konflikt daleki jest od rozstrzygnięcia, jednak tytułowy „Wybór wojowniczki” odciśnie swoje piętno na losach Norfessy.

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Okładki steelbooków gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dodał: , · Komentarzy: 2
steelbook, wiedźmin 3 dziki gon, edycja kolekcjonerska

Studio CD Projekt RED przedstawiło na swoim fanpagu na Facebooku projekty okładek steelbooków do limitowanych wydań nadchodzącej gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Producenci oferują nam trzy wersje swoich kolekcjonerek – każda z nich w dwóch wariantach graficznych.

Obrazki zostały stworzone przez Krzysztofa Domaradzkiego z firmy StudioKxx. Ten zamieszczony obok to pierwsza z propozycji do wersji No Man's Land. Drugi wariant oraz pozostałe grafiki znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne

"Droga Serca" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
droga serca, okładka

Nie należy oceniać książki po okładce. Uniwersalna prawda, którą można zastosować w wielu przypadkach, nie zaś tylko w już wspomnianym. Niemniej, skoro o książkach mowa – wiele z mej kolekcji ma okładki, które raczej nie zachęcają do sięgnięcia po nie. A przecież to lektury, którymi raczyłam się wiele razy! Jednakże działa to w dwie strony: pod niepozorną okładką można znaleźć prawdziwe cudo, zaś pod tą najpiękniejszą... no cóż, w tym miejscu oddaję głos Medivhowi.

Każdy, kto poświęca dużą ilość wolnego czasu na czytanie, trafił w swoim życiu na książkę, która była tak kiepska, że nie chciał jej kończyć. A może nawet miał takie intencje, ale usilne starania pisarza, aby męki czytelnika były jak najcięższe i najdłuższe, sprawiały, iż wątpliwej jakości dzieło z hukiem trafiało do zbiorowej mogiły powieści nieudanych. Ja, stety czy niestety, posiadam osobliwą cechę, która każe mi dokończyć nawet najnudniejszą lekturę albo ciągnący się jak mordoklejka w buzi film – może mnie na końcu coś zaskoczy?

Czytaj dalej...

Filozofia Dnia Siódmego

Filozofia Dnia Siódmego #33

Dodał: , · Komentarzy: 0
felietony, filozofia dnia siódmego

... należę do takiej niewielkiej sekty heretyków, twierdzącej, że muzyka, zaraz obok fabuły, to najważniejszy element gry. Do niej to bowiem wracamy nawet wiele lat po tym jak tyłki Pradawnego Zła w takiej czy innej grze zostały już dawno skopane. Nie jestem chyba też odosobniony w poglądzie, że kompozytorzy pokroju Paula Anthony’ego Romero czy Jeremy’ego Soule’a zasługują na powszechne uznanie i dozgonną wdzięczność milionów graczy na całym świecie.

Cykl jaki przyszło mi zapowiedzieć jest wyjątkowy. Takiego jeszcze tu nie było. Niestety, wyjątkowo nie znam się na tym o czym mam napisać. Pozostaje uwierzyć Medowi, który podsumował tekst Shaverasa jednym – entuzjastycznym i niecenzuralnym zarazem – słowem kierując go do publikacji. Przed wami część pierwsza – "Circles and rings, dragons and kings…" czyli słów parę o fantastyce w muzyce. Fantastyczna muzyka, albo też muzyczna fantastyka. Jak kto woli. Czytałem i słuchałem. Polecam. Nie trzeba się znać.

Audiobooki

"Chłopcy. W Skrócie" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ludzie książki piszą. A inni je czytają na głos i nagrywają. A jeszcze kolejni siadają i słuchają efektu. W prawdzie nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu twórczości. Chociaż nie, powinienem napisać inaczej. Nie byłem fanem tego typu twórczości. Dobrze się wiec stało, że "Chłopcy. W Skrócie" zostali nagrani i nie można było zdobyć niczego na kształt transkrypcji – dzięki temu mogło się coś u mnie zmienić. Zapraszam na recenzję słuchowiska od Sound Tropez Studios.

chłopcy. w skrócie, sound tropez studios, chłopcy, jakub ćwiek, słuchowisko

Pierwszych słuchowisk w swoim życiu słuchałem jakieś 5 lat temu. Były to ostatnie tego typu nagrania w mojej karierze słuchacza. Nie dlatego, że mi się nie podobały – po prostu jakoś tak nigdy więcej żadne mnie nie zainteresowało. Wolałem chyba, czytając, sam wyobrażać sobie, jaki głos mają postaci i pozwolić mózgowi wytworzyć dźwięki, które towarzyszą sytuacjom. To wszystko do czasu – dostałem bowiem w swoje łapki egzemplarz słuchowiska wydanego przez Sound Tropez Studios pt. "Chłopcy. W Skrócie". Nie ukrywam, że lubię twórczość Jakuba Ćwieka, więc kiedy tylko miałem wolną chwilę, zgasiłem światło w pokoju, odtwarzacz z nagranym słuchowiskiem podłączyłem do głośników, a następnie wygodnie ułożyłem się na łóżku, by zamknąć oczy i...

Czytaj dalej...

Wczytywanie...