Falkon 2010

Informacja prasowa

Przypominamy, że tylko do 15 września można nadsyłać teksty na Cyberpunkowy Konkurs Literacki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem CYBERPUNK, nawiązującym do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.

Szczegóły na temat konkursu i wszystko o Cyber Falkonie 2010 znajdziecie pod tym adresem.

11 – 14 listopada, Lublin, Cyber Falkon 2010.

Będziesz tam szczęśliwy...

Runes of Magic
świątynia rakshy, północna knieja janost

Czołem Społeczności,

Kolejne rozszerzenie w Runes of Magic udostępni Wam nowy dodatek o nazwie "Świątynia Rakshy". Instancja ta, ulokowana w niedawno wprowadzonej Północnej Kniei Janost, po raz pierwszy oferuje graczom możliwość wyboru jednego spośród trzech poziomów trudności misji – wyprawy do wnętrza świątyni.

Legenda głosi o stworzeniach zwanych Angren, pół-zwierzętach i pół-ludziach, którzy otrzymali włości od Króla Kalume w Północnej Kniei Janost za swoje wysiłki w walce z demonami zagrażającymi kontynentowi Zandorya. Jednakże, po przybyciu na nowe terytorium, zostali zmuszeni do walki z Rakshą – bóstwem lasu, które było przekonane, że Angren chcą zniszczyć las, by się w nim osiedlić. Konflikt zakończył się porozumieniem, w myśl którego pół-zwierzęta, pół-ludzie nie zaszkodzą kniei i wesprą bóstwo w ochronie lasu przed najeźdźcami z zewnątrz. W zamian bóstwo opiekuńcza bogini zaakceptowała ich samych jako część lasu i otoczyło swoją opieką, sama pozostając ukryta w swoim świętym sanktuarium.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Recenzja Sklepu w LotRO na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się nowy artykuł. Czemu został poświęcony? Wspomniane dzieło to nic innego, jak recenzja Sklepu w LotRO, którą specjalnie dla Was, dzięki uprzejmości firmy Codemasters, napisał człowiek znany jako Pacyfik. Życzę miłego czytania!

screen

Jak zapewne wiadomo, 10 września tego roku z gry MMO "Lord of the Rings Online" usunięty zostanie płatny abonament na rzecz tzw. mikropłatności. Oznacza to bezpłatną rozrywkę dla każdego chętnego, a także dodatkowe profity dla osób, które zechcą finansowo wspomagać twórców – w drugim przypadku na konto gracza wpływać będą punkty, które wymienić będzie można na ułatwiające grę lub rozszerzające jej funkcjonalność dodatki. Niemal identyczny system wydawca gry, firma Turbine, wprowadził już jakiś czas temu w swoim innym MMO – "Dungeons & Dragons Online".

Dragon Age: Początek

Gdy w internecie pojawiały się pierwsze dodatki DLC, to wielu ekspertów jawnie mówiło, że te nie zyskają dużej popularności w środowisku graczy. Bo kto niby będzie płacić za coś, co można ukończyć w godzinę lub dwie? Okazało się jednak, że jest wielu chętnych na taką formę rozgrywki i do dziś producenci wspomagają swoje dzieła właśnie w taki sposób – wydając te rozszerzenia mające skusić do ponownego odpalenia tytułu. Kanadyjskie studio BioWare regularnie wypuszcza kolejne dodatki do swoich dwóch flagowych marek – Dragon Age: Początek i Mass Effect 2, ale pewne persony zdają sobie sprawę, że nie każdemu chce się bawić w pobieranie, a jeszcze inni nie mają odpowiedniego do tego łącza. Właśnie dla takich osób na pułkach sklepów ma się pojawić Dragon Age: Origins – Ultimate Edition, czyli ostatni sposób na zarobienie kolejnych pieniążków.

dragon age, bioware

Wspomniane wcześniej wydanie zostało już potwierdzone przez organizację British Board of Film Classification, której zadaniem było przydzielenie odpowiedniej kategorii wiekowej. Według podanych informacji w pudełku mają się znaleźć:

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu nt. "Anima Vilis"

Dodał: , · Komentarzy: 2

Mam niezmierną przyjemność uroczyście przedstawić zwycięzców zakończonego wczorajszego dnia konkursu, w puli nagród którego znajdowały się cztery egzemplarze książki pt. "Anima Vilis", ufundowane przez wydawnictwo Initium. Kto miał najwięcej szczęścia? Do kogo trafią pachnące świeżym drukiem lektury? Laureatami są:

  • Magdalena B. z Pasłęka
  • Marcin K. z Zakopanego
  • Anna J. z Grajewa
  • Dariusz Ś. z Poznania

Serdecznie gratuluję! Korzystając z okazji pragnę przypomnieć o trwających konkursach i każdego z Was raz jeszcze zachęcić do zabawy. Jak widać, szczęście może dopisać każdemu!

