Książki fantastyczne

Zmiennoskóra na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dzisiejszych czasach, po wielkim sukcesie amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer, jesteśmy zalewani powieściami z wampirami w roli głównej. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, jednak każda książka ma nikłe szanse na zaistnienie ze względu na jej sporą konkurencję. Czy "Zmiennoskóra", autorstwa Faith Hunter ma szansę na sukces? Tego dowiecie się z recenzji krzyslewego.

okładka, zmiennoskóra

Pierwszy raz spotkałem się z tak pokręconym opisem, jak przy Zmiennoskórej. Jest on napisany lekko chaotycznie, a nieoczekiwana wzmianka o kociakach wytrąca z równowagi. Ostatecznie sięgnąłem po tę książkę z racji faktu, iż jest zaliczana do dark fantasy, które bardzo cenię.

Jane Yellowrock trudni się zabijaniem konkretnych wampirów odszczepieńców. Różnica między zwykłymi krwiopijcami polega na tym, że ci drudzy potrafią powstrzymać się przed zabijaniem i nieograniczonym piciem krwi. Posiadają oni swoje sługi, którzy w zamian za krew i swoje oddanie mają zapewnione dłuższe życie, opiekę swego pana oraz nadludzką szybkość. Jane dostaje nowe zlecenie, tym razem od Rady wampirów, co się nigdy nie zdarzało. Nagroda jest bardzo atrakcyjna, a zadanie polega na zabiciu odszczepieńca, który zjada ciała swoich ofiar. Wydaje się to łatwe, lecz wróg zaskakuje i okazuje kimś innym niż początkowo przypuszczano. Swój plan realizuje niemal bezbłędnie i trudność związana z pokonaniem go niebezpiecznie rośnie.

Czytaj dalej...

Polcon 2012

Newsletter Polconowy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

TYLKO DO KOŃCA CZERWCA TAŃSZE AKREDYTACJE!

Przypominamy, ze tylko do soboty, 30 czerwca, akredytacje w przedsprzedaży dostępne są w cenie 55 zł.

Rejestrując się i zamawiając akredytacje do końca czerwca otrzymają Państwo także Antologię Zajdla – teksty nominowane do Nagrody za rok 2011, fantastyczna limitowaną płócienna torbę na Polconowy pakiet powitalny ufundowaną przez Fabrykę Słów, limitowane Polconowe przypinki tzw. badże, możliwośc bezpłatnej rezerwacji miejsc na wykłady Danikena oraz inne gadżety i niespodzianki

OSTATNIE DNI ZGŁASZANIA PROGRAMU

Już tylko do końca tygodnia (1 lipca) można zgłaszać swoje propozycje punktów programu na Polcon 2012. Osoby chętne do zgłoszenia programu – zapraszamy do wypełnienia formularza zamieszczonego na stronie polcon2012.pl.

Współtwórz program i jego atrakcje, zdobądź fantastyczne upominki a także zniżki w akredytacji. Po indywidualnym uzgodnieniu z koordynatorem programowym bloku tematycznego możliwa zniżka – w zależności od ilości i rodzaju propozycji programowych – od 30 do 50 zł od ceny akredytacji przy wejściu. Zniżka jest dobrowolna dla Twórcy Programu i nie jest naliczana od akredytacji w przedsprzedaży.

RPGi tekstowe

Reset globalny w Cyrodiil

Dodał: , · Komentarzy: 0

Otwiera się kolejny etap istnienia Cyrodiil. Przez ostatni rok gracze zdobywali potęgę i bogactwo. Rywalizowali o miejsce na tablicach czempionów, walczyli o władanie nad wyspą klanów, a także zagłębiali się w ciemne ruiny i kopalnie. Po tych wszystkich dniach można wreszcie powiedzieć, iż gra znów dojrzała do resetu globalnego. Wyzerowano wszystkie techniczne osiągnięcia i dorobek graczy. Domy się rozpadły, hodowle rozpierzchły, a miecze pękły. Może się wydawać, że to powrót do korzeni, jest jednak zgoła inaczej.

