Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Od dziś można w sklepach nabyć grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Z tej okazji wydawca, firma CD Projekt, przygotował szereg atrakcji w kilku miastach Polski.

Z okazji premiery przygotowano imprezy w 6 miastach, przy czym najważniejszą z nich zorganizowano w warszawskich Złotych Tarasach. Pozostałe miejsca, w których można było spodziewać się niespodzianek, to łódzkie centrum handlowe Manufaktura, Rynek Główny w Krakowie, gdańska Galeria Bałtycka Rynek 50 we Wrocławiu oraz ul. Ratajczyka 44 w Poznaniu.

W trakcie imprezy można było zakupić grę oraz wiedźmińskie gadżety. Do każdego pudełka dodawano także kod DLC na „Zestaw Miecznika", który zawiera zestaw unikalnych przedmiotów podnoszących umiejętności walki mieczem naszej postaci. Poza tym można było porozmawiać z twórcami gry.

Po wcześniejszym udostępnieniu tytułu dla posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, aktywację Edycji Premium przeniesiono na godzinę 02:01. Pokrzywdzeni fani, którzy zamówili wersję droższą, w ramach rekompensaty otrzymają koszulkę. Dostępne wzory można obejrzeć tutaj.

Jeśli przegapiliście premierę, to poniżej możecie zobaczyć jak przebiegała impreza główna w Warszawie.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Mass Effect 3

O dziwo w dzisiejszym epizodzie odłożymy na bok szeroko rozumianą prasę papierową i wyruszymy w przygodę po niebezpiecznych otchłaniach Internetu. Wieść gminna niesie, że Casey Hudson, główny producent „Mass Effect 3”, poddał się indoktrynacji Żniwiarzy i założył własnego Twittera, aby za jego pomocą szerzyć niecną propagandę oraz prostować informacje, którymi zalewali nas zachodni pismacy. Trzeba przyznać, że facet ćwierka, aż ciepło się robi na sercu.

mass effect 3, shepard, kaidan

W rozszerzeniu trochę nowych faktów. Znalazło się nawet miejsce na pewne sprostowanie. Głównie skupiono się na romansach, bo o to zazwyczaj pytają fani. Dziwne?

Mass Effect 2: Przybycie

Arrival po polsku

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj wieczorem została udostępniona polska wersja językowa DLC do Mass Effect 2Arrival. Za spolszczenie odpowiadają członkowie ekipy Mass Effect PL Group.

mass effect 2mass effect 2

Udostępniony pod koniec marca płatny dodatek podzielił smutny los innych DLC do drugiej części przygód Sheparda i nie doczekał kompatybilności z grą w naszym rodzimym języku. Ponownie sprawę w swoje ręce wzięli fani i dostępny jest już specjalny instalator. Aby cieszyć się z Przybycia PL, należy zakupić je na stronie Social BioWare, potem zaś skorzystać ze wspomnianego instalatora. Podmienia on plik TLK na taki, który dodaje polskie napisy do gry oraz umożliwia samo zainstalowanie DLC.

Dzieło ekipy Mass Effect PL Group można pobrać pod tym adresem.

Filmy fantastyczne

Saoirse Ronan i Gemma Arterton pojawią się w roli wampirzyc w nowym filmie Neila Jordana.

byzantiumbyzantium

Pierwszą widzowie na pewno kojarzą z filmu Hanna, drugą zaś z Prince of Persia. Obie otrzymały główne role w Byzantium. Jest to adaptacja sztuki teatralnej "A Vampire Story", pióra Moiry Buffini. Do brytyjskiego miasteczka sprowadzają się dwie kobiety – Claire i Ella. Starsza znajduje pracę w pubie, podczas gdy młodsza uczęszcza do tutejszej szkoły. W trakcie zajęć aktorskich dziewczyna twierdzi, że żyje od 200 lat, a co więcej, żywi się ludzką krwią. Historia ta wydaje się wszystkim kolejnym wymysłem. Być może zmienią zdanie, gdy w tajemniczych okolicznościach zaczną znikać kolejni mieszkańcy miasteczka.

Produkcja Byzantium rusza w październiku tego roku.

Star Wars

Dziedzictwo tom 7 już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od dziś w sprzedaży siódmy tom serii Dziedzictwo. Komiks, podczas minionego weekendu, był dostępny przedpremierowo podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa.

dziedzictwo, star warsdziedzictwo, star warsdziedzictwo, star wars

Siódmy tom, "Burze", zawiera historie pierwotnie wydane w zeszytach – Legacy #32-33: Fight Another Day, Legacy #34-35: Storms oraz Legacy #36: Renegade. Nie cichną plotki o śmierci Darth Krayta, jednak wierne mu oddziały wciąż prowadzą swoje działa, w tym eksterminację Kalamarian na ich ojczystej planecie Dac.

Okrucieństwo Sithów skłania dwóch zaciekłych dotąd wrogów, admirała Gara Stazi z Sojuszu Galaktycznego oraz obalonego imperatora Roana Fela, do zawarcia kruchego sojuszu. Cade Skywalker, który słusznie obwiniany jest za panujący stan galaktyki, przeżywa kryzys, walcząc z wyrzutami sumienia.

