Diablo III

Minęły cztery miesiące od premiery Diablo III, a kolejne aktualizacje, łatki i usprawnienia wciąż instalują się na naszych komputerach, poprawiając to, co od samego początku miało prezentować najwyższą jakość. Kilka dni temu twórcy gry w specjalnym dzienniku przedstawili koncepcję osłabienia najpopularniejszych zdolności defensywnych wykorzystywanych przez graczy, co ma nastąpić wraz z wprowadzeniem nowego patcha 1.0.5. Wczoraj, w wywiadzie dla serwisu IGN Wyatt Cheng i Jay Wilson, dwaj wielcy bossowie świata Sanktuarium, opowiedzieli trochę więcej o dwóch kolejnych zmianach tej łatki – systemie Mocy Potworów (Monster Power) oraz równie utęsknionym, co przeklinanym nowym trybie PvP, na który, podobnie jak na grę, czekaliśmy od dobrych dziesięciu lat.

diablo 3

No cóż, wygląda na to, że jeszcze trochę poczekamy.

Filmy fantastyczne

"Hobbit" – nowy trailer już w środę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do premiery pierwszej części "Hobbita" z podtytułem "Niezwykła podróż" pozostało jeszcze troche czasu. Dokładniej mówiac, zadebiutuje ona 28 grudnia bieżącego roku. 21 września, czyli za cztery dni, przypadnie zaś 75 rocznica pierwszego anglojęzycznego wydania książki "Hobbit". W związku z tym wydarzeniem, Peter Jackson zapowiedział nowy trailer filmu opowiadającego przygody Bilbo Bagginsa, który będzie można obejrzeć już w tą środę.

hobbit, plakat, poster

Zgodnie z obietnicami Petera Jacksona na Facebooku, nowy zwiastun będzie trwał 2 minuty i 25 sekund. Reżyser poinformował też, że fani mogą się spodziewać innych materiałów bonusowych. Czego dokładnie? O tym, niestety, już nie wspomniano.

Dishonored

Chcesz "Dishonored" za darmo? Nie ma problemu!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Kojarzycie może utwór z oficjalnego trailera "Dishonored"? Twórcy zrobili ukłon w stronę fanów i udostępnili ten soundtrack, "The Drunken Whaler", za darmo. Jakby tego było mało Bethesda Softworks zorganizowała konkurs, w której można wygrać "Dishonored" oraz gadżety związane z produkcją.

dishonored, arcane studios, tapeta

Co trzeba zrobić? Dystrybutor udostępnił także inne ścieżki, które mają się okazać pomocne do wykonania remixu utworu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przy tworzeniu motywu muzycznego można korzystać tylko z materiałów pochodzących z gry. Swoje prace należy zgłaszać pod tym adresem do 28 września. Dodatkowo z laureatem głównej nagrody Bethesda przeprowadzi wywiad, który opublikuje na łanach swojego bloga.

Utwór "The Drunken Whaler" z trailera Dishonored możecie pobrać tutaj.

Dragon Age: Inkwizycja

Zacznę z "grubej rury" – "Dragon Age 3" będzie nosił pod tytuł "Inquisition" i będzie działał na silniku "Battlefielda 3" – Frostbite 2.

dragon age 3

Myślę, że ta wiadomość może śmiało konkurować o miano największego zaskoczenia miesiąca. Chyba niewiele osób spodziewało się, że trzecia część popularnej serii "Dragon Age" powstanie na silniku Frosbite 2. Gra tworzona jest, jak się okazuje, od dwóch lat przez studia BioWare Edmonton i BioWare Montreal, choć faza intensywnej pracy zaczęła się 18 miesięcy temu.

Przetłumaczony list od Marka Darraha, pełniący funkcję zapowiedzi, znajdziecie tutaj. Wspomina w nim o tym, że "trójka" doczeka się pięknej oprawy graficznej, istotnych wyborów, większego świata i kustomizacji uzbrojenia. Premiera według informacji od EA ma się odbyć pod koniec 2013 roku.

Szczerze powiedziawszy, to największe obawy mam, co do tego, jak będzie wyglądał "Dragon Age 3" na silniku Frostbite 2. A wy?

Książki fantastyczne

Pisane krwią na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
pisane krwią

Dziś na łamach Game Exe pojawiła się kolejna recenzja książki. "Pisane krwią" to horror, w którym pierwsze skrzypce gra wampir – Saint-Germain. Czy warto zakupić tę powieść, skoro Rebis w jej opisie stwierdził, że jego autorka – Chelsea Quinn Yarbro, to jedna z najlepszych pisarek horrorów? Odpowiedź na te pytanie poznacie, czytając moją recenzję!

Dotychczas nie wystawiłem żadnej książce najniższą ocenę, czyli 1/10. Ba, nawet filmy i gry dostawały u mnie wyższe oceny. Czy to oznacza, że nie ma wśród powieści prawdziwych gniotów? Są. Przekonałem się o tym, czytając "Pisane krwią" autorstwa Chelsea Quinn Barbro, uważanej za jedną z najlepszych pisarek horrorów, z czym trudno mi się zgodzić.

