Książki fantastyczne

Informacja prasowa

starcie demonów, joseph delaney

Już jutro, w środę, 5 maja, na półki księgarń trafi kolejny, szósty już tom, znakomitej serii angielskiego pisarza, Josepha Delaneya, „Kroniki Wardstone”. Opowiadający o losach młodego Toma, ucznia budzącego grozę starego Gregory’ego, cykl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Bestseller w Wielkiej Brytanii, również w Polsce zyskał grono zagorzałych fanów w najróżniejszym wieku. O książkach Delaneya napisano między innymi:

Delaney czuje dziecięcą wrażliwość – nawet gdy pisze o sprawach okrutnych, nie przekracza granic dobrego smaku. Podobnie sprawy się mają z opisem powieściowego świata: autor wie, że dzieci pewne kwestie przyjmują a priori, nie komplikuje więc fabuły i nie wdaje się w objaśnianie byle magicznej sztuczki. To powoduje, że nawet 10-latek bez większych problemów przyswoi „Zemstę czarownicy” i będzie się z miejsca domagał kolejnego tomu. Słusznie, bo to bardzo przyzwoita, dobrze napisana literatura.Piotr Kofta, Dziennik.

Mass Effect 2
equalizer pack

Informacje napływające z Edmonton są mroźne oraz nieprzyjemne niczym tamtejsza aura i aż chciałoby się sparafrazować tekst kontrowersyjnego hitu ostatniego tygodnia „Do celu!”, duetu Wojewódzki – Figurski. Bo BioWare po trupach fanów (a raczej ich portfeli) oraz za pomocą wyświechtanych hasełek zmierza do ustalonego celu i nabija ich w butelkę. Miało być długotrwałe wspieranie „Mass Effect 2” i nagroda dla najwierniejszych graczy, a tymczasem otrzymujemy wykastrowane ochłapy, za które trzeba jeszcze płacić twardą walutą. Nie wierzył nikt, wątpiło wielu? Pewnie tak, choć pamiętam słowa jednego z szefów BioWare, że za niewiele wnoszące do uniwersum dodatki, nie trzeba będzie nic płacić. Tymczasem wrócił wirtualnych wspomnień czar – zbroi dla konia czy innych ubrań. Żenada.

O ile więc fakt rozszerzenia „Alternate Appearance Pack 1”, który za 6 zł. dodawał nowe fatałaszki dla trzech towarzyszy, można przemilczeć (bo ukazał się równocześnie z premierą darmowego i całkiem smacznego „Firewalkera”), to już najnowszy DLC – „Equalizer Pack”, jest ciosem poniżej pasa. Trzy nowe ciuchy dla Sheparda (w tym jeden, który był kiedyś bonusem do zamówień pre-order), za które ponownie przyjdzie nam zapłacić 160 punktów BioWare (wspomniane 6 zł.). Premiera dzisiaj i ciekawi mnie kto to kupi?

Starcraft

Skrzydła Wolności 27 lipca

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czas galaktycznej wojny jest w zasięgu ręki. Konflikt pomiędzy rasami Terran, Zerg i Protoss ponownie rozpocznie się tam, gdzie zakończył się w Brood War.

Panowie z Activision ustalili światową premierę gry StarCraft: Wings of Liberty na 27 lipica. Wcześniejsza data trafienia tytułu na półki sklepowe, ustalona była przed okresem wakacyjnym, ale w tym wypadku nie jest tak źle.

Zostaje nam cierpliwie czekać i ostrzyć sobie kły, a może raczej ładować blastery?

starcraft, wings, liberty, premiera, premiere
Filmy fantastyczne

King na ekranach

Dodał: , · Komentarzy: 0

W Internecie pojawiły się informacje dotyczące ekranizacji dwóch powieści Stephena Kinga: "Worka Kości" i – co zdecydowanie ciekawsze – "Mrocznej Wieży".

the dark tower, stephen king
Inne gry RPG

Pierwszy rzut oka na 4ed L5K

Dodała: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Alderac zaprezentowało nową okładkę 4 edycji podręcznika do Legendy Pięciu Kręgów. Systemu inspirowanego legendami wschodu, w którym gracz może wcielić się w bohatera rodem z Hero. Oprócz tego wydawca kusi przedstawiając kilka pierwszych stron. Wszystko znajdziemy na oficjalnej stronie wydawnictwa.

okładka
Star Wars
antologia star wars

Kiedy w maju 2005 roku na ekrany kin zawitał ostatni epizod gwiezdnej sagi George’a Lucasa, wielu ludzi przewidywało rychły koniec uniwersum Star Wars i powolny spadek jego popularności na całym świecie. Stało się jednak zupełnie odwrotnie, co dobrze było widać choćby w naszym kraju, w Polsce. Na dowód tego oddajemy w Wasze – tak zagorzałych, jak i początkujących fanów, ale także osób umiarkowanie bądź tylko lekko zainteresowanych Gwiezdnymi wojnami – ręce specjalną, zupełnie darmową publikację pod tytułem Star Wars Antologia Fanów 2009.

Co kryje się pod tą nazwą? Sześćdziesiąt najlepszych i najciekawszych artykułów, które pojawiły się na polskich stronach poświęconych Star Wars w 2009 roku. W tej liczącej 140 stron antologii znajdziecie recenzje, zestawienia, podsumowania, relacje z konwentów, wywiady, opowiadania i całe mnóstwo felietonów oraz esejów – wszystko to podzielone na działy tