Guild Wars

ArenaNet przygotowała kolejny weekendowy event dla graczy sieciowego Guild Wars.

Począwszy od tego piątku, 7 stycznia, od godziny 20.00, walcząc na Losowych Arenach do zdobycia się podwójne punkty frakcji oraz punkty zaliczane do tytułu Gladiatora.

Event zakończy się w poniedziałek, 10 stycznia, o 7.59 polskiego czasu.

Seriale

Prawdziwe oblicze Visitors

Dodał: , · Komentarzy: 1

Za nami pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu V. Tajemniczy Goście wyglądem nie odbiegają od ludzi, ale ruch oporu doskonale wie, że za atrakcyjną powłoką kryje się ohydna kreatura.

W dziesiątym odcinku widzowie mieli przekonać się, jak bardzo odrażający są Visitors w swojej naturalnej formie. USA Today uznało, że to zbyt długo, dlatego już teraz opublikowało to "urocze" zdjęcie jednego z obcych.

v, serial

Pomyśleć, że coś takiego kryje się pod powłoką Moreny Baccarin czy Laury Vandervoort...

Inne

Żegnaj DRM

Dodał: , · Komentarzy: 4
piractwo, depp, piraci, drm, ubisoft

Piractwo, czy to morskie, drogowe czy też growe, zawsze wiąże się z przestępstwem, a to pociąga za sobą przykre karne konsekwencje. Sami zapewne też nie lubicie, gdy ktoś was okrada, szczególnie z przepysznych kanapek z sałatą i pomidorkiem czy kremu czekoladowego, który oczekuje w ukryciu do godziny szczęścia, gdy nasze paluszki zagłębią się w jego brązowej mazi.

Nie lubią też takich zdarzeń producenci gier, którzy wkładają w swoje projekty niemałe pieniądze i chcą na tym zarobić. Co jest oczywiste, przecież przedsiębiorstwo musi być rentowne i mieć na przyszłe inwestycje. Jednakże ten stan rzeczy burzą wszelkiej maści piraci, crackerzy i inne podobne typki spod ciemnej gwiazdy darmochy. Dlatego też studia poszukują jak najlepszego zabezpieczenia przed "lepkimi paluchami".

Filmy fantastyczne

Poznaliśmy nowego Asteriksa

Dodał: , · Komentarzy: 11
asteriks, film

Poznaliśmy nazwisko odtwórcy roli Asteriksa w nadchodzącej filmowej kolejnej przygodzie walecznych Galów. Będzie nim Edouard Baer.

Do tej pory w Asteriksa wcielali się tacy aktorzy jak Christian Clavier i Clovis Cornillac. Edouard nie jest żadną nową twarzą – fani doskonale kojarzą go z roli Otisa w "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra". Dołączy zatem do Gérarda Depardieu, który ponownie dostał angaż jako towarzysz Asteriksa – Obeliks.

Już czwarta część przygód Galów na wielkim ekranie będzie nosić nazwę "Astérix et Obélix: God Saves Britannia". Inspiracją dla fabuły będą dwa komiksy: "Asteriks u Brytów" oraz "Asteriks i Normanowie" – oba wydane po raz pierwszy w 1966 roku. Wcześniej pojawiły się już ich kinowe adaptacje, lecz wtedy były to filmy animowane, czyli "Asterix w Brytanii" oraz "Asterix i wikingowie".

Inne

Iron Squad ma już 6 lat!

Dodał: , · Komentarzy: 2

30 grudnia 2004 roku swoją działalność zaczęła grupa znana pod nazwą Iron Squad. Nikt wtedy nie podejrzewał, że prace nad pojedynczym projektem będą początkiem większej działalności. Los okazał się jednak łaskawy dla tej grupy ludzi, która dziś może się pochwalić 6-letnim doświadczeniem w tworzeniu polonizacji. Aktualnie trwają prace nad polską wersją językową do gry Aion: The Tower of Eternity, jednego z najbardziej udanych MMO ostatnich lat. Każdego zainteresowanego postępem prac odsyłamy na oficjalna stronę polonizacji.

Tak jest, kilka dni temu Iron Squad świętował swój szósty roczek istnienia. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę spory kawał czasu i niewiele samodzielnie działających grup potrafi skutecznie działać przez tyle lat. Dlatego też my, redakcja i czytelnicy GameExe, gratulujemy tego jakże dużego osiągnięcia, a na dalszą przyszłość życzymy kolejnych sukcesów.

Czytelników chcących wyrazić swoje zdanie na temat funkcjonowania zespołu odsyłamy na specjalną podstronę.

The Elder Scrolls III: Morrowind

Morrowind na miarę 2011 roku

Dodał: , · Komentarzy: 10

Na początku grudnia 2002 roku ukazał się w końcu w Polsce Morrowind. Trzeba jednak pamiętać, że od powstania gry w maju tego samego roku upłynęło już ponad 8 lat, co wpływa na wygląd gry dzisiaj. Pojawiła się jednak fanowska modyfikacja, która znacząco odświeża wygląd gry i czyni ją atrakcyjną nawet dla dzisiejszych graczy.

Zmiany objęły nowe modele postaci – dużo bardziej wyraziste i szczegółowe. Następnie zabrano się za lokacje, które co prawda wciąż przyciągały wzrok, ale należało brać poprawkę i oglądać je z pewnego oddalenia.