"Pisane krwią" to kolejny rozdział z długiego życia pewnego wampira – Saint-Germaina. Tym razem autorka wybrała jako czas akcji rok 1910. Bohater dostaje bardzo trudne, ale szlachetne i dobre zadanie – musi namówić największych władców ówczesnej Europy do podpisania propozycji pokojowej, polegającej na niezbrojeniu się, co ma poskutkować wywarciem tego samego wpływu na reszcie krajów. Czy mu się uda? Powiem tak – mimo że jego misja początkowo wydawała mi się głównym motorem napędowym powieści, to tak wcale nie jest.

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Rebis za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Gra o tron

6 statuetek Emmy dla "Gry o Tron"

Dodał: , · Komentarzy: 1

"Gra o Tron" okazała się wielkim wygranym wczorajszego wieczoru rozdawania nagród Emmy. Superprodukcja HBO zdobyła aż sześć statuetek. Czy podczas głównej gali serial będzie także triumfował, przekonamy się w 23 września.

nagroda emmy

Aby zobaczyć listę laureatów, kliknij "czytaj dalej".

Dungeons&Dragons

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów najstarszej gry RPG, czyli "Dungeons & Dragons". Doczekamy się filmu dokumentalnego o początkach i historii tejże pozycji. Film powstanie dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie "Kickstarter".

dungeons & dragons, d&d

Dokument zostanie zrealizowany przez grupę filmowców, będący także graczami RPG. Na nagraniu znajdą się wywiady z ekspertami, osobami pamiętającymi czasy powstawania gry, a także archiwalne materiały wideo z różnych źródeł.

Premiera filmu przewidziana jest na rok 2014, czyli 40-lecie pierwszego wydania gry "Dungeons & Dragons".

Szczegóły na temat filmu znajdziesz w serwisie Kickstarter oraz na stronie projektu.

Filmy fantastyczne

Zdjęcia z planu "RoboCopa"

Dodał: , · Komentarzy: 1
robocop, sci-fi, 2013, omnicorp, alex murphy

O tym, że powstaje "RoboCop" wiemy już od dawna. Twórcy pokazali światu zdjęcia z planu filmu, w którym widzimy nową kreację tytułowej postaci.

Akcja przeniesie nas do roku 2029, gdzie dominują maszyny korporacji "OmniCorp", będąca liderem pod względem robotyki. Ich cyborgi zapewniają zwycięstwa w wojnach na całym świecie i dzięki sukcesom na arenie międzynarodowej, koncern planuje wprowadzić swoją technologię na własne podwórko.

Bohaterem filmu będzie Alex Murphy gliniarz walczący z przestępczością w rodzinnym Detroit. Po tym, jak zostaje ranny na służbie, OmniCorp ratuje mu życie, wykorzystując swoją technologię. Mężczyzna wraca na ulice z nowymi mocami, które pomagają mu w wykonywaniu zadań.

W filmie nie zabraknie znanych i lubianych aktorów. W obsadzie zobaczymy m.in.: Joela Kinnamana, Gary'ego Oldmana czy Samuela L. Jacksona.

Pillars of Eternity

"Project Etenity", o którym pisaliśmy tutaj, zebrał w niecałe 24 godziny wymaganą przez twórców kwotę do rozpoczęcia realizacji produkcji. Teraz Obsidian przedstawił swoje przyszłe cele, dotyczące gry, jeśli zbiorą odpowiednią ilość pieniędzy.

project eternity

Jeśli dostaną przynajmniej 1,4 miliona dolarów, możemy liczyć na nową klasę, rasę i towarzysza. Przy kwocie 1,6 miliona dolarów gra doczeka się wersji na Maki oraz nowego istotnego wątku fabularnego z zadaniami, lokacjami, wyjątkowymi przedmiotami i NPC-ami. 1,8 milionów dolarów oznacza kolejnego towarzysza, klasę i rasę, a przy 2 milionach gracz dostanie do dyspozycji własny dom, gdzie będzie mogła odpoczywać jego drużyna oraz będzie mógł przechowywać swój ekwipunek. 2,2 miliony dolarów to przede wszystkim nowa frakcja, region (w którym znajdziemy nowe misje, NPC-ów i unikalne przedmioty) oraz wsparcie dla Linuksa.

Pathfinder

PC: Knights of Inner Sea

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, pathfinder

Roznieć swoją furię sprawiedliwości i zniszcz, tych którzy odmówią twojemu wezwaniu do broni! Dołącz do sił dobra lub zła, głosząc wolę swego suzerena bądź żyj według własnego bądź pisanego przez wiarę kodeksu rycerza. Niezależnie czy jesteś orężem wiary okrytym stalą, czy magiem oddającym cześć konkretnemu bogowi, podręcznik "Knights of Inner Sea" oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla tych, którzy kroczą ścieżką rycerskości.

Książka zawiera informacje na temat różnych typach rycerzy praz licznych zakonach, wraz z ich portfolio. Poza tym nowe zaklęcia, przedmioty i archetypy, by lepiej zdefiniować postać gracza. Szczegółowa rozpiska rycerskich broni i kropierzy oraz wiedzy na temat heraldyki i jej znaczenia na ziemiach Morza Wewnętrznego.

Wczytywanie...