Dungeon Siege III

Bohaterowie gier z gatunku hack'n'slash to zazwyczaj typowi twardziele, którym wizerunkowo bliżej do typa spod ciemnej gwiazdy czy rycerza w lśniącej zbroi niż zwykłego zjadacza chleba. Goście o figurze Adonisa z cierpiętniczym licem, których sylwetka zdradza informacje, że lepiej im nie podskakiwać, a zabicie jakiegokolwiek fantastycznego ścierwa to dla nich jak splunąć. Trudno się temu w sumie dziwić, w końcu to przed nimi stawiane są misje niemożliwe typu „uratowanie świata przed zagładą” albo „zabicie krnąbrnego tyrana dręczącego lud”. Do takich zadań nie zabierają się raczej magowie o podtatusiałej aparycji. No chyba, że mówimy o królestwie Ehb i intrydze zawartej w „Dungeon Siege III”.

Reinhart Manx jest idealnym przeciwieństwem herosa opiewanego w ckliwych balladach i pijackich pieśniach. Niski i gruby dziadek, który powinien siedzieć w tawernie i opowiadać sprośne opowieści za kufel zimnego piwa niż paradować po polu bitwy. Jak się jednak okazuje, pozory mylą, a niedocenienie jednego z czołowych magów „Dziesiątego Legionu” jest najszybszą drogą do piekła.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Oryginalny i zaskakujący koncept, stanowiący pewien powiew świeżości. Choć nie da się ukryć, że facet wygląda lekko komicznie. Dziadku, odstaw pieczyste!

Natomiast w rozszerzeniu znajdziecie dwa filmiki prosto z rozgrywki, które pokrótce zaprezentują Wam wyjątkowe i mordercze umiejętności Reinharta, a także opowiedzą co nieco o jego historii.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Lord of the Rings – Mortal Kombat trailer

Dodał: , · Komentarzy: 9

Może faktycznie trochę przesadzam, ale jak za chwilę sami się przekonacie twórcy "Lord of the Rings: War in the North" postawili na maksymalną ilość gore'u i posoki, w której tonąć będą gracze. Kolejny trailer w zwolnionym tempie ukazuje krwawe deszcze zalewające ekran, kończyny szybujące o poranku pośród drzew i podobne atrakcje. A dopiero co niektórzy krzywili się na "Dragon Age" i sieczkę z Mansonem w tle...

lord of the rings war in the north
Filmy fantastyczne

Hobbit, co nowego?

Dodał: , · Komentarzy: 1

– Dzień dobry – powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. – Co chcesz przez to powiedzieć? – spytał. – Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym? – Wszystko naraz – rzekł Bilbo. – A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.

peter i ian

Dawno nie podawaliśmy informacji o "Hobbicie", na którego niewątpliwe czeka całe morze ludzi, wliczając w to mnie. Jak wiadomo zdjęcia są kręcone w Nowej Zelandii, a akcja "Hobbita" jest osadzona 60 lat przed "Władcą Pierścieni".

"Hobbit" to podróż tytułowego bohatera, Bilbo Baggins'a, który dołącza do epickiej misji krasnoludów w celu odzyskania władzy nad Królestwem Krasnoludów – Samotną Górą (Erebor), która była siedzibą krasnoludów z plemienia Durina do czasu, ataku Smauga Złotego. Drużyną dowodzi Thorin Dębowa Tarcza. Koniec tego wstępu, bierzmy się za ciekawsze informacje.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Na zbliżający się maj przygotowaliśmy dla miłośników fantastyki prawdziwą ucztę!

w północ się odzieję

Najważniejszą premierą jest oczywiście nowa powieść Terry’ego Pratchetta – W północ się odzieję.

„W północ się odzieję” Terry Pratchett – premiera 17 maja!

Kiedy ludzie zwracają się przeciw czarownicom, cierpią niewinni.

Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no magią. I utrudnia sen.

Ale gdzieś, kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna, czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy – waleczni Nac Mac Feeglowie – tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić, kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia.

