Konwenty

Informacja prasowa

Puchar Mistrza Twierdzy Toruń był u swego zarania konkursem mającym na celu wyłonić najlepszego Mistrza Gry podczas odbywajacego się od lat konwentu Copernicon. Jednakże w tym roku jego podstawy uległy szerokim zmianom. Przede wszystkim zakres samego konkursu uległ mocnemu rozszerzeniu. Obecnie konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

  • Najlepszy MG
  • Najlepszy Jeepform
  • Autorska gra fabularna

Co więcej, zmianie uległ również sposób wyłaniania zwycięzcy. Do tej pory odbywało się to gracze oceniali poszczególnych uczestników konkursu, natomiast w tym roku wszystkie kategorie będą oceniana przez Jury powołane osobno do każdej z nich. Kolejną nowością jest wprowadzenie tematu przewodniego dla całego konkursu. W tym roku tym tematem jest szeroko pojęta Apokalipsa. Jednocześnie uczestnicy konkursu na najlepszego MG będą musieli swoje sesje podporządkować narzuconemu przez organizatorów scenariuszowi. Termin nadsyłania zgłoszeń do poszczególnych konkursów trwa do:

  • Najlepszy MG – do 28.09.2012
  • Najlepszy Jeepform – do 28.09.2012
  • Autorska gra fabularna – do 25.09.2012
Książki fantastyczne

Kolejna powieść Uniwersum Metro 2033!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Insignis umieściło właśnie informacje na temat zbliżającej się nowej powieści z Uniwersum Metro 2033!

w mrok

"W Mrok" jest kontynuacją opowieści Tarana i jego podopiecznego, Gleby, których losy mogliśmy poznać w pierwszej części trylogii "Do Światła" autorstwa Andrieja Diakowa. Warto przypomnieć, że "Do Światła" jest w Rosji najlepiej sprzedającą się powieścią osadzoną w świecie Metra. Tłumaczenie przypadło ponownie świetnemu Pawłowi Podmiotko, który odpowiedzialny jest również za przekład "Pitera".

Nie wiem jak Wy, ale ja już skaczę z podekscytowania!

Seriale

Oniryzm – Pierwszy odcinek

Dodał: , · Komentarzy: 2

Chyba nie zapomnieliście o "Oniryzmie"? Jest to interesujący polski serial grozy o bardzo znaczącym tytule – więcej informacji znajdziecie tutaj.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Niedawno zadebiutował pierwszy odcinek "Oniryzmu", który możecie obejrzeć powyżej. Na razie trudno cokolwiek ocenić, bo filmik jest krótki i mało się z niego dowiadujemy. Praktycznie jedynym aspektem możliwym do oceny jest wykonanie. Bohaterka całkiem nieźle została scharakteryzowana, miejsce akcji widzieliśmy na zwiastunie – nawet niezłe, ale zobaczymy, jak spisze się na dłuższą metę. Muzyka bardzo klimatyczna i nastrojowa, ale jako główny bohater nie spisał Adam Szmerowki. Liczę, że w dalszych odcinkach poprawi się jego gra aktorska. Podsumowując – może być. A jak waszym zdaniem wypadł pierwszy odcinek?

W serialu zagrali Adam Szymerowski i Ania Jarosiewicz, a twórcą muzyki jest ZERO-PROJECT.

Borderlands 2

Borderlands 2 – zapowiadamy!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Zaledwie 2 lata minęły od premiery wspaniałego dziecka RPG i FPS, a my już przebieramy niecierpliwie nogami oczekując premiery jego młodszego barata – “Borderlands 2”! Według zapewnień rodziców ma być większy, cięższy i mieć urocze zakola po tatusiu!

Temu, czy “Bordrlands 2” nadają się adopcji przyglądali się Hassan’ oraz Ati – rezultat ich pracy przybrał formę zapowiedzi, którą teraz chcieliby wam zaprezentować. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego, czy jest to wasz pierwszy raz, czy też należycie już do ekskluzywnego Premiere Club znajdziecie w niej coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury i nie zapomnijcie przyprowadzić przyjaciół!

borderlands 2
Pillars of Eternity

Wczorajszego dnia nasz redakcyjny newsman krzyslewy informował Was o nowej produkcji studia Obsidianu. Znajdujący się na stronie producenta obrazek z cyfrą 4 mógł sugerować, że już wkrótce zapowiedziana zostanie czwarta cześć "Dungeon Siege". Wraz z kolejnymi dniami wszystko jednak uległo delikatnej zmianie.

obsidian, nowy projekt

Obecna jeszcze jakiś czas temu cyfra 4 najpierw zmieniła się na 3, a następnie na 2. Oznacza to najprawdopodobniej tyle, że jest to odliczanie, które już niedługo dobiegnie końca i ujawni nowy projekt amerykańskiego developera. Taka postać rzeczy nie wyklucza jednak tego, że tytułem znajdującym się w produkcji nie jest "Dungeon Siege IV". Z drugiej strony Obsidian tak naprawdę może pracować nad czymś zupełnie innym. Dla przykładu, obrazek węża pożerającego własny ogon (pewnie niektórym bardzo kojarzący się z produkcją polskiego CD Projekt RED) zasugerował użytkownikom oficjalnego forum studia, że nową grą będzie "Eternity", co w tłumaczeniu na nasz język oznacza "Wieczność".

