Czasopisma
cd action, blood bowl

Dziś z samego rana ukazała się zapowiedź zawartości CD Action numer 1/2012. Na okładce szeroko reklamowane Star Wars: The Old Republic, zaś wśród pełnych wersji znalazło się także Blood Bowl: Legendary Edition.

Na okładce najnowszego numery, który trafi do kiosku we wtorek, widnieje grafika ze Star Wars: The Old Republic. Możemy się zatem spodziewać wrażeń z bety gry, której autor, Gem, podobno "plusów wymienił więcej niż minusów". Poznamy także werdykt redakcji na temat takich gier jak Patch of Exile czy Resident Evil: Operation Raccoon City.

W środku także publicystyka, a w niej "2012 – nasze nadzieje", tekst o wpadkach prasy branżowej w Polsce (cieszę się, że nikt nie pomyślał od razu o GE) oraz tekst prezentujący Gwiezdne Wojny oczami twórców.

Wśród pełnych wersji wspomniane Blood Bowl: Legendary Edition oraz przygodówka Machinarium i gra akcji Saint's Row 2. Za ten numer zapłacić będziemy musieli 15,99 PLN.

Pełną treść zapowiedzi znajdziecie pod tym adresem.

South Park: Kijek Prawdy

Brzmi intrygująco, lecz trudno nie odnieść wrażenia, że wyniknie z tego niemały skandal.

Cóż, tego w sumie można było się spodziewać, skoro ta profesja narodziła się w nietolerancyjnym i szalonym umyśle Erica Cartmana. Żyd będzie wybuchową mieszanką mnicha z paladynem, a sama klasa jest nierozerwalnie powiązana z ogromnym ryzykiem, gdyż obok wyjątkowych profitów, gracz zostanie zmuszony do zaakceptowania wielu nieciekawych implikacji. Przykładowo, jeden z jej wyjątkowych talentów opiera się na ustawicznym balansowaniu na krawędzi śmierci – im mniej życia ma nasz heros, tym więcej obrażeń on zada.

south park crpg, żyd

Obsidian kolejny raz potwierdza, że nie boi się tworzyć gier o dość kontrowersyjnym zabarwieniu i w zgodzie z duchem danego uniwersum jest w stanie porzucić pozory politycznej poprawności. W końcu „South Park” nigdy nie należał do najgrzeczniejszych animacji i często lekceważy granicę dobrego smaku, aby poruszyć jakąś intrygującą kwestię. Nie da się ukryć, że intencjonalne wybielanie tytułu i odrzucenie otoczki radykalnej satyry, byłoby strzałem prosto w miejsce witalne, gdyż obdarłoby go z unikalnego klimatu oraz nieszablonowego stylu serialu. W końcu o to w tym wszystkim chodzi – czasem trzeba odrzucić konwenanse, żeby ukazać wprost dany problem. Z tej perspektywy podejście twórców jest ze wszech miar zrozumiałe.

Kłopot w tym, że o ile w innych segmentach kultury masowej (telewizja, kino, muzyka) zagadnienia związane z seksualnością, przemocą czy dobrymi obyczajami już dawno temu przekroczyły punkt krytyczny i ten stan rzeczy jest powszechnie akceptowany, to sytuacja w branży elektronicznej rozrywki ma się zgoła inaczej.

Guild Wars 2

Zamknięta beta już dziś

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszyscy fani niecierpliwie wypatrujący drugiej części sieciowego Guild Wars mogą się cieszyć i smucić zarazem. Cieszyć, bowiem dziś ruszają beta testy wspomnianego tytułu, ale i smucić, gdyż będą one miały charakter zamknięty.

guild wars 2

Wygląda więc na to, że ArenaNet przestaje w końcu nas mamić nieokreślonymi datami wydania gry i nareszcie przechodzi do fazy beta-testów. Problem w tym, że biorący w niej udział szczęśliwcy podpisali klauzulę poufności, przez co nie ma co liczyć na pierwsze wrażenia w internecie.

Co gorsza, nigdzie też nie znajdziemy żadnych, powtarzam żadnych, wymogów, które danego testera będą obejmowały. Tym samym nie wiemy nawet, czy mamy jakąś szansę zobaczyć GW2 w akcji. Najlepiej to ujął menadżer gry ds. społecznościowych, Stéphane Lo Presti: "Kandydatów dobieramy ostrożnie. Nie ujawnimy nic ponad to, co już przekazaliśmy".

