Hobbit, co nowego?

3 minuty czytania

– Dzień dobry – powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. – Co chcesz przez to powiedzieć? – spytał. – Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym? – Wszystko naraz – rzekł Bilbo. – A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.

peter i ian

Dawno nie podawaliśmy informacji o "Hobbicie", na którego niewątpliwe czeka całe morze ludzi, wliczając w to mnie. Jak wiadomo zdjęcia są kręcone w Nowej Zelandii, a akcja "Hobbita" jest osadzona 60 lat przed "Władcą Pierścieni".

"Hobbit" to podróż tytułowego bohatera, Bilbo Baggins'a, który dołącza do epickiej misji krasnoludów w celu odzyskania władzy nad Królestwem Krasnoludów – Samotną Górą (Erebor), która była siedzibą krasnoludów z plemienia Durina do czasu, ataku Smauga Złotego. Drużyną dowodzi Thorin Dębowa Tarcza. Koniec tego wstępu, bierzmy się za ciekawsze informacje.

Obsada Drużyny

Zacznijmy od obsady głównej drużyny z jaką nam przyjdzie przeżywać przygodę w Środziemiu.

obsada hobbita

Martin Freeman wcieli się w rolę Bilbo Baggins'a, krasnoludów zaś zagrają (w kolejności jak na zdjęciu – od lewej do prawej): Aidan Turner, William Kircher, Stephen Hunter, Jed Brophy, James Nesbitt, Mark Hadlow, John Callen, Martin Freeman (przód), Peter Hambleton, Graham Mctavish, Rob Kazinsky, Ken Stott, Richard Armitage, Adam Brown.

Ile jest wart Smok?

"Nie bądź głupi, Bilbo, i nigdy nie śmiej się ze smoka, póki jeszcze zipie." smaug

Kolejna informacja to wyliczenia na temat portfela wspomnianego wcześniej Smauga Złotego (nie bez powodu tak nazywanego). Według magazynu Forbes Smaug zajmuje 7 miejsce na (w roku 2011) w rankingu najbogatszych postaci fikcyjnych.

Jak pamiętamy z powieści Smaug Złoty jest także nazywany per: Smaug, bogacz nad bogaczami, Jego Magnificencja. Kilku mądrych ludzi, wykreśliło kilka bardzo mądrych wyliczeń dzięki którym możemy obliczyć objętość kopca skarbów Smauga. Dla zainteresowanych to: V = 1 / 3 π r2 h = 1 / 3 * π * 9,62 * 7 = 675,6 metrów sześciennych.

Wliczając w ten kopiec złoto, srebro, diamenty i inne cenne towary w legowisku powinno się znajdować minimum 8,6 miliardów dolarów. Netto. Nic dziwnego, że krasnoludom się tej wycieczki zachciało.

Gollum dostał odpowiedzialną robotę.

serkis

Jak donoszą nam drozdy, Andy Serkis którego znamy jako Smeagola, czy też jak kto woli Golluma został wyznaczony przez Petera Jacksona jako "second unit director", kierownika drużyny która jest odpowiedzialna za zdjęcia uzupełniające, czyli wszelkiego rodzaju zbliżenia, wstawki i inne bajery. Jackson musi bardzo ufać wyczuciu Serkisa, ponieważ tak odpowiedzialne zadanie otrzymuje ktoś, kto bardzo dobrze rozumie się z reżyserem i zna materiał nad którym pracują.

48 fps

A dlaczego? Jackson ogłosił, że "Hobbit" jest powstaje przy użyciu kamer, które pozwalają na rejestrowanie obrazu z większą niż standardowa (24fps) częstotliwością. "Hobbit" będzie o wiele gładszy i wyraźniejszy niż reszta filmów, ilość klatek została zwiększona do 48. [Ciekawostka – Cameron planuje nakręcić Avatar 2 z prędkością 60 klatek na sekundę.]

Premiera jest planowana na grudzień 2012.

Ponoć bardzo dużo na tym zabiegu ma zyskać obraz 3D.

I najważniejsze, najciekawsze na koniec

Peter Jackson pisze: "Zgodnie z obietnicą, mój pierwszy film z planu"Hobbita"

No i miłego oglądania!

Plik wideo nie jest już dostępny."Dobrej drogi, dokądkolwiek zmierzacie!"

Komentarze

0
·
Wyśmienity news Dzięki!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...