Filmy fantastyczne

Wieści ze Smallville

Dodał: , · Komentarzy: 0
filmy, smallville

Już od pewnego czasu wykręcam się od przedstawienia przecieków odnośnie finału dziewiątej serii serialu Smallville. Poprzedni odcinek, Hostage, był przedostatnim w tym sezonie, tak więc najwyższy czas na spotkanie z Zodem i jego Kandorianami.

Wszystko oczywiście wyjaśni się w pierwszym odcinku 10 serii, ale na tą będziemy musieli jeszcze poczekać, dlatego teraz kilka słów wyjaśnienia dla tych, którzy przegapili poprzedni odcinek. Okazało się w nim, że Clark jest tak naprawdę chroniony przez Czerwoną Królową, która okazuje się mieć z nim naprawdę wiele wspólnego. Prawdę mówiąc ta zagadka odnośnie tożsamości tajemniczej kobiety nie była wyjątkowo trudna, jeśli brać pod uwagę gościnny występ Anette O'Toole.

Czerwona Królowa wręcza synowi Księgę Rau, która jest swoistą biblią Kandorian i zarazem kluczem do pozbycia się ich z Ziemi. Problem jednak w tym, iż narzędzie to posiada swego rodzaju... niedogodność, która rodzi pytanie – czy aby na pewno jest to jedyny sposób na pozbycie się Zoda i jego wojsk?

Game Exe
serce kaeller, anne bishop

Konkurs związany z książką „Serce Kaeleer” można spokojnie uznać za zakończony. W tym momencie wypadałoby, z istną pompą i dźwiękiem fanfar w tle, ogłosić szczęściarzy, którzy w deszczowe, majowe popołudnia (aura nam w tym roku wyjątkowo nie sprzyja), będą się delektować najnowszym dziełem Anne Bishop. Taaak… tylko nie podołaliście zadaniu, moi drodzy! Zgłoszeń było co prawda kilka, lecz poziom większości prac pozostawał wiele do życzenia, a jak już się znalazły jakieś frapujące, to kompletnie nie trafiały w klimaty „Wykrzywionego Królestwa”…

Cóż poradzić, tym razem obejdziecie się smakiem, a książki zostają w naszym magazynie. Nie spuszczajcie jednak nosa na kwintę, bo jak to się mawia „nic w przyrodzie nie ginie”. Prędzej czy później pojawi się okazja do kolejnej batalii o tę smakowitą pozycję. Miejmy nadzieje, że wtedy znajdzie się kilka osób, które powrócą z tarczą.

Incepcja

Strzeż się złodzieja snów!

Dodał: , · Komentarzy: 2
incepcja, chirstopher nolan, leonardo dicaprio

Lato coraz bliżej i wraz z nim, prócz słonecznej pogody i wysokich temperatur, istny szturm filmowych blockbusterów. Tytułów jest wiele i możemy być pewni, że marketingowcy różnymi niecnymi sztuczkami, będą starali się przyciągnąć nas do sal kinowych i odciągnąć od podziwiania piękna przyrody. Wśród zatrzęsienia produkcji wypełnionych po brzegi efektami specjalnymi, pędzącej na złamanie karku akcji oraz różnorakimi idiotyzmami, niewątpliwie pozytywnie wybija się „Incepcja”. Film intrygujący, surrealistyczny oraz efektowny. Po prostu taki, który nie robi nam w czasie seansu „wody z mózgu” i prócz dobrej zabawy zmusza do myślenia.

Dzieło Christophera Nolana od dawna znajdowało się na mojej liście filmów, które koniecznie trzeba zobaczyć w tym roku, a najnowszy zwiastun tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie była to mylna decyzja. Tym razem w pokręconym umyśle reżysera m.in. „Bezsenności” oraz „Mrocznego Rycerza” zrodziła się wizja zaiste frapująca i mocno wgłębiająca się w psychoanalizę snu. Potencjał jest ogromny i szykuje nam się prawdziwa uczta dla zmysłów.

Z drugiej jednak strony zwiastuny swoje, a rzeczywistość często okazuje się bolesna. Oby tylko Nolan finalnie tego nie spieprzył, bo byłoby szkoda naprawdę smacznego konceptu.

Filmy fantastyczne

Faceci znowu w czerni

Dodał: , · Komentarzy: 6

Od dawna chodziły słuchy o kontynuacji słynnej komedii "Faceci w czerni". Przyszłość trzeciej odsłony filmu nie była pewna ze względu na dwóch najważniejszych dla niej aktorów, którzy bardzo długo decydowali się na wystąpienie po raz trzeci w czarnych garniturach. Na szczęście, wreszcie się zdecydowali.

will smith, tomy lee jones, men in black, faceci w czerni
ArcaniA: Gothic 4

System walki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do sieci trafił planowany projekt okładki do kolejnej odsłony sagi z Bezimiennym w roli głównej Arcania: A Gothic Tale oraz krótki film, który tym razem pobieżnie ukazuje system walki i magii.

arcania, cover, okładka
Blood Bowl: Legendary Edition

Czas zażyć trochę ruchu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zapowiedziany w kwietniu sezon sportowy zapoczątkował długotrwałe treningi na murawie boiska, gdyż Blood Bowl to nie zabawa na szkolnym boisku, lecz prawdziwy krwawy sport. Nie dziwić powinien więc fakt, że każda drużyna próbuje wybudzić się z zimowej stagnacji i zaczyna propagować poranne rozgrzewki. Czas więc zrzucić sadełko i wziąć się do roboty – tyczy się to szczególnie niziołków, które lubią, aż zanadto, kaloryczne trunki i tłuste posiłki, a pierwsze mecze spod znaku Blood Bowl: Legendary Edition już pod koniec roku!

