May the Force be with you, George

1 minuta czytania

Dziś 67 lat kończy człowiek, który zrewolucjonizował światowy system kinematografii i ojciec sagi Star Wars – George Lucas.

george lucas

George Walton Lucas jr. przyszedł na świat 14 maja 1944 w rodzinie lokalnego sklepikarza w kalifornijskim Modesto. Już jako nastolatka pociągały go hot-rody i nielegalne miejskie wyścigi. Pasjonował się także kinem, zwłaszcza z lat 40.

Studia filmowe odbywał na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Wraz z przyjacielem, Francisem Fordem Coppolą, rozpoczął swoją karierę, założyli także studio American Zeotrope. Początek lat 70. to pierwsze pełnometrażowe obrazy: antyutopijne "THX 1138" oraz "Amerykańskie Graffiti".

Rok 1976 przyniósł prace nad filmem o roboczym tytule The Star Wars, który wszedł na ekrany rok później i stanowił dla George'a przepustkę do sławy. Jednak reżyser ma na koncie nie tylko Gwiezdną Sagę, ale także współautorstwo awanturnika Indiany Jonesa. Poza tym zbudował finansowe imperium obejmujące m.in Lucasfilm, Industrial Light & Magic, Lucasfilm Animation czy LucasArts.

May the force be with you, George.

Komentarze

0
·
Niestety, po rozpowszechnieniu się kazania księdza Piotra Natanka wszyscy już wiedzą, że Gwiezdne Wojny to twardy niuejdż, a ich fanami diabeł już się interesuje.
0
·
Straszne, z tego powodu nie będziemy obchodzić urodzin współtwórcy Indiany Jonesa.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...