Coś mi się widzi, że ArenaNet zbytnio zapatrzyła się w pewne studio, które od zawsze miało problemy z wyznaczeniem jakiejś konkretnej daty premiery. Pozostaje nam czekać.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Oficjalne oświadczenie Bethesda Softworks chwali Skyrim za rekordową sprzedaż za pośrednictwem sieci Steam.

skyrim, the elder scrolls

Jak też możemy wyczytać, na premierę piątej części sagi Elder Scrolls do sklepów dostarczono 10 mln pudełek z grą. Nie poznaliśmy jednak żadnych, choćby przybliżonych, danych w kwestii sprzedaży.

Robert Altman powiedział, że "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokich ocen, jakie wciąż otrzymuje gra". Zapewne było to nawiązanie to tegorocznej gali VGA, gdzie dzieło Bethesdy zgarnęło statuetkę najlepszej gry mijającego roku. Altman przypomniał także, że to nie koniec naszej wizyty w mroźnej prowincji, gdyż na nowy rok szykują się już pierwsze DLC.

Zastanawiający jest ten brak danych, chociaż jest to najszybciej sprzedający się tytuł w całej historii platformy Valve. Chwalimy się, gdy jest się czym chwalić a milczymy, gdy wyniki są co najwyżej średnie?

Dungeons&Dragons

Król Orków – dziś premiera

Dodał: , · Komentarzy: 1

Gdybym uważał się za prawdziwie fanatycznego miłośnika pewnego drowiego tropiciela, to już dawno zaopatrzyłbym się we wszystkie dotąd wydane przygody tej postaci literackiej, stworzonej przez R.A Salvatore. Jeśli spojrzeć na język owych książek, to pewnie wskazałbym angielski, ale ISA ustaliła na dziś polską premierę Króla Orków.

krol orkow, salvatore, drizzt

To już z całą pewnością ostatnia okazja do nabycia przygód Drizzta wydanych nakładem wydawnictwa ISA. Tym samym przed nowym wydawcą stanie pytanie o dalsze losy serii Przemiany (Transitions). Wspomiany Król Orków miał swoją premierę we wrześniu 2007 r. i ukazały się jeszcze dwa kolejne tomy (w październiku 2008 i 2009 roku), ale nie odbiegajmy tak daleko w czasie.

Książka przedstawia historię blisko wiek po wydarzeniach z The Two Swords (polskie wydanie Dwa Miecze). Drowi tropiciel wciąż dzierży swoje dwa legendarne miecze, jak też ma przy sobie niewiele mniej sławny magiczny łuk Cattie-Brie. Podróżuje po terenach orków, zjednoczonych przez króla Oboluda Wiele Strzał (szóstego z kolei). Wkrótce dochodzi do konfliktu orków z krasnoludami. Ci pierwsi nie bardzo są przyzwyczajeni do pokoju, zaś ci drudzy zrobią wszystko, by do wojny nie dopuścić a jeśli się nie uda, to by ją rozstrzygnąć na swoją stronę.

Salvatore stosuje znany zabieg cofania się do wydarzeń z przeszłości, tak więc na kartkach książki pojawi się także wspomniana już Cattie-Brie, Wulfgar czy Bruenor.

Za 400 stron mocno spóźnionego polskiego Króla Orków w miękkiej oprawie będziemy musieli zapłacić 34.90 PLN.

Guild Wars

Wintersday 2011 w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli spojrzeć za okno, to trudno uwierzyć, że mamy już grudzień. Śniegu jak na lekarstwo a w centrach handlowych słyszymy piosenki o białych świętach. Z pomocą nadchodzi własne rozpoczęte Wintersday, które jak co roku atakuje graczy Guild Wars mroźną aurą.

wintersday 2011, guild wars

Jak co roku, w Lwich Wrotach, Kamadanie, Askalonie i Oku Północy pojawią się świąteczne dekoracje oraz specjalni NPC oferujący festiwalowe zadania. Powróci także popularny tryb zmagań drużyn walczących na śnieżki po stronie Grentha lub Dwayny. Z wrogów zaczną wypadać festiwalowe przedmioty oraz Cukierkowe Odłamki, które specjalni kolekcjonerzy wymienią na różne nagrody.

Game Exe

Cukierki, papierki i świderki!