Guild Wars 2

Launch trailer Guild Wars 2

Dodał: , · Komentarzy: 4

Chociaż samo Guild Wars 2 zabiera życie towarzyskie graczom już od przeszło dwóch tygodni, to dopiero teraz w nasze ręce trafia swoisty launch trailer, czyli materiał, który powinien ukazać się równo z pojawieniem się gry na sklepowych półkach. Zaprezentowane wideo jest dość zaskakujące.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Launch trailer jest o tyle zaskakujący, iż widzimy w nim prawdziwych aktorów, zaś sama sceneria odbiega od tego, co możemy ujrzeć na ekranach naszych monitorów. Dopiero sama końcówka nawiązuje do gry, przez co część fanów serii może uznać ten materiał za niepoważny i w niewielkim stopniu wpływający na dobre imię gry.

Nie zmienia to jednak faktu, ze obejrzeć zawsze warto. Wam filmik przypadł do gustu?

Star Wars

Chewie – pogromca skorumpowanych

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jedno ze znanych powiedzeń zgłosi, że po to ten byt wyższy dał nam ręce, żeby brać. W Polsce panuje przekonanie, że często wystarczy wysupłać odpowiednią sumę, aby dotychczasowe problemy stały się jedynie drobnymi przeszkodami, które da się pokonać. Koniec tego dobrego, bowiem winni korupcji muszą zostać ukarani. Tak też uczynił Chewie.

star wars

Za tę jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Star Wars przebrał się jeden z dziennikarzy Tygodnika Podhalańskiego – Jerzy Jurecki. Akcja ta miała na celu sprawdzenie doniesień i przyłapanie na korupcyjnym uczynku dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy. Pojawiały się nieoficjalne doniesienia, iż wspomniany pan pobierał łapówki podczas jednego z festynów. W tym miejscu na scenę wkracza Chewbacca.

Borderlands 2

O piątej klasie w "Borderlands 2" już pisaliśmy, lecz dopiero teraz twórcy zaprezentowali ją w całej swej okazałości – wcześniej mogliśmy ją podziwiać jedynie na grafikach koncepcyjnych.

borderlands 2

Nowa postać nosi imię Gaige, DLC z nią pojawi się 16 października. Gracze, którzy zamówią "Borderlands 2" przed premierą dostaną "Mechromancer" za darmo, jednak reszta będzie musiała dać za niego 800 MSP lub 9,99 dolarów. Premiera gry już za dziesięć dni – 21 września. Zamówiliście już ją czy kupujecie nową produkcję Gearbox Software po premierze? A jak wam podoba się Gaige? Ja zastanawiam się, czy specjalnie dla możliwości zagrania nią (i innych bonusów), nie zamówić gry przed premierą.

Pillars of Eternity

Nowa gra Obsidianu – Co to może być?

Dodał: , · Komentarzy: 11

Obsidian zajmuje się nie tylko grą RPG na podstawie "South Park". Developerzy pracują nad jeszcze jedną produkcją – jaką?

obsidian

Na oficjalnej stronie Obsidianu pojawił się powyższy obrazek zapowiadający nową pozycję. Czwórka może sugerować, że producenci niedługo zapowiedzą czwartą część jakiejś serii – w takim wypadku byłby to "Dungeon Siege 4", którego trzecia część moim zdaniem była mierną produkcją o nudnej rozgrywce. Jednak byłbym z faktu tworzenia czwórki zadowolony, bo jej poprzedniczka miała potencjał i całkiem dobrze wyglądała na gameplayu.

Czwórka może być także odliczaniem do ujawnienia nowego projektu (dowiemy się o tym jutro, kiedy czwórka zmieni się bądź nie w trójkę), a otaczający ją wąż zjadający własny ogon może oznaczać adaptację powieści Roberta Jordana – "Wheel of Time" (w Polsce "Koło czasu"), gdyż w logu serii znajduje się właśnie zjadający swój ogon wąż. Wydaje się to najprawdopodobniejszą opcją.

Książki fantastyczne
czas silnych istot tom 2

Imperium kontratakuje – myślę, że byłoby to dobre hasło promocyjne drugiego tomu "Czasu silnych istot". Jak już wiecie – a jak nie, to tego nie czytajcie – Torkil wpadł w niezłe szambo. Czy i tym razem dowiedzie swojej inteligencji i wpadnie na jakiś cudowny sposób na uratowanie Imperium? A może zabłyśnie inna postać? Moja recenzja wam na to nie odpowie, ale na pewno udzieli odpowiedzi, czy drugi tom "Czasu silnych istot" warto przeczytać czy może wręcz przeciwnie i należy zdusić w sobie chęć jego kupna.

Pierwszy tom "Czasu silnych istot" rozpoczął moją przygodę z serią "Gamedec". Marcin Przybyłek sprostał moim oczekiwaniom, lecz nie ukrywam, że zakończenie powieści spowodowało duży niedosyt. ?Urwać? książkę w tak ciekawym momencie! Na szczęście nie musiałem długo czekać na drugi tom, który zacząłem czytać zaraz po tym, jak wpadł w moje ręce. Czy i tym razem mamy do czynienia z tak dobrą pozycją?

Rozpoczął się atak Thirów. Wydaje się, że armia WayEmpire nie ma szans na zwycięstwo z nimi w wojnie. Sprawy przybierają bardzo negatywny obrót dla Imperium – najpierw atak Thirów, potem śmierć Imperatora Gorgona Nemezjusa Ezry... Którego miejsce na dodatek zajmuje jego oprawca, nie przygotowany do zbliżającej się wojny! Czy w takiej sytuacji jest jakaś szansa na wygraną?

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Fabryka Słów za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Wczytywanie...