TERA: The Exiled Realm of Arborea

Arkana Magii vs. Śmiercionośna Precyzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Berlin – 30 września 2010 r. – Arkana magii kontra ludzka precyzja – Archer i Sorcerer to przeciwnicy w pojedynku klas postaci gry TERA, których mimo pewnych podobieństw różni bardzo wiele. Rękawica została rzucona, satysfakcja musi być dana – pojedynek pomiędzy dwiema z ośmiu klas bohaterów fabularnej gry online TERA właśnie się rozpoczyna.

tera, frogster

Jedną z niewielu pasji, którą dzielą wspólnie Archer i Sorcerer, jest walka na daleki dystans: zachowanie odległości przybliży Cię do zwycięstwa. Jeśli jednak znajdziesz się w zasięgu przeciwnika albo zostaniesz zepchnięty do narożnika, o Twoim życiu zdecydują sekundy odmierzane błyskiem ostrzy. Na dłuższą metę lekki pancerz zapewnia niewielką ochronę, więc Sorcerer teleportuje się ze strefy zagrożenia z prędkością światła, by po chwili wytchnienia zadać kolejny cios. Tak się dzieje, gdy korzysta on z lodowej lancy, która zatrzymuje przeciwnika w miejscu i zamraża go. Teraz możesz w pełni wykorzystać magiczny potencjał Sorcerera. Korzystając ze swojej głównej broni – mistycznego dysku, Sorcerer może ciskać kule ogniste lub eksplodujące pociski, które powoli uwalniają swoją moc. Czy to w grupie, czy w pojedynkę, przeciwnik ma niewielkie szanse na przeżycie, jeżeli nie zabezpiecza tyłów przed ognistą mocą Sorcerera.

Borderlands

W gąszczu informacji różnej maści, zapomnieliśmy wspomnieć o dość smutnym wydarzeniu. Otóż w wyniku różnorakich spisków oraz knowań na planecie Pandora, sympatyczne Claptrapy postanowiły dopiąć swego i 28 września rozpoczęły globalną rewolucję. Mieszkańcy mówili, że to takie miłe i spokojne roboty, ale jak widać prawda okazała się mroczniejsza! Nieistotne co zawiniło, obywatelska znieczulica czy chciwość korporacji Hyperion, ważne, że to my znów musimy sprzątnąć ten cały bajzel.

„Claptrap's New Robot Revolution” można zakupić pod tym adresem, uiszczając opłatę 9,99 $ (ok. 27 złotych).

No dobra… a co jeżeli chcę zagrać w to DLC, ale niezbyt ufam e-handlowi? No cóż, jeżeli należysz do niespotykanie spokojnych oraz cierpliwych ludzi, to możesz poczekać na premierę „Borderlands: Game of the Year Edition”, które zamierza wydać w naszym pięknym kraju firma Cenega Polska.

Runes of Magic

Kot w butach – część pierwsza

Dodał: , · Komentarzy: 21
kot w butach, runes of magic

Nie mam srebra ani złota, Lecz nie pragnę w życiu zmian, Bo kto ma własnego kota, Ten jest całą gębą pan.

Gdy się z kotem zaprzyjaźnię, Już nie będę czuł się sam. Z przyjacielem żyć jest raźniej, Raźniej czas popłynie nam.

Czujesz się samotny? Chcesz Kota w butach? Masz okazję go zdobyć! Dziś wystartował konkurs "„Runes of Magic” – zdobądź Kota w butach!"

Co tu zrobić... Ty idź napisz dlaczego go chcesz, a ja spadam do Młyna.