Dodał: , · Komentarzy: 6

No nie patrz tak na mnie. Przecież możesz sobie spokojnie pozwolić na kolejny smakołyk. Co mówisz? Że przybyło ci na wadze? Nie no, coś ty! Więcej do kochania po prostu. To tylko zimowe zapasy. Albo lepiej: zimne powietrze akumuluje się u ciebie w brzuchu! No dokładnie, jak u misia puchatka! Dobre te cukierki, co nie?

birthday cupcake
RPGi tekstowe

Cyrodiil ma się dobrze

Dodał: , · Komentarzy: 0

Hej, spójrz tutaj! Tak, dobrze, trochę w lewo… Dobrze, już prawie, jeszcze bliżej… Jesteś! Witaj w wieści powiadamiającej o tym, jak RPG przeglądarkowe Cyrodiil, oparte na uniwersum The Elder Scrolls, przypomina o sobie.

cyrodiil

Nie było tu o nas słychać przez pewien czas – czymże jest jednak kilka lat w porównaniu do wieczności? Teraz, gdy od ostatniego newsa o grze minęło ponad 1000 dni, chcemy zaznaczyć, że nadal funkcjonujemy i dużo się u nas zmieniło.

Właśnie mamy rok 4 V ery, czyli akcja dzieje się 106 lat po kryzysie Otchłani (co działo się w czwartej części serii, czyli Oblivionie – fani wiedzą, iż do Skyrim brakują nam jeszcze 94 lata… ale już niedługo). Władca, który ponownie zjednoczył Cesarstwo w dobrobycie i pokoju, nie żyje, jego namiestnicy zginęli w tajemniczych okolicznościach. W Cyrodiil źle się dzieje… Jednak czy to nie wymarzona okazja, by móc zdobyć władzę? Obalić Zarządców? Założyć własną organizację? A może wstąpić w szeregi nekromantów i pokazać wreszcie, kto tu rządzi?

To wszystko i jeszcze więcej czeka Was po przekroczeniu magicznego progu adresu cyrodiil.pl. Do resetu globalnego ledwie 3 miesiące – a po nim świat nie będzie już nigdy taki sam… spieszcie zatem, by zakosztować przyjemności gry jeszcze dzisiaj!

Risen 2: Mroczne wody

Risen 2 pod koniec kwietnia

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wydawca gry Risen 2: Dark Waters dotrzymuje danego słowa i wspomniana gra RPG ukaże się jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku. Mówiąc dokładniej – 27 kwietnia 2012 r.

risen 2

Największymi szczęśliwcami znów będą gracze za oceanem, którzy będą mogli nabyć ten tytuł już trzy dni przed europejską premierą. Deep Silver od dawna mówi, że to dla nich najważniejsza gra, dlatego twórcy Risen 2 szykują w dniu sprzedaży milion pudełek.

Druga część Risena przeznaczona jest na PC oraz konsole PS3 i Xbox 360.

Gry planszowe i karciane

CD Projekt będzie wydawcą gry karcianej opartej na popularnej serii opowiadań Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu.

jakub wędrowyczjakub wędrowyczjakub wędrowycz

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tego kłusownika, bimrownika i egzorcysty-amatora. CD Projekt właśnie rozpoczął dystrybucję Fabularyzowanej Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Jakub Wędrowycz. Wydawca zachwala produkt mówiąc, że może grać w niego nawet jedna osoba (dość osobliwe), zaś wszelkie zasady gry są niezwykle proste, wręcz intuicyjne.

Gracz (lub gracze) wciela się w tytułowego Jakuba Wędrowycza, który odwiedza kolejne Miejsca, gdzie spotyka Wrogów. Do dyspozycji ma odpowiednie Graty, czyli wszelkiego rodzaju przedmioty i bronie, by wykonywać kolejne Fuchy. Gracze wcale nie muszą ze sobą współpracować, gdyż celem gry jest zdobycie jak największej Sławy.

Karty do gry zostały podzielone na Zestawy Startowe po 60 kart każdy. W nim znajdują się karty: Herosa, Miejsc, Wrogów, Gratów, Fuch i Efektów. Wydawca dodatkowo pozwala nabyć dwa Zestawy Dodatkowe – Małe (9 kart) i Duże (20 kart).

Do zabawy będzie jeszcze potrzebna kość sześciościenna (miłośnikom gier planszowych chyba nie trzeba jej bliżej przedstawiać), co ma stanowić element losowy w rozgrywce. Każda karta ma swój nominał, który zwykle ma znaczenie w popularnych zabawach typu "Wojna" czy "Poker".

Wczytywanie...