Star Wars: The Old Republic

Znów o lataniu w "SW: TOR"

Dodał: , · Komentarzy: 0

O statkach i lataniu w kosmosie w SW: TOR kilka razy już wspominaliśmy. Na oficjalnej stronie gry pojawił się film przedstawiający krótki gameplay, ukazujący w praktyce to, o czym mówiliśmy w teorii. Jak to zwykle przy okazji takich newsów mógłbym opowiadać Wam, co widzimy na obrazku i czy to ładne, czy też nie... Ale nienawidzę tego. Obejrzyjcie i oceńcie własnymi oczyma.

star wars, space fight
Fallout: New Vegas

Hej, pamiętacie co to Fallout? A Fallout: New Vegas wychodzący z ukrycia na światło dzienne w październiku? Jeśli nie możecie się doczekać, to ten news jest dla Was! Wczoraj na oficjalnym koncie IGNentertainment na serwisie YouTube pojawiły się dwa krótkie gameplaye prezentujące właśnie tę grę. Obydwa filmiki są króciuteńkie (po 30 sekund) i bez jakichkolwiek komentarzy. Pierwszy, który możecie obejrzeć, prezentuje granatnik, a drugi walkę z robotem. Miłego, krótkiego oglądania!

ArcaniA: Gothic 4
arcania: gothic iv

Jak się okazuje Reinhard Pollice nie kłamał i zapowiadana wersja demonstracja „Arcania: Gothic IV”, faktycznie ujrzy światło dzienne. Kiedy? 24 września, czyli za niespełna trzy tygodnie i na długo przed oficjalną premierą tytułu.

W lingwistę bawić się nie lubię, tym bardziej jeżeli w grę wchodzi tłumaczenie tych krzaczków z języka germańskiego, ale z tego co zrozumiałem, otrzymamy dokładnie ten sam materiał, który katowali goście Gamescom 2010. W skład dema wchodziły wtedy dwie pierwsze godziny gry, które składały się na samouczek oraz wybrane przygody na wyspie Feshyr. Nie trzeba być omnibusem, aby zgadnąć w jakim języku będzie wersja demonstracyjna, skoro informacja pojawiła się tylko na niemieckojęzycznej wersji strony. Słowniki w dłoń?

Oczywiście zasmakować owej próbki będą mogli wyłącznie posiadacze komputerów osobistych i konsoli Xbox360. Fani PS3 muszą uzbroić się w cierpliwość, przynajmniej do początku 2011 roku.

Grim Dawn

Kilka screenów na koniec wakacji

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wakacje już się skończyły (przynajmniej dla niektórych) i trzeba zajmować miejsce w szkolnych ławkach, wziąć do ręki pióra i zacząć pisać kolejną nudną rozprawkę o Krzyżakach czy Chłopach. Jednakże by przez chwilę odciągnąć was od myślenia o pierwiastkach, równaniach i cosinusach, prezentujemy kilka screenów z dobrze zapowiadającego się tytułu – Grim Dawn. Ale dość pustych słów, tych nasłuchacie się na kolejnej lekcji historii czy WOS-u, niech przemówi obraz, bo tęcza barw jest bardziej wymowna niż elaborat naukowy.

grim dawn, mrok, rpggrim dawn, mrok, rpg
Blood Bowl: Legendary Edition

Zniszczyć wszystko!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zazwyczaj football kojarzy się z wielkimi osiłkami, których masa mięśni góruje nad murawą. W naszym świcie zwykle taka postawa jest przyczyną sukcesów w tej dziedzinie sportu, ale nie gdy w grę wchodzi puchar Blood Bowl: Legendary Edition, którego rozgrywki rozpoczną się pod koniec roku. Amazonki już pokazały, że nie liczy się rozmiar, ale również zwinność. Natomiast Khemrici udowadniają, że nawet bez tkanki mięśniowej jesteś w stanie sięgnąć po laur zwycięstwa.

Można o nich powiedzieć, że są doświadczonymi graczami, gdyż już 8000 lat temu biegali po boisku i rozwijali talenty w tej grze kontaktowej. Dzięki takim zawodnikom jak Blitz-ra czy Tomb Guardians są niezwykle potężni, chociaż wciąż wrażliwi na zmasowany atak. Pomimo wrodzonej regeneracji często mogą znajdować się na gorszej pozycji, ale to nie przeszkadza, by spełnić swój główny cel: Zniszczyć wszystko!

Poniżej prezentujemy kilku zawodników z drużyny w akcji.

Wczytywanie...