Pillars of Eternity

W 51 już uaktualnieniu ekipa Obsidianów informuje nas, że cele jakie sobie na pierwszym etapie fazy "prototypu" założyli (gracz ma bawiąc się "czuć" styl gier napędzanych silnikiem Infinity – więcej o tym napisałem tu) zostały osiągnięte. A więc udało się opracować założenia walki (na dystans, jak i bezpośredniej), poruszania się, wykorzystywania zdolności specjalnych, rzucania czarów itp.

project eternity, skuldr

Stworzono także, co nas w tym wypadku nieco bardziej interesuje, system pozwalający modelować postacie bohaterów, NPCów, a także potworów. Zatem ekipa może już spokojnie pracować nad stale powiększającym się bestiariuszem. Powyżej możecie zaobserwować model potwora zwanego – Skuldrem.

Skuldry są prawie ślepe, dlatego też postrzegają świata ducha, wykorzystując ku temu swoisty rodzaj echolokacji. Pozwala im to dostrzegać "dusze", przez co bardzo trudno ukryć się przed nimi.

Inne

Informacja prasowa

Postacie żywcem ze znanych gier MMORPG trafiają do naszego świata, by walczyć ze złym arcymagiem The One. Przewodzi im znany bohater Efilon, który postanawia pomścić utratę przyjaciela Jamesa Gamera. Tak zaczyna się nowy serial fanowski – Real Life Raid, który będziecie mogli oglądać w sieci jesienią tego roku. O jego fabule i twórcach opowiemy w pierwszej części programu dowiecie się od Ivelliosa.

W drugim temacie pozostajemy w klimatach gier sieciowych i opowiemy wam o pojawieniu się polskiej wersji, mającej już 10 lat, gry Lineage 2, która wkrótce być może doczeka się kontynuacji. Więcej na temat serii gier i planach wydawniczych z nią związanych powie wam Elya.

Filmy fantastyczne

Drodzy czytelnicy, zanim zajmę się bezpośrednio tematyką newsa, pozwolę sobie nakreślić najpierw kontekst powstania bliskiego ekranizacji "arcydzieła" komiksu antyRPG. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie czytał Dark Dungeons (bo o nim mowa), ma doskonałą okazję, aby to nadrobić. Wystarczy, że kliknie tu.

dd, movie

No dobrze, wspomniany komiks był owocem histerii, która opanowała umysły amerykańskich przeżuwaczy chleba w latach osiemdziesiątych minionego stulecia...

Neverwinter

Temat jest gorący, niedawno pisaliśmy o zapowiedzi wydania polskiej wersji gry Neverwinter, a dziś ruszyły już otwarte beta testy tego MMO. Każdy chętny na poznanie odmienionego przez Plagę Czarów miasta Newerwinter, może pobrać klienta gry z tej strony. Poniżej zaś możecie obejrzeć wideo, opublikowane przez Perfect World, prezentujące destruktywne możliwości wojownika specjalizującego się w walce bronią dwuręczną. Co dodać należy – z polskimi napisami.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Czerwony Hotel"

Dodał: , · Komentarzy: 0
czerwony hotel

Ocenianie cudzych prac może i jest łatwe, jednak porównanie ich i wybranie najlepszych to już całkiem inna sprawa. Tak było w przypadku konkursu "Czerwony Hotel". Pytanie dające spore możliwości (Jaki jest Twój najgorszy koszmar?) z atrakcyjną nagrodą (książka z autografem Grahama Mastertona!) spowodowały wysyp chętnych. A my nie potrafiliśmy wybrać zwycięzców, stąd opóźnienie, za które bardzo Was przepraszamy. Ostatecznie różnice w głosach były niewielkie, więc tym większe brawa należą się zwycięzcom, a raczej zwyciężczyniom. Oto one – Patrycja S. i Martyna S. i ich prace:

Patrycja S.

Mój największy lęk to strach przed odrzuceniem. Boję się, że mąż w końcu zrozumie, że jest fantastycznym, przystojnym i mądrym facetem, a ja jestem zwykłą, przeciętną dziewczyną. Tak bardzo boję się i ten koszmar przychodzi w snach. Ja proszę męża, żeby nie odchodził i mnie nie zostawiał a on bez słowa odchodzi. Do tej pory kochany człowiek jest zimny jak lód, ma oczy bez wyrazu i nie mogę do niego dotrzeć. Próbuję z nim rozmawiać, ale on mnie nie słyszy. Biegnę za nim, a on mówi: ten pociąg już odjechał. Nagle mąż znika a ja próbuję się do niego dodzwonić wyciągam telefon i nie mogę go znaleźć w kontaktach. Próbuję przypomnieć sobie jego numer, ale zapominam cyfr. Potem przypominam sobie cyfry, ale nie mogę wbić ich w telefon. Ręce mi się trzęsą i nie mogę wbić poszczególnych cyfr, palce ślizgają mi się po ekranie telefonu. Boję się, ogarnia mnie wielki strach przed samotnością i opuszczeniem. Myślę, że jest to spowodowane tym, że mój tata zginął tragicznie gdy miałam 8 lat, a mama nie potrafiła się zdecydować na nowego faceta i ciągle ich zmieniała jak przysłowiowe rękawiczki. Dlatego tak bardzo boję się utracić tej stabilizacji, którą mam.

