Chewie – pogromca skorumpowanych

2 minuty czytania

Jedno ze znanych powiedzeń zgłosi, że po to ten byt wyższy dał nam ręce, żeby brać. W Polsce panuje przekonanie, że często wystarczy wysupłać odpowiednią sumę, aby dotychczasowe problemy stały się jedynie drobnymi przeszkodami, które da się pokonać. Koniec tego dobrego, bowiem winni korupcji muszą zostać ukarani. Tak też uczynił Chewie.

star wars

Za tę jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Star Wars przebrał się jeden z dziennikarzy Tygodnika Podhalańskiego – Jerzy Jurecki. Akcja ta miała na celu sprawdzenie doniesień i przyłapanie na korupcyjnym uczynku dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy. Pojawiały się nieoficjalne doniesienia, iż wspomniany pan pobierał łapówki podczas jednego z festynów. W tym miejscu na scenę wkracza Chewbacca.

Na cel akcji wybrano dożynki Hołdymas, podczas których uwieczniono, jak rzeczywiście yrektor pobierał dodatkowe nielegalne opłaty. Podobno ten proceder powtarzał się już w poprzednich latach, jednak bezpieczny w przebraniu, Jurecki zdobył niezbędne dowody. Zapytany o to, skąd pomysł na taki kostium, odrzekł na łamach tokfm, iż "inspirację przyniósł [...] spacer po Krupówkach. – Latem jest tam trzech warszawiaków, którzy dorabiają, fotografując się z turystami. Podszedłem do nich, pomysł bardzo im się spodobał. I akurat mieli wolny strój Chewbacki".

Całą sprawą zainteresowała się Prokuratoura Rejonowa z Nowego Targu. Wójt i przełożony oskarżonego dyrektora, co nie dziwi, wysłał podejrzanego na urlop, zaś ten ostatni tajemniczo zniknął dla świata. Dziennikarz może odnotowac małe zwycięstwo, jednak na tym obszarze każdy kolejny Chewie może się wydawać od tej pory podejrzany. Cóż, prawdziwy bohater nie ma łatwego życia...

Dlatego też postanowiliśmy, że nowa ranga na forum, chociaż pochodzi ze świata Chewbaccy, pozwoli wam się wcielić w pogromców zła i występu, czyli rycerzy Jedi. Rycerze zostali więc dodani do spisu rang na forum, który jest dostępny pod tym adresem. I niech Moc będzie z wami!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...