Filmy

„Myst” zostanie zekranizowany

Dodał: , · Komentarzy: 2
myst

Jak widać kasowe sukcesy „Księcia Persji” oraz „Resident Evil: Afterlife 3D”, nie uszły uwadze potentatom hollywoodzkim i coraz chętniej wyrażają oni chęci do ekranizacji kolejnych tytułów z branży elektronicznej rozrywki. Amerykańscy producenci zazwyczaj zgłaszają się po zwykłe strzelaniny czy mordobicia, które bez problemu można wypełnić nieskrępowaną akcją i przyciągającymi oko efektami specjalnymi. Starano się oczywiście sięgać po ambitniejsze produkcje, niestety w przypadku tytułów takich jak „Final Fantasy: The Spirits Within” czy „Lochy i Smoki”, efekt końcowy wywoływał rozgoryczenie i chęć zwymiotowania podczas seansu na sali kinowej. Co najmniej. Jak zatem będzie z ekranizacją „Myst”?

Gra należy do wymagających i z pewnością nie jest najłatwiejsza do zrealizowania.

Mythos

Nowa klasa postaci... z apetytem na krew!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

mythos, screen

Berlin, 30 września 2010: Firma Frogster prezentuje dziś Nimroda - trzecią klasę postaci gry Hack`n`Slash MMO pod tytułem Mythos. Nimrod ma naturalny talent do bezwzględnej walki w zwarciu, co czyni go niebezpiecznym przeciwnikiem. Jego żywiołem jest krew, z której czerpie energię bojową lub wzywa pomocne sługi.

Podobnie jak wszystkie klasy postaci w Mythos, Nimrod posiada trzy drzewka umiejętności, które pomimo różnorodności, mogą być swobodnie łączone na wiele sposobów. Korzystając z tych trzech opcji specjalizacji gracze mogą wcielić się w rolę Krwawego Siepacza, Szkarłatnej Dłoni lub Mistrza Ostrzy. Z umiejętnościami Szkarłatnej Dłoni Nimrod może przemierzać instancje, polując na napotkane potwory i przejmując kontrolę nad ich krwią. Ze szczątków pokonanych przeciwników umie tworzyć wybuchowe pociski i może wezwać dwa rodzaje pomocników. Pierwszego sługę może za pomocą czarów wprowadzić w stan tymczasowego szału krwi, przez co stanie się on śmiercionośnym pomocnikiem podczas walki w zwarciu. Drugi sługa, samodzielnie walczy z dystansu, podpalając przeciwników podczas potyczki.

Afterfall
afterfall

Część naszych czytelników zapewne kojarzy uniwersum „Afterfall”, o którym zasadniczo pisaliśmy już niejednokrotnie na naszych łamach. Projekt, początkowo noszący nazwę „Burżuazja: Perła Pustkowi”, był tworzony przez grupkę pasjonatów zauroczonych klimatami postapokaliptycznymi. Marzyli oni o stworzeniu pełnokrwistego cRPG, będącego polską odpowiedzią na legendarną serię „Fallout”, z własną oryginalną historią, umieszczoną w scenerii zrujnowanej Europy Wschodniej.

Jak jednak niejednokrotnie pokazała rzeczywistość – plany swoje, a życie swoje. Po stworzeniu bogatych podstaw i smakowitych materiałów, zaczęło braknąć dwóch rzeczy – czasu i pieniędzy. Projekt w pewnym momencie zrobił się tak ogromny, że nie można go było już robić samotnie, bez wsparcia ludzi z „zewnątrz”. Takim partnerem okazała się firma Nicolas Games, która szybko zainteresowała się tytułem i przyjęła go pod swoje skrzydła.

Miesiące mijały, ale wbrew wcześniejszym prognozom z „Afterfallem” nie działo się najlepiej. Informacji o postępach pojawiało się jak na lekarstwo, oficjalna strona była dosłownie martwa. Nikt nie odbierał telefonów, nie odpowiadano na e-miale. Dodatkowo zaczęły wybuchać różnorakie afery związane z nierzetelnością Nicolas Games, m.in. niewywiązanie się z umowy ze znanym rysownikiem Markiem Okoniem czy wypowiedzi byłych pracowników Nicolas Intoxicate opisujących w nieparlamentarnych wyrazach, jak wygląda atmosfera w zespole i współpraca z katowicką firmą.