Dead Island Riptide

Drodzy czytelnicy, mimo majówkowych przyotowań, my wciąż czuwamy! Powiem nawet więcej – my dalej pracujemy! A w związku z tym, mamy dla was specjalny, świeżutki jeszcze materiał. A mianowicie Hassanowe wrażenia z gry Dead Island Riptide! Czy ta produkcja okaże się hitem na miarę Borderlands czy wręcz przeciwnie, "shitem" (dla mnie DA2 był "ok", ale ja lubię Dredda, więc mój gust jest lekko spaczony) na wzór Dragon Age'a 2? To się okaże w czasie lektury tekstu. Hassan' niczym boska ręka Baltazarowi, nabazgrze "mane, tekel, fares" sequelowi Dead Island . A zatem – nie pozostaje mi nic innego, niż zaprosić was do lektury pierwszych wrażeń z gry Dead Island Riptide!

dead island riptide

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Już dziś prezentujemy pierwszy fragment książki Tullia Avoleda "Korzenie niebios" – w znakomitej interpretacji Krzysztofa Banaszyka. Poznacie żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, którzy tworzą drużynę mającą chronić ojca Johna Danielsa, ostatniego członkiem Kongregacji Nauki i Wiary, wyruszającego w pełną niebezpieczeństw misję. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu.

Neverwinter

Neverwinter – Będzie polska wersja!

Dodał: , · Komentarzy: 7

W grach MMORPG nie jest łatwo o polską wersję językową. Niestety, ale ten gatunek jest pod tym względem trochę zaniedbywany. Jednak są wyjątki, a wśród nich znalazł się Neverwinter.

neverwinter

Perfect World Europe, chińska firma, która chce poszerzać swoją działalność na Zachodzie, poinformowała, że MMORPG oparte na systemie Dungeons & Dragons otrzyma pełną polską wersję językową. Co to oznacza? Że oprócz polskich napisów, usłyszymy też polskie głosy. Znakomita wiadomość, mam nadzieję, że dubbing wypadnie co najmniej dobrze. Premiery należy oczekiwać jeszcze tego lata. Czy po takiej wiadomości wzrosła wasza chęć na "Neverwinter", grę free-to-play od studia Cryptic? A może jesteście pełni obaw o lokalizację i zdecydowanie wolicie angielski?

Filmy fantastyczne

"World of Warcraft" w kinie z oscarowymi efektami

Dodał: , · Komentarzy: 9

Przeniesienie "WoW" na srebrny ekran idzie jak po grudzie. Prace nad tym projektem trwają już od 2006 roku, w którym to czasie zmieniała się zarówno koncepcja, jak i jej potencjalni wykonawcy. Obecnie jednak, jak twierdzi Thomas Tull – szef Legendary Pictures, prace są na zaawansowanym etapie, zaś za jeden z najważniejszych elementów filmu, efekty specjalne, będą odpowiedzialni laureaci tegorocznych (i nie tylko tegorocznych) Oscarów.

wow, world of warcraft, lich king
Game Exe

"Ołowiany świt" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
michał gołkowski, ołowiany świt

S.T.A.L.K.E.R jest pozycją, która do dziś budzi wielkie emocje wśród sporej rzeszy graczy. I choć nie podbiła serca wszystkich, to nie można jej odmówić bardzo sugestywnego klimatu. Nic więc dziwnego, że pojawiają się śmiałkowie, chcący tchnąć w ten świat swoje "ja". Jednym ze śmiałków okazał się Polak, Michał Gołkowski, autor powieści "Ołowiany świt". Czy przypadnie do gustu oddanym fanom "Stalkera", czy także zachęci nowe osoby do Zony? Wszystkiego dowiecie się z naszej recenzji!

Fantastyka zza wschodniej granicy bardzo szybko ustaliła standardy literatury postapokaliptycznej. Zarówno “Piknik na skraju drogi” braci Strugackich, jak i dużo później wydane “Metro 2033” ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Być może dlatego wieść o tym, że Fabryka Słów planuje wydać powieść osadzoną w realiach S.T.A.L.K.E.R.a tak zelektryzowała miłośników klimatów postapokaliptycznych. I to do tego polskiego autora! Jednak dorównanie klasykom nie należy do łatwych zadań, a wszyscy chyba z niecierpliwością wyczekiwali efektów. I cóż z tego wyszło?

czytaj dalej...

Wczytywanie...