Poniżej prezentujemy screeny ukazujące przygotowania niziołków do pierwszych starć.

Aion
aion, ironsquad, pl

W ostatnim czasie pisaliśmy o inicjatywie grupy IronSquad, mającej na celu polonizację gry Aion. Dziś przedstawiamy Wam nowe wieści – portal GameExe.pl objął patronat medialny nad projektem i od teraz będziecie mogli dowiadywać się od nas o postępach prac kolegów z IronSquad i wszelkich zdarzeniach, które będą miały związek z tym, co robią.

Jak przeczytać możemy na stronie projektu: Pomysł przetłumaczenia gry Aion zrodził się w październiku 2009 roku, wtedy też ruszyły pierwsze prace. Projekt początkowo prowadziły zaledwie dwie osoby, kiedy jedna z nich w grudniu przypomniała sobie o dawnym znajomym i jego grupie polonizacyjnej. Z inicjatywą wyszedł Jakub "QooBooS" Drozdek, po krótkim przedstawieniu sytuacji doszło do połączenia sił z zespołem Iron Squad i rozpoczęcia współpracy w dwa miesiące później. Od tamtej pory pracujemy wspólnie i razem projekt ukończymy.

Na tę chwilę polonizacja osiągnęła 38 %, zatem do końca prac zostało jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego właśnie zachęcamy wszystkich, którzy od zawsze chcieli stać się członkami podobnej grupy, do kontaktowania się z IronSquadem w celu uzgodnienia szczegółów. Pomocnych rąk i głów nigdy za wiele, a cel z pewnością jest godny uwagi.

Kolejne informacje wkrótce!

World of Warcraft: Cataclysm

Nowości od Blizzarda

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dzisiaj rano Blizzard zaskoczył część użytkowników wiadomością, którą niekoniecznie wszyscy się przejęli. Komercyjna machina tej firmy postanowiła zauważyć nasze braki w dziedzinie języków obcych, główna strona firmy została przetłumaczona na język polski. Może to dziwić, w końcu nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że język czterdziestomilionowego państwa znajduje się w kolejce tuż za językami ogromnych rynków francuskich, hiszpańskich i niemieckich. Niestety, przetłumaczona została tylko strona główna oraz kilka mniejszych z ogólnymi informacjami. Strony domowe poszczególnych gier, jak choćby Diablo III czy World of Warcraft nadal czekają na spolszczenie. Narodowa duma została miło połechtana, ale nie sprawiłoby to większej różnicy przyzwyczajonej do używania języka angielskiego na co dzień rzeszy graczy.

World of Warcraf: Cataclysm

Dla nich mamy coś specjalnego. Całkiem niedawno dla wybrańców dostępna jest wersja World of Warcraft: Cataclysm zwana "Friends & Family Alpha". Serwis MMO Champion, najwyraźniej korzystając z mocy nadprzyrodzonych, wszedł w posiadanie ogromnej biblioteki zrzutów ekranowych, modeli postaci oraz innych (UWAGA, SPOILERY!) informacji na temat nadchodzącego rozszerzenia najbardziej popularnego MMO na świecie. Jak się okazuje, w Cataclysm mocno zmieniają się krajobrazy, które przyjdzie nam oglądać w znajomych miejscach. W rozwinięciu newsa prezentujemy małą próbkę tego, co można zobaczyć w serwisie MMO Champion oraz bezpośredni link do materiałów.

Pyrkon 2010

Informacja prasowa

Od Pyrkonu minęło już nieco czasu – niektórzy zdążyli już pewnie o nas zapomnieć, a u nas wciąż trwają podsumowania! Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami m. in. statystykami tegorocznego konwentu:

  • 3023 uczestników
  • 38 gości
  • 290 twórców programu
  • 350 punktów programu
  • ponad 640 godzin programu

Chcieliśmy Was również przeprosić za wszystkie niedociągnięcia, które pojawiły się w trakcie tworzenia i realizacji imprezy (w szczególności za zator na akredytacji). Zdajemy sobie sprawę z rozrostu konwentu i tego, że czas najwyższy poszukać nowej lokalizacji (jesteśmy już w trakcie negocjacji na przyszły rok), rozwinąć akredytację (m.in. o kolejne punkty wcześniejszej sprzedaży) i dać Wam jeszcze więcej atrakcji.

Jeśli macie uwagi czy pomysły jak rozwiązać problemy, które zauważyliście – nie wahajcie się, napiszcie na PyrForum lub wyślijcie e-maila na lathea@pyrkon.pl.

Na koniec serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na Pyrkon 2010! Tym, którzy postanowili pomóc przy organizacji, programie, ochronie czy gżdaczowaniu – bez Was nie byłoby konwentu! Dziękujemy także największej grupie, która przez 3 marcowe dni wypełniła i stworzyła niepowtarzalną atmosferę Pyrkonu 2010 – uczestnikom!

Hanna "Alfar" Bielerzewska, Szef Bloku LARPowego Pyrkon 2010, Media Branżowe Pyrkon 2010

Wczytywanie...