Kraina znów otwarła się dla wszystkich! Każdy zaczyna na tych samych warunkach! To najlepszy moment, by chwycić za myszkę i włączyć się do rozgrywki! Sfera techniczna gry została zmodyfikowana w niewielkim stopniu. Aktualnie prowadzone są prace nad nowym silnikiem i innymi projektami-niespodziankami. Ze swojej strony zapewniamy, iż dokładamy wszelkich starań, by oferowana przez naszą grę rozrywka stała na jak najwyższym poziomie.

Jeśli zatem pragniesz zostać najlepszym z magów, interesują cię szemrane interesy i kradzieże. Chcesz chwycić za miecz i rzucić się w odmęty lochów pełnych skarbów i pułapek, a może po prostu masz ochotę usiąść przy winie? Nie zastanawiaj się dłużej, to miejsce dla ciebie!

Filmy fantastyczne

Człowiek-Mrówka był zapowiadany wielokrotnie, jednak traf chciał, że zawsze kończyło się na słowach. Fani tego herosa i osoby zainteresowane filmem o nim mogą żywić dużą nadzieję, że wreszcie zobaczą go na ekranie, bo reżyser jak widać stara się do tego doprowadzić.

człowiek mrówka

Dzięki reżyserowi Edgarowi Wright powstał pierwszy próbny materiał o Człowieku-Mrówce i zostały przeprowadzone testy kamerowe. Widać, że zależy mu na tej produkcji, o czym świadczy także chęć rozpoczęcia zdjęć jeszcze tego roku, jednak Edgar Wright ma jeszcze do realizacji film "The World's End", więc nie należy oczekiwać zbyt wczesnej premiery.

Główny bohater to naukowiec Henry Pym, potrafiący zmniejszyć się do rozmiarów mrówki i kontrolować wszystkie tego typu insekty. Należy on do grupy Avengers, więc jeśli powstałby o nim osobny film, niewykluczone jest, że zobaczymy go w drugiej (ew. w trzeciej) części filmu o "Mścicielach". Byłoby to dobre posunięcie, gdyż liczba bohaterów w pierwszej części nie była zbyt duża.

Książki fantastyczne

Niuch na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Trzydzieści dziewięć tomów to cholernie dużo. Tyle właśnie liczy sobie seria Świat Dysku. Znam tylko jeden cykl, który dorównuje jemu liczbą części – "Xanth". Sztuką jednak jest nie napisane wieloczęściowej serii, lecz fascynującej książki. A co dopiero kilkudziesięciu fascynujących książek! Czy Pratchettowi udało się napisać kolejną ciekawą powieść? Pandemon wziął w obroty trzydziestą dziewiątą część "Świata Dysku" pt. Niuch. Jeśli chcecie zapoznać się z jego opinią na temat tej pozycji, zapraszam do przeczytania jego recenzji!

okładka książki, niuch

Zdawać by się mogło, że Terry Pratchett w swoim satyryczno-fantastycznym cyklu o Świecie Dysku obśmiał już wszystko – przecież napisał niemal czterdzieści kolejnych tomów! Ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że w naszym świecie powodów do satyry jest całe mnóstwo i każdy dobry komik czy satyryk jeszcze długo będzie mieć zajęcie. W "Niuchu" Pratchett na cel do kpin wybrał wakacje policjanta-pracoholika. Czyli kogo? Vimesa oczywiście!

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i Ska za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Dragon Age: Początek

Od dawien dawna w społeczeństwie można spotkać ludzi, którzy lubią kolekcjonować rzeczy mające dla nich dużą wartość. Podobne zjawisko można spotkać wśród graczy, którym zwykłe edycje kolekcjonerskie nie wystarczą i chcą postawić na swojej półeczce coś więcej. Może to być figurka ulubionej postaci lub inny, wyjątkowy przedmiot. Również uniwersum "Dragon Age" zdołało zebrać dużą grupę fanów, wiec nie powinien dziwić fakt, że twórcy lub inne firmy lubią sprzedawać przedmioty związane z tym uniwersum. Jak informuje portal Przystań Szarego Strażnika, właśnie na taki pomysł wpadł Dark Horse Comics, za pośrednictwem którego już 11 lipca na amerykańskim rynku ukaże się wyjątkowa figurka Flemeth.

dragon age, flemeth, dark horse comics

Osoby, które byłyby zainteresowane kupnem takiej figurki, a nie chcą wysyłać swoich pieniędzy za ocean, mogą poczekać do października, bo właśnie wtedy Flemeth trafi do Polski w ograniczonym nakładzie. Cena? Niemała, bo każdy chętny musi być gotowy na wyłożenie 165 złotych. Zamówienia można składać pod tym adresem.

