Alpha Protocol

Alpha Protocol 2?

Dodał: , · Komentarzy: 5

Chcielibyście kontynuację "Alpha Protocol"? Mam dla was złą wiadomość – na razie jej powstanie jest mało prawdopodobne.

alpha protocol

Fani "jedynki", po rozpoczęciu zbierania pieniędzy przez Obsidian na "Project Eternity", zaproponowali twórcom podobną zbiórkę, tylko że na sequel "Alpha Protocol". Chris Avellone nie zaaprobował jednak pomysłu. Obsidian rozpoczął już pracę nad kilkoma grami, więc nie może sobie pozwolić na produkcję kolejnej. Ostatecznym argumentem jednak okazał się fakt, że marka szpiegowskiego RPG-a należy do SEGI, co czyni stworzenie sequelu poprzez zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, niemożliwym. Ale Avellone dodał, że byłby szczęśliwy, mogąc zrobić kontynuację "Alpha Protocol". Wy także?

Torchlight II

Od czego by tu zacząć? Może od ocen. Wszystko wskazuje na to, że "Torchlight 2" jest świetną grą, bo jego średnia na metacritic wynosi aż 90%! Warto nadmienić, że średnia "Diablo III" jest mniejsza – wynosi 88%. Czyżby produkcja Runic Games okazała się lepsza? Odpowiedź na to pytanie poznamy po dalszych recenzjach, które mogą się okazać mniej pozytywne.

torchlight 2

Na oficjalnej stronie gry i w serwisie Steam można za darmo pobrać demo "Torchlighta 2". Twórcy zdradzili także swoje dalsze plany związane z działalnością studia. Najpierw... odpoczynek, oczywiście gdy z grą nie będzie żadnych problemów. Zdaniem Marka Leflera wielu pracowników potrzebuje przerwy, co jest chyba zrozumiałe. Potem Runic Games zamierza tworzyć DLC lub pełnoprawne rozszerzenia do swojej produkcji. Planowana jest też wersja "Torchlighta 2" na Maka i Linuksa.

Pillars of Eternity

Studio Obsidian niedawno poinformowało graczy o tym, że ich gra nie będzie posiadała zabezpieczeń DRM i pojawi się na Macu. Ale takie informacje zostały podane przy kwocie 1,6 milionów dolarów, kiedy twórcy zobowiązali się także udostępnić graczom, którzy zapłacą co najmniej 140 dolarów wersję beta (gdy tylko powstanie), a osobom, które wpłacili przynajmniej 25 dolarów wybór między dostaniem wersji cyfrowej gry na Steam a wolną od DRM-ów edycję na GOG-u. Za to dając twórcom 50 dolarów gracze mają otrzymać klucz do gry, ścieżkę dźwiękową, cyfrową wersję Książki Kolekcjonera, tapety w różnych rozdzielczościach i formatach, mapę świata gry i dzwonki na telefon, a za 80 dolarów wszystko wymienione, drugi klucz do gry i elektroniczną kopię poradnika. Ale to, jak wspominałem, Obsidian ujawnił przy kwocie 1,6 milionów dolarów, a ja o tym napisałem ze względu na to, że taka informacja nie pojawiła się u nas na stronie. Przejdźmy więc teraz do świeższych wieści – Obsidian zebrał 1,8 miliona dolarów i zdradził kolejne szczegóły o swej nadchodzącej produkcji.

project eternity
Borderlands 2

Borderlands 2 – Prezes studia o DLC

Dodał: , · Komentarzy: 0

Prezes Gearbox Software, Randy Pitchford ujawnił parę informacji o nadchodzących DLC. Czy opłaca się na nie czekać?

borderlands 2

Wydaje się, że tak. Wszystkich dodatków ma być więcej niż do "jedynki", niewykluczone też, że pojawią się w nich nowe postacie, tak jak w DLC "Mechromancer". Przyznam, że to niezły pomysł, bo z chęcią przyjrzę się nowym klasom w grze.

Prezes studia zdradził, że przygotowywane fabularne dodatki mają być większe niż "The Secret Armory of General Knoxx" z pierwszej części gry. Wypowiedział się też na temat ich powstawania – produkcja pierwszego jest już zaawansowana, druga nabiera niesamowitych kształtów, do trzeciego jeszcze daleko, a czwarty jest w fazie pre-produkcji. Gearbox Software planuje także inne rozszerzenia, które nie znajdą się w "Season Pass". Przykładem takowego jest "Mechromancer".

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skywind – Morrowind na silniku Skyrima

Dodał: , · Komentarzy: 8

"Morrowind" przez wielu uważany jest za najlepszą część serii. Niestety, przestarzała już grafika zniechęca nowych graczy do poznania trzeciej odsłony "The Elder Scrolls". Dlatego też fani dosyć często wydają specjalne mody, które w większym lub mniejszym stopniu zmieniają świat gry na piękniejszy. Tym razem jednak szykuje się coś naprawdę specjalnego, ponieważ grupa modderów chce odtworzyć krainę Mrocznych Elfów przy pomocy silnika napędzającego "Skyrima". Niemożliwe? Dla niektórych takie słowo nie istnieje.

Na powyższym filmiku można zobaczyć pierwsze efekty pracy modderów. O ile całość nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie, tak screeny, które znajdziecie w rozszerzeniu newsa, wyglądają naprawdę świetnie. Nie wiadomo, kiedy prace dobiegną końca, ale można już pobrać moda we wczesnej fazie alfa, by samemu doświadczyć pięknej grafiki dającej nowe życie "Morrowindowi". Do uruchomienia instalatora wymagana jest, prócz samej gry, wcześniejsza modyfikacja o nazwie "Morroblivion" oraz dwa dodatki – "Przepowiednia" i "Trójca". Temat poświęcony projektowi (wraz z jeszcze większą ilością screenów) znajdziecie zaś pod tym adresem.