Fable 3

Fable III: Kingmaker 1 października

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Lionhead znane jest z ciekawych i nietypowych pomysłów, ale ten już potrafi dać naprawdę do myślenia. Bo jak wielkim trzeba być fanem i graczem (nazwał bym to nawet maniactwem), by po kilku godzinach gry nadal zarabiać na swoją postać? Otóż ogłoszono, że wraz z początkiem kolejnego miesiąca w sieci pojawi się aplikacja przeznaczona na telefony, która umożliwi gromadzenie złota i innych dóbr. Najciekawsze jest jednak to, że te będą mogły potem zostać przetransferowane do Xboxowego Fable III.

fable 3, fable iii, kingmaker

Fable III: Kingmaker, bo tak została nazwana ta aplikacja, przedstawi połączenie świata fantastycznego z realnym, gdyż akcja została osadzona na ulicach Wielkiej Brytanii. Sam system rozgrywki wydaje się prosty jak budowa cepa. Gracz staje się dowódcą jednej z dwóch dostępnych armii, wojsk królewskich lub rebeliantów, za pomocą których ma zdobywać strategiczne dla zwycięstwa punkty na mapie. Nagrodą za sukcesy w podbojach jest wspomniane wcześniej złoto lub inne przedmioty, które będzie można następnie przesłać do "dużej" gry, której premiera ma się odbyć 29 października. Oznacza to tylko tyle, że zainteresowani mają masę czasu, by "ubezpieczyć" swoją postać jeszcze przed premierą.

Blood Bowl

Zazdrość o dumnych Khemritów doprowadziła na boisko również Nekromantów. Oni również zapragnęli wyciągnąć swoje kościste, obumarłe członki ku pucharowi Blood Bowl: Legendary Edition.

Dzięki nekromantycznej mocy martwe szczątki ponownie uzyskały szansę na powrót do życia, lecz tym razem napełnione zostały również wielką chęcią współzawodnictwa i żądzy krwi przeciwnika. Ich najlepsi zawodnicy – golemy z ciała oraz wilkołaki są śmiercionośnymi machinami ucieleśniającymi czystą psychopatyczną furię. Dzięki pazurom tych ostatnich żaden pancerz nie stanowi problemu.

Dodatkowo zezwolono fanom na wstęp do szatni zawodników tegorocznych rozgrywek, gdzie wierni kibice mogą poznać wady i zalety drużyn oraz rzucić okiem na ich kluczowych zawodników.

Star Wars

Jaśnie nasz zielony król Yoda Pierwszy

Dodał: , · Komentarzy: 4

Historia naszej ojczyzny, wbrew temu co niektórzy mogli wynieść z niezbyt umiejętnie prowadzonych lekcji historii, obfituje w wiele ciekawych, inspirujących wydarzeń i postaci. Na poczet naszych władców składa się wielu znakomitych jegomościów najrozmaitszego pochodzenia: polscy magnaci, litewscy książęta, węgierscy władcy, szwedzcy monarchowie, francuscy arystokraci. To niezwykła mieszanka, złożona z wielu elementów. Co powiecie zatem, jeśli dołączymy do niej mistrza Yodę?

yoda, star wars
Darkspore
darkspore, krew, maxis

Świat staje na głowie, cóż mogę innego napisać. Najpierw duchowy następca serii „Baldur’s Gate” zamienia się w spadkobiercę, ale cyklu „Devil May Cry”, a teraz taki klops! No bo kto by pomyślał, że Maxis zrobi grę o zarzynaniu hord potworów, gdzie posoka leje się strumieniami, a części ciała słodziutkich kosmitów latają po kątach?

Przynajmniej gatunek się zgadza, bo tytuł to czystej krwi hack'n'slash, więc tym milsze zaskoczenie, że nie będziemy strzelać różowymi laserami, a z tałatajstwa zamiast płynów koloru tęczy, będzie lała się zwykła jucha. O „Darkspore” pisałem już to i owo, ale generalnie, mimo kilku smacznych konceptów, projekt mnie do siebie nie przekonał i nie zwracałem na niego większej uwagi. Czy nowy zwiastun, ukazujący urywki wprost z rozgrywki, zmieni moje negatywne nastawienie?

Wczytywanie...