Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Deckard Cain ostatni z horadrimów, jedyny żyjący członek tajemniczego legendarnego zakonu. Powołani przez archanioła Tyraela horadrimowie przyjęli na siebie święty obowiązek – przysięgli ścigać i zgładzić trzech Najwyższych Złych: Diablo – Władcę Grozy, Mefista – Władcę Nienawiści, i Baala – Władcę Zniszczenia. Jednak zadania tego dopełnili przed laty i z upływem kolejnych dekad ich siły malały. W końcu horadrimowie stali się tylko legendą. Pozostałości ich rozległej wiedzy historycznej i taktycznej, ich całej mądrości, zmieściły się w torbie jednego starego człowieka. Człowieka, którego z dnia na dzień coraz bardziej przygniata troska.

diablo iii, zakon, okładka, fabryka słów

Szept mroku wypełnia powietrze, słychać wciąż to nowe pogłoski o nadchodzącej ciemności, o inwazji demonów, która świat obróci w niwecz.

I nagle wśród opowieści o rychłej zagładzie Deckard Cain trafia na wieść niezwykłą, wieść budzącą nadzieję w równej mierze co i lęk. Wieść, która może być zapowiedzią zarówno zagłady, jak i zbawienia świata śmiertelnych. Deckard Cain nie jest jedynym. Są jeszcze inni horadrimowie, a on musi ich odnaleźć i dowiedzieć się, dlaczego ukrywali się przed nim, który jest im bratem.

Runes of Magic

Nowy Chapter Runes of Magic wystartował

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Wreszcie nadszedł czas. Ogień Cienistej Kuźni został rozpalony! W ten sposób Frogster otwiera bramy do piątego rozdziału popularnego fantasy MMORPG Runes of Magic. „Fires of Shadowforge” poszerza grę o nową rasę Krasnoludów Cienistej Kuźni. Wraz z nimi w Taborei zadebiutują dwie nowe klasy – Czarnoksiężnik oraz Czempion. Na mapie wyłoni się także kontynent Kolydii, który skrywa fascynujące strefy oraz wymagające instancje. Na oficjalnej stronie www.runesofmagic.com można pobrać najnowszą wersję klienta gry zupełnie za darmo. Aktualizacja już zainstalowanego klienta dokona się oczywiście automatycznie.

Frogster przygotował również trailer, opowiadający historię zapomnianych przez lata Krasnoludów Cienistej Kuźni. Przez długi czas skamieniałe ciała krasnoludów pozostawały nieodkryte. Teraz przebudziły się i czekają na moment, aby wykorzystać swoje magiczne zdolności i kunszt rzemiosła przeciwko demonom Taborei. Krasnoludy Cienistej Kuźni, będące wcześniej częścią klanu Krasnoludów Ognistego Trzewika, znane były z eksperymentów z mroczną magią i żywiołami. Podczas straszliwego wypadku wszyscy mieszkańcy królestwa zostali zamienieni w kamień. Dopiero setki lat później pewna ekspedycja odkryła je i zniosła magiczną klątwę. Teraz gracze Runes of Magic mogą przejąć kontrolę nad Krasnoludami, wcielając się jedną z dwóch nowych klas.

Konwenty

Krakonowe wieści – Obiecani Goście

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Podobno ciekawość to pierwszy stopień do Piekła, a my przecież nie chcemy abyście tuż przed Festiwalem wylądowali w Otchłani, gdzieś koło ognia, bagna i Demonów. Jednocześnie, aby nie za bardzo zdradzić się z atrakcjami Krakonu, postanowiliśmy uchylić Wam rąbka tajemnicy dotyczących naszych pierwszych gości.

Siedzicie? Trzymacie się mocno? W takim razie zaczynamy! Miło nam jest poinformować, iż naszymi pierwszymi Autorami, którzy odwiedzą nasz Blok Autorski oraz Blok Horroru i Sensacji będą:

Gra o tron

Spadną głowy

Dodał: , · Komentarzy: 13
george w bush

Skandal w Ameryce. Stała się rzecz straszna i przeraźliwa. Wiedziałem o tym, że świat chyli się ku zagładzie, ale ta informacja zmroziła krew w moich żyłach. Dlaczego? Home Box Office, znane szerzej pod akronimem HBO zakazało jakiejkolwiek emisji dziesiątego odcinka Gry o Tron (z pierwszego sezonu).

Wycofano go z iTunes oraz HBO Go. Tak samo zresztą jak cały pierwszy sezon serialu na DVD. Producenci serialu ujawnili pewną zaskakującą rzecz w komentarzu do dziesiątego odcinka, chodzi mianowicie o to, że wykorzystano rekwizyt – głowę wymodelowaną na podobieństwo pana George'a Walker'a Bush'a, który miłościwie panował nad tłustym narodem amerykańskim w latach 2001-2009.

Komunikat HBO: "Nakazaliśmy producentom jak najszybsze przeproszenie za ich bezmyślną pomyłkę. Surowo potępiamy ich postępowanie. Jednocześnie informujemy, iż wstrzymujemy wszelką dystrybucję serialu zarówno w kraju jak i na świecie do czasu usunięcia z 10 odcinka spornej sceny."

Książki fantastyczne

Wrzawa śmiertelnych na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dwudziestego dziewiątego maja premierę miała książka pt. Wrzawa śmiertelnych. Opis książki dawał duże nadzieje, dotyczące jakości zawartości, a opinia Fantasy Book Critic, twierdząca, że to "przyszły klasyk" tylko wzmagała apetyt na tę pozycję. A pozostaje jeszcze autor, który współpracował przy bardzo dobrych grach (między innymi przy "Gears of War"). Czy wykazał się on talentem przy pisaniu Wrzawy śmiertelnych? Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego tytułu!

okładka, wrzawa śmiertelnych

Wrzawa śmiertelnych otwiera pięciotomową serię o przygodach rodzeństwa Post. Autorem tej powieści jest Eric Nylund, pracujący na co dzień w Microsoft Game Studios (współpracował między innymi przy Mass Effect!). Na swoim koncie ma wiele książek, więc posiada już doświadczenie w tym zawodzie. Jego ostatnio wydany tytuł w Polsce zapowiadał się bardzo ciekawie i liczyłem na porządną lekturę.