Ekipa zajmująca się ulepszeniem Morrowinda zebrała razem wszystkie najpotrzebniejsze i najlepsze modyfikacje w jednej paczce, dzięki czemu wystarczy pobrać jeden plik, ważący bagatela 2 GB, by następnie podmienić pliki i cieszyć się ładniejszą trzecią odsłoną cyklu.

Plik można pobrać z głównej strony projektu. Poniżej filmik prezentujący grę w akcji po upiększeniach.

Baldur's Gate

BGT-WeiDU v.1.11

Dodał: , · Komentarzy: 10

Dostępna jest już jedenasta wersja modyfikacji Baldur's Gate Trilogy, łączącej obie części znanych Wrót Baldura.

baldur\'s gate trilogy

BGT trilogy odświeża pierwszą część sagi, dzięki czemu korzysta ona z silnika graficznego "dwójki" i pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy obiema częściami sagi. Ta wersja posiada poprawiony instalator, naprawiono także muzykę w karczmach i kilka animacji, w tym animację Miecza Baldurana.

Więcej informacji pod poniższymi adresami:

RPGi tekstowe

Star Wars Universe: The Dawn of Heroes od samego początku miało opierać się na zupełnie nowych, nieznanych z komiksów czy filmów, realiach. Jedną ze zmian będzie pogrom zakonów Jedi i Sithów, dzięki czemu gracze będą zaczynać grę jako surowi użytkownicy Mocy.

star wars universe

Winnego nazwano Wielkim Pogromem. Wydarzenie to oczyściło świat gry nie tylko ze wspomnianych i doskonale znanych organizacji, ale także innych wszelkiej maści zgromadzeń, które pragnęły wykorzystywać Moc w służbie dobra lub zła. Wrażliwość ma noc stała się przekleństwem i zadecydowała o podziale osi czasu na okres "przed Pogromem" i "po Wielkim Pogromie". Uniwersum Gwiezdnych Wojen nie podało dokładnej daty, pozostawiając otwartą furtkę. W ten sposób czystka mogła nastąpić sto lat po walce Cade'a Skywalkera z Darth Kraytem (cykl "Dziedzictwo"), lub równie dobrze tysiąc lat później.

Fallout
fallout, jrpg

Chłopców z Bethesda Softworks najwyraźniej bardzo nudzi praca nad „The Elder Scrolls V: Skyrim” albo zwyczajnie wciągnęli za dużo metamfetaminy na imprezie noworocznej, bo nachodzą ich bardzo dziwne myśli. Otóż potentaci z Rockville zaczęli się zastanawiać – co by było, gdyby „Fallout” był tak naprawdę grą jRPG, wydaną w 1987 roku? Jak uchwycić ten bezkompromisowy świat w orientalnych klimatach i w ośmiobitowej wersji? Jak się w ogóle za to zabrać, aby to miało ręce i nogi? Strasznie popaprana wizja, ale developerów widocznie to nie zraziło i szybko przekuli tę ideę w czyn, który możecie podziwiać pod tym adresem.

Oczywiście, zgodnie ze wszystkimi standardami nerdyzmu, mini gra została utrzymana w duchu „importowanej wersji Final Fantasy V z lat dziewięćdziesiątych”, czyli jest w całości po japońsku. Jestem przekonany, że znajdą się jeszcze ludzie, którzy nostalgicznie otrą łzę ze swojego policzka i chwycą ponownie słownik w dłoń, aby skopać kilka zmutowanych tyłków. Ja zaś będę trzymał się jednej z zasad internetu, skupiającej się na tym, aby nigdy nie próbować zrozumieć Japończyków.

Inne

Nowe stawki VAT. Czy gry podrożeją?

Dodał: , · Komentarzy: 0
nowy podatek vat

Każdy kto w ostatnich dniach zdecydował się obejrzeć jakikolwiek program informacyjny, bądź zwyczajnie zawitał do lokalnego sklepu spożywczego na zakupy, dobrze wie, że nowy rok, prócz paskudnego kaca giganta, przywitał nas wyższą stawką VAT (inaczej znaną jako haracz dla fiskusa). Skoro chleb drożeje, mleko idzie do góry, a ser osiąga niebotyczne wręcz stawki, to logiczne jest, że w głowach rozgarniętych graczy, zacznie kiełkować myśl, że taki sam los czeka gry komputerowe. W końcu jest to towar luksusowy i z pogranicza kultury, a na takie produkty najłatwiej jest nakładać różnej maści podatki, bo tego typu wyrób do egzystencji przecież nie jest wymagany.

Pozornie nie ma tragedii, gdyż tym razem sprezentowano nam podwyżkę tylko o 1%, co w przeliczeniu daje wzrost (w zależności od ceny gry) od kilkunastu groszy do kilku złotych. Będzie dobrze? Niekoniecznie, bo wzrastają również kwoty towarów i usług związanych z produkcją samych gier – prąd, benzyna i transport, magazynowanie etc. Zmyślny biznesmen wykorzysta okazje i podniesie ceny, aby pokryć nowe straty i jeszcze na tym zyskać, z uśmiechem na twarzy zrzucając całą winę na barki rządu.

Co to oznacza dla rodzimego rynku gier? Nic dobrego, bo kolejna podwyżka z pewnością jeszcze bardziej go osłabi i przyczyni się do wzrostu piractwa. W zeszłym roku polscy gracze i tak musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci cen rzędu 140-150 zł (nie wspominając już o posiadaczach konsol, bo oni chyba wpadli już w depresje) za edycję premierową, zawierającą jedną płytę i świstek papieru (zwany przewrotnie instrukcją), którym ciężko byłoby się nawet podetrzeć.

Wczytywanie...