I wkrótce stanie się o wiele, wiele gorsza…

Darkspore

Informacja prasowa

Nie zdążyłeś wziąć udziału w zamkniętych beta testach Darskpore? Nic straconego! 12 kwietnia o północy ruszyły otwarte beta testy gry – wystarczy wejść na stronę Darkspore.com i pobrać dostępną tam zawartość, aby wziąć w nich udział. Beta będzie otwarta do 22 kwietnia, zaś oficjalna polska premiera Darkspore odbędzie się 29 kwietnia – do tego czasu producenci wprowadzą wszystkie poprawki zgłaszane przez beta testerów z poprzedniej, zamkniętej tury testów.

darkspore

Darkspore to zupełnie świeże podejście do Action RPG, z fabułą osadzoną w świecie science-fiction. Gra wyróżnia się nowatorskim narzędziem do edycji bohaterów, będący ulepszoną wersją wielokrotnie nagradzanego rozwiązania znanego z gry Spore, oraz trybem kooperacji, umożliwiającym wieloosobową rozgrywkę w trybie online. Brzmi intrygująco? Przekonaj się osobiście! Gra zostanie wydana na PC w pełnej polskiej wersji językowej – dubbing.

Mass Effect 3

Nie da się ukryć, że uniwersum „Mass Effect” to najbardziej dorodna krowa w małym stadku BioWare i każda inicjatywa z nim powiązana przynosi krociowe zyski. Ba! Można nawet rzec, że jeżeli Kanadyjczycy potrzebują złota, to wystarczy, że po prostu posadzą komandora Sheparda na nocniku – takim jest cudotwórcą finansowym. Nie dziwi zatem, że chłopcy z Edmonton są bardzo elastyczni i starają się wydoić ten tytuł z każdej strony. DLC, książki, ubrania, litografie, filmy anime i oczywiście – komiksy. Wierzcie lub nie, ale dużymi krokami nadciąga kolejna historia obrazkowa.

mass effect: evolutionmass effect: evolution

Fabuła „Mass Effect: Evolution” skupia się na dziejach zagadkowego Człowieka Iluzji, zanim ten postanowił zrezygnować z dawnego życia i stanąć na czele fanatycznej, proludzkiej organizacji paramilitarnej – Cerberus. Jakie mroczne tajemnice kryje jego przeszłość? Kim był ten człowiek i co spowodowało, że zdecydował się porzucić starą tożsamość? Jaka była jego rola w Wojnie Pierwszego Kontaktu? Tego dowiemy się już niedługo...

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Kampania promocyjna Sarif Industries

Dodał: , · Komentarzy: 1

Każdy, kto śledzi najnowszą odsłonę serii Deus Ex powinien kojarzyć nazwę Sarif Industries. Jeśli jakimś cudem nie wiadomo, o co chodzi, to śpieszę z wyjaśnieniem. Jest to korporacja zajmująca się badaniami nad wszczepami bionicznymi oraz ich produkcją. Jest ona także pracodawcą głównego bohatera gry, Adama Jensena. Na oficjalnej stronie internetowej tej firmy pojawiła się reklama prezentująca wytwarzane przez nią wszczepy. Filmik załączam poniżej:

Interesująca forma promocji, w dodatku dobrze zrobiona. Ciekawi mnie, czy to jednorazowy wybryk, czy też możemy się spodziewać kolejnych reklam Sarif Intustries? Warto zauważyć, że nie jest to jedyna fikcyjna firma rekomendująca zmyślone towary. Innym świeżym przykładem jest chociażby seria reklam produktów Aperture Science, w zabawny promujących nadchodzący Portal 2. A co Wy, czytelnicy, sądzicie o takich reklamach? Perełki czy strata pieniędzy wydawcy?

Dragon Age II

Łatka 1.02 i myśli wokół 1.03

Dodał: , · Komentarzy: 1
okładka

Może nie wszyscy uświadczyli problemów z Dragon Age 2, lecz to nie oznacza, że ich nie ma. Tego świadomi są ludzie z BioWare i cierpliwie czytali wiadomości od graczy na temat problemów z samą grą. Tak też doszło do opracowania kolejnej łatki – 1.02 (21 MB), którą można pobrać z oficjalnej strony studia.