Czytaj dalej...

Might & Magic: Heroes VI

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów kultowej sagi spod znaku "Mocy i Magii". Oto niebawem wyjdzie na światło dzienne długo wyczekiwany dodatek do Might & Magic: Heroes VI – Pirates of the Savage Sea.

Rok po wydarzeniach z podstawowej wersji na Savage Sea zaczynają znikać statki handlowe. Rada Piratów postanawia zbadać sprawę, bo po lokalnych tawernach zaczynają krążyć opowieści o czymś, co czai się w tych wodach. Na wyprawę wyrusza Crag Hack, legendarny barbarzyńca, który jest główną postacią dodatku.

Książki fantastyczne

Powieści na podstawie gier są teraz na topie. Zawsze jednak pojawiają się przed czytelnikiem wątpliwości – Czy książka jest dobra? W powieściach na podstawie gier, najczęściej jest wprost przeciwnie. Czy podobnie jest z drugim tomem Gears of War? Zapraszam do zapoznania się recenzją tego tytułu!

okładka, gears of war 2: ostatni z jacinto

„Gears Of War” jest jedną z najlepszych produkcji Epic Games. Dzieło amerykańskiego producenta zyskało liczną rzeszę fanów oraz znacząco przyczyniła się do popularyzacji konsoli Xbox 360. Sama gra doczekała się już trzech części a każda z nich była pożądana przez graczy na całym świecie. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili pójść za ciosem i stworzyć powieści na podstawie tej legendarnej gry. Skutkiem tego pomysłu jest książka pt. „Gears Of War: Apsho Fields” (pol. Pola Aspho) z 2008 roku, która uzyskała pozytywne recenzje w amerykańskich mediach. Na kontynuację nie trzeba było długo czekać, bo już rok później została wydana kolejna część autorstwa Karen Traviss pt. „Gears Of War: Jacintos Remnant” (pol. Ostatni z Jacinto), która w tym roku została wydana w Polsce. Czy warto po nią sięgnąć?

Czytaj dalej...

Neuroshima

Neuroshima Hex na Androida!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Po długich miesiącach oczekiwań doczekaliśmy się premiery gry Neuroshima Hex na Androida!

neuroshima hex

Grę można pobrać w serwisie Google Play za jedyne 9,99zł. Za te pieniądze dostajemy 4 armie znane z podstawowej wersji, a grać możemy zarówno ze sztuczną inteligencją jak i innymi graczami. Neuroshima jest dostępna tylko w języku angielskim, jednak twórcy zapewniają, że niebawem będzie dostępna również edycja z polskim językiem.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do tej strony i zachęcamy do sięgnięcia po ta niewątpliwie najlepszą polską grę postapokaliptyczną!

Filmy fantastyczne

Resident Evil: Retrybucja – nowy zwiastun!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dostępny już jest trailer kolejnej części przygód Alice zatytułowanej "Resident Evil: Retrybucja"! W filmie powracają postacie z poprzednich części, a także pojawiają się nowe znane z gier. Za reżyserię będzie odpowiedzialny Paul W.S. Anderson, który był odpowiedzialny za poprzednie części "Domeny Zła".

resident, evil, retrybucja, film, sci, fi,

Śmiercionośny wirus T korporacji Umbrella nadal sieje spustoszenie, przemieniając ludzi w hordy krwiożerczych nieumarłych. Ostatnia nadzieja rasy ludzkiej, jest w nieustraszonej Alice (Milla Jovovich), która budzi się w sercu najlepiej ukrytego centrum operacyjnego Umbrelli i odkrywa w niej więcej ze swojej tajemniczej przeszłości. Nie mając bezpiecznej przystani, Alice dalej ściga odpowiedzialnych za wybuch zarazy – od Tokio po Nowy Jork, Waszyngton i Moskwę. Kulminacyjne odkrycie zmusi ją do przemyślenia wszystkiego co uważała dotąd za prawdę. Wspierana przez przyjaciół i nowych sojuszników, Alice musi walczyć i przetrwać wystarczająco długo aby uciec z wrogiego świata będącego na skraju zapomnienia. Odliczanie się rozpoczęło.

Dragon Age: Inkwizycja

Nie jest żadną tajemnicą to, że "Dragon Age III" prędzej czy później ukaże się na rynku. Nie po to BioWare wpompowało w tą markę tyle pieniędzy, by teraz z niej zrezygnować i myśleć nad całkowicie nowym uniwersum. Po doświadczeniach z "Dragon Age II" z pewnością jednak nie jeden gracz chciałby, żeby premiera kontynuacji była jak najbardziej opóźniona, byle tylko gra była dopracowana do granic możliwości. Jak na razie o kontynuacji nic się nie mówi, ale jeden z wywiadów wskazuje na to, że prace nad kolejną odsłoną cyklu ruszyły na pełnych obrotach.

dragon age 2

Jennifer Hepler w BioWare odpowiada za scenariusz do gier. To dzięki niej w "Dragon Age: Początek" poznaliśmy taką, a nie inną historię Orzammaru i Głębokich Ścieżek. W kontynuacji odpowiadała zaś za wątek Templariusza. W jednym z udzielonych niedawno wywiadów została zapytana o to, jak wygląda jej przeciętny dzień. Odpowiedziała wtedy:

Wczytywanie...