Borderlands 2

Premiery gier od Cenegi

Dodał: , · Komentarzy: 23

Cenega ostatnio wydała w naszym kraju dwie gry – "Borderlands 2" i "Torchlight 2". Ta druga zadebiutowała cyfrowo wczoraj, na pudełkową wersję przyjdzie jej jednak jeszcze poczekać, ale "Borderlands 2" pojawił się już dziś na sklepowych półkach.

borderlands 2

Dwie ciekawe produkcje w tak krótkim czasie wydane przez Cenegę – niestety o polskich napisach można co najwyżej pomarzyć, bo obecnie dystrybutor nie planuje tłumaczyć żadnej z podanych gier. Czy tylko mnie taka tendencja irytuje? Czy wydawca nie powinien obowiązkowo tłumaczyć gier, a już na pewno tak głośne tytuły, jak te? Cenega świetne spolszczyła niektóre gry, nie tylko kinowo – "Risen 2: Mroczne Wody", "Skyrim" czy "Rage". Niestety część pozycji w dalszym ciągu nie zasługuje nawet na polskie napisy. Szkoda.

A producenci akurat się popisali, bo "Borderlands 2" zbiera dobre oceny, a ja słyszałem o opinii, że "Torchlight 2" jest lepszy od... "Diablo III"! A wy zakupiliście już produkcję Gearbox Software i hack'n'slasha od Runic Games?

Konwenty

Falkon w nowym wymiarze!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Spieszymy z informacją o nowym miejscu imprezy: 13 edycja Falkonu odbędzie się w gmachu Targów Lublin i będzie połączona z Targami Technologii 3D – 3D POLAND 2012. Na stronie festiwalu pod adresem falkon.co znajdziecie szczegółowe informacje, na temat lokalizacji (to tylko 5 minut piechotą z dworca PKP) a także ceny biletów (wejściówka kosztuje jedyne 40 zł). Dodatkowo tylko do czwartku macie możliwość zdobycia darmowej wejściówki na OBIE IMPREZY konkursie ogłoszonym na Facebooku. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania punktów programu, które będą podzielone na 9 bloków tematycznych (m. in. blok literacki, popularno-naukowy, filmowo-komiksowy, sci-fi, RPG), a także zapraszają wszystkich chętnych do pomocy przy imprezie w charakterze wolontariusza. Zgłoszenia przyjmowane są przez specjalny formularz zamieszczony na stronie festiwalu.

falkon, 2012, konwent, 3d, poland

Grono sponsorów imprezy otworzył sklep z grami Galakta. Powiększa się również lista pozostałych instytucji wspierających oraz patronów medialnych festiwalu fantastyki.

Do końca września macie też czas na zgłoszenie swojego opowiadania do falkonowego konkursu literackiego.

Zajrzyjcie na stronę falkon.co.

Konwenty

"Mantikora VIII" – konkursy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Lubartowski konwent fantastyki „Mantikora” zaprasza do udziału w dwóch konkursach – plastycznym i fotograficznym. Wystarczy zmierzyć się z zadaniami opisanymi dokładnie w regulaminie. Spróbuj swoich sił i wygraj książki!

mantikora, konwent, 2012
Borderlands 2

Borderlands 2 – mamy pierwsze wrażenia!

Dodał: , · Komentarzy: 0
zero, bordelands 2

Na dzień przed premierą, ekskluzywnie, tylko u nas! No dobra, przesadzam, ale materiał jest z pewnością gorący – premiera Borderlandsów 2 już jutro, a my przedstawiamy wam pierwsze, świeże wrażenia z rozgrywki.

Musicie zdać sobie sprawę, że piszę to na gorąco. W "Borderlands 2" grałem 12 godzin i dużo siły woli wymagała ode mnie decyzja, by przerwać i podzielić się z wami wrażeniami, które wyniosłem z tych kilku godzin rozgrywki. Ale Hassan'! – zarzucicie mi oburzeni – przecież Bordery jeszcze nie wyszły! A figa, bo wyszły w Ameryce – wystarczy zakup zrobiony na odpowiednim kontynencie oraz niecna sztuczka z przekierowywaniem adresu IP i voila – "Borderlands 2" w Europie przed piątkiem. Co prawda na rozgrywkę wieloosobową przyjdzie mi jeszcze poczekać, bo niestety żaden z moich znajomych nie dokonał zakupu "moim" sposobem, ale mniejsza, przejdźmy do konkretów...

Borderlands 2

"Borderlands 2" bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Wielu graczy zakochało się w pierwszej części tak bardzo, że gotowi byliby oddać prawą rękę w zamian za przyspieszoną premierę kontynuacji. O ile mieszkańcy Ameryki nie muszą już tego robić, bo gra miała tam swoją premierę wczoraj, tak gracze z Europy muszą poczekać jeszcze dwa dni. Jednak i tak w sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat liczby złożonych zamówień.

borderlands 2

Według serwisu VGChartz ponad 1,25 miliona osób złożyło zamówienie przedpremierowe na grę studia Gearbox. Kolejne dane udostępnione przez wspomniany wcześniej serwis informują, że 60% zamówień przypadło na konsolę Xbox 360, 30% na PlayStation 3, a 10% na PC. Warto jednak dodać, że wyniki nie muszą być w pełni wiarygodne, ponieważ nie brano pod uwagę danych ze Steama. Oszacowano również, że w pierwszym tygodniu premiery łączna liczba sprzedanych kopii (wraz z zamówieniami przedpremierowymi) powinna wynieść do 1,6 miliona egzemplarzy.

Wczytywanie...