Łatka wnosi liczne mniej lub bardziej istotne poprawki, które w różnym stopniu ułatwiają rozgrywkę, m.in.:

  • efekty działania różnych talentów towarzyszy oraz właściwości przedmiotów są teraz odpowiednio usuwane i ponownie nakładane podczas wczytywania i zapisywania gry,
  • talent "Odwet" Aveliny nie powoduje już opóźnienia po aktywacji,
  • zadanie "Komu potrzebny ratunek" może być teraz ukończone,
  • Varrik nie myli się już co do osoby, z którą romansował Hawke,
  • można teraz łatwiej wybrać członków drużyny, klikając ich portrety, kiedy widoczna jest strzałka awansu na wyższy poziom,
  • poprawiono różnorakie błędy związane z obsługą DirectX 11,
  • zmiany techniczne powinny poprawić wydajność i ograniczyć zawieszanie gry.

Poza tym projektanci szykują się na wydanie kolejnej poprawki – 1.03 – (troska o doznania graczy czy wiedza o swoich niedoróbkach?), więc jeżeli po zainstalowaniu łatki wciąż widzicie jakieś błędy, dajcie im znać w specjalnie do tego przeznaczonym temacie.

Mythos

Wielkie Otwarcie!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Wczoraj ruszyły otwarte testy beta Mythos! Lochy, ukryte skarby oraz leża przerażających bestii stoją przed Wami otworem! W samo południe wszystkie bramy do świata Uld zostały otwarte! Ponad 100 000 zarejestrowanych graczy wraz z pozostałymi fanami Mythos może rozpocząć zabawę. Od teraz jedyny klucz, jaki będzie Wam potrzebny, to klucz do skrzyni ze skarbem, ukrytym gdzieś w głębokich lochach.

mythos, otwarte beta testy

Otwarta wersja testowa bety zostanie zoptymalizowana pod względem lokalizacji i przygotowana do płynnego przejścia w finalną wersję już 28 kwietnia. Ponadto wszyscy gracze, którzy nie mieli większych problemów z osiągnięciem maksymalnego, 27 poziomu w trakcie trwania zamkniętych testów, będą mogli zasmakować świeżego “mięsa”, ponieważ maksymalny poziom został podniesiony do… 50! Pozwala to na wizytę w niedostępnym dotychczas 3 regionie świata Uld – śnieżnej krainie Cienistych Wzgórz (Umbral Peaks).

Risen 2: Mroczne wody

„Risen 2” – oficjalny zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 7

Ha! Otwierajcie butelki rumu i zaśpiewajcie sprośną piracką pieśń! Długa i uciążliwa flauta w końcu minęła, a statek pod banderą żarłocznych „piranii” znalazł się w rejonie wyjątkowych pomyślnych wiatrów. Bezimienny bohater, zbawca całego archipelagu i legendarny pogromca Tytana Ognia, w końcu zawitał do podłego portu, gdzie rządzi bezprawie, gwałt i tanie alkohole. Jest zły i żąda natychmiastowych odpowiedzi na zagadkowe kwestie.

Czy je otrzyma? Sprawdźcie sami…

Cóż, styl na „Brudnego Harry’ego” okazał się niezbyt pomocny. Tak czy siak, sam zwiastun prezentuje się wyjątkowo smakowicie. Może to nie jest klasa Blizzarda czy „starego” BioWare, ale trzeba oddać autorom sprawiedliwość i pochylić czoła nad ich kunsztem. Jeżeli tytuł będzie ociekać podobną dawką klimatu, to jestem nawet skłonny dać temu uniwersum drugą szansę, gdyż przyznam szczerze – piraci, steampunk i cRPG? To mieszanka, która jest zbyt rzadko spotykana w branży elektronicznej rozrywki.

Wczytywanie...