Guild Wars 2

Guild Wars 2: Znamy datę premiery!

Dodał: , · Komentarzy: 8

Po długich miesiącach nerwowego oczekiwania w końcu się doczekaliśmy. ArenaNet zapowiedziała datę wydania swojej najnowszej superprodukcji – mający szansę zdetronizowania World Of Warcraft – Guild Wars 2. Gra trafi do sklepów pod koniec wakacji – 28 sierpnia!

gulid, wars, 2

Jednak twórcy nie pozwolą nam się nudzić przez całe dwa miesiące, bo od 20 do 22 lipca zostaną przeprowadzone testy weekendowe, w których będą mogły wziąć udział m.in. osoby zamawiające grę przed premierą.

Książki fantastyczne

Premiera ostatniej części Zwiadowców

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj trafiła do księgarni najnowsza powieść Johna Flanagana, będąca częścią serii "Zwiadowcy".

zwiadowcy, fantasy, john, flanagan

„Zaginione historie” rzucają nieco światła na nieopisane dotąd przygody bohaterów. Co wydarzyło się po wydarzeniach zawartych w „Cesarzu Nihon-Ja”? Kim był Halt zanim został zwiadowcą? W jakich okolicznościach zginął ojciec Willa? Skąd wzięli się dodatkowi goście na romantycznej kolacji Gilana i Jenny? Na te i inne pytania odpowiadają właśnie „Zaginione historie” – książka, która powstała na wyraźne życzenie milionów fanów na całym świecie. Książka liczy okrągłe 500 stron i można ją zakupić za jedyne 39.90 zł.

Książki fantastyczne

"Czas silnych istot" – patronat

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronat nad kolejną książką. "Czas silnych istot", bo tak się nazywa, już wkrótce ukaże się na rynku za pośrednictwem wydawnictwa Fabryka Słów, a jej pierwszy fragment znajdziecie w naszym dziale książkowym.

czas silnych istot, fabryka słów, okładka

Zbliża się jubileusz setnej rocznicy istnienia WayEmpire. Imperator Ludzkości, Gorgon Nemezjus Ezra, ma zamiar zaskoczyć trzysta miliardów ludzi zamieszkujących 25 światów Imperium i… odbić ojczysty glob. Terra Damnata, Ziemia Utracona, kolebka ludzkości, ma dołączyć do WayEmpire. Siedemnaście miliardów Erthirów zainfekowanych niegdyś cyfrową Bestią to nie jedyny problem. Spaczeni Unithirowie, którzy po Wielkiej Przegranej uciekli w Kosmos, kiedyś powrócą by dokonać wyimaginowanej zemsty. A wtedy Imperium Tao zatrzęsie się w posadach.

Torkil Aymore, znamienity Podróżnik i Gamedec, a przede wszystkim Ran, żołnierz elitarnej Pierwszej Centurii Pierwszego Maodionu, będzie walczył o przetrwanie. We wszystkich pięciu wcieleniach.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Premiera książki Andrieja Diakowa Do światła, najnowszej powieści w ramach projektu Uniwersum Mero 2033. Do każdego egzemplarza został dołączony nowy, nieznany dotąd rozdział końcowy kultowego Metra 2033, napisany przez samego Dmitrija Glukhovsky’ego!

Od dziś w księgarniach książka Andrieja Diakowa Do światła wydana przez wydawnictwo Insignis Media w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego Uniwersum Metro 2033.

metro, do światła, aim media

Z petersburskiego metra wyrusza grupa straceńców pod wodzą Tarana, doświadczonego stalkera opiekującego się dwunastoletnim sierotą Glebem. Celem wyprawy jest odszukanie tajemniczego światła, którego źródło znajduje się gdzieś w Kronsztadzie. Czy u celu czeka na nich mityczna Arka, w którą wierzą wyznawcy Exodusu, nowej religii upatrującej raju wolnego od promieniowania gdzieś we Władywostoku? A może kronsztadzkie światło wabi tylko wędrowców niczym ćmy w pułapkę?

Wczytywanie...