Scenariusz jest dziełem Johna Ostrandera. Rysunki przygotowali Omar Francia i Jan Duursema, za tusz odpowiada Dan Parsons, zaś za kolory – Brad Anderson. Okładkę stworzył wspomniany już Omar Francia. Na polski przełożył Jacek Drewnowski. Tom jest do nabycia na terenie całego kraju w cenie 39,99 PLN.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jak aktywować Wiedźmina 2?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Tytuł newsa mówi chyba sam za siebie – spróbujemy aktywować Wiedźmina 2 w wersji, która miała zapewnić zabawę jeszcze przed premierą.

witcher 2, wiedźmin 2

Jak też mogliśmy przeczytać, po północy 16 maja miał ruszyć proces aktywowania gry dla wszystkich, którzy postanowili nieco grosza wysupłać na EK. Samo szumne słowo "aktywacja" oznacza przede wszystkim połączenie z serwerami secuROM w celu sprawdzenia oryginalności posiadanej kopii gry. Dodatkowo mogliśmy zarejestrować grę i przygotować się do pobrania darmowego DLC. Przed północą okazało się jednak, że planowana godzina "0" ulegnie zmianie.

Kolejne aktualizacje i komunikaty zarówno na gram.pl, jak Twitterze czy stronie społeczności Wiedźmina 2, oznajmiły, że zagramy w EK przed świtem. Dopiero dosłownie przed chwilą (w chwili pisania tego newsa), czyli po 8 rano, ogłoszono, iż "odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie – proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin".

Nie trzeba chyba mówić, że wielu fanów niemal całą noc czekało na to, by rozpocząć swoją przygodę z Geraltem. Raz jeszcze na drodze stanęły im problemy, z którymi CD Projekt najwidoczniej nie do końca sobie radzi. Równie dobrze wściekły fan mógł zażądać zwrotu pieniędzy, gdyż nie otrzymał towaru w takiej formie, w jakiej się spodziewał. Cóż, miało być pięknie, a wyszło jak zawsze.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Premiera „Wiedźmina 2” już w ten wtorek. To ostatnie godziny oczekiwania na najnowsze przygody Geralta z Rivii, a panowie z CD Projekt RED dobrze wiedzą, że to idealnym moment na podsycenie atmosfery i podniesienie temperatury w naszych pokojach. Trzeba przyznać, że chłopcy odrobinę zaszaleli, bo zamiast przygotować jeden zwiastun premierowy, oni przyszykowali nam… aż pięć! Co najważniejsze i najsłodsze, wszystkie są wręcz genialnie zmontowane oraz robią nam skuteczny kipisz w mózgu.

wiedźmin 2

Tak, drodzy REDzi. Macie moje pieniądze, a nad oddaniem duszy się jeszcze zastanowię.

Star Wars

Dziś 67 lat kończy człowiek, który zrewolucjonizował światowy system kinematografii i ojciec sagi Star Wars – George Lucas.

george lucas

George Walton Lucas jr. przyszedł na świat 14 maja 1944 w rodzinie lokalnego sklepikarza w kalifornijskim Modesto. Już jako nastolatka pociągały go hot-rody i nielegalne miejskie wyścigi. Pasjonował się także kinem, zwłaszcza z lat 40.

Studia filmowe odbywał na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Wraz z przyjacielem, Francisem Fordem Coppolą, rozpoczął swoją karierę, założyli także studio American Zeotrope. Początek lat 70. to pierwsze pełnometrażowe obrazy: antyutopijne "THX 1138" oraz "Amerykańskie Graffiti".

Rok 1976 przyniósł prace nad filmem o roboczym tytule The Star Wars, który wszedł na ekrany rok później i stanowił dla George'a przepustkę do sławy. Jednak reżyser ma na koncie nie tylko Gwiezdną Sagę, ale także współautorstwo awanturnika Indiany Jonesa. Poza tym zbudował finansowe imperium obejmujące m.in Lucasfilm, Industrial Light & Magic, Lucasfilm Animation czy LucasArts.

May the force be with you, George.

Guild Wars

W ramach 6 urodzin Guild Wars, NCsoft wprowadził cotygodniowe wyprzedaże w swoim sklepie. Tym razem taniej można nabyć Bonus Mission Pack.

guild wars

Poprzednia promocja dotyczyła dodatkowych paneli magazynowych w skrzyni Xunlai. Tym razem miast 8,99 za Dodatkowe misje będziemy musieli zapłacić tylko 3,99 euro.

Wspomniany pakiet to dodatkowe misje, w których wcielamy się w historyczne postacie – Gwen, Mistrza Togo, Saula D'Alessio i Turaia Ossę. Wszystkie wymagają od nas nie tylko umiejętności walki, ale również taktyki, gdyż dostępne są tylko określone umiejętności i ekwipunek.

Dodatkowe misje w niższej cenie przez cały tydzień można kupić pod tym adresem. Jeśli nie wiecie, czy warto się skusić na ten pakiet, to może wam pomóc nasza recenzja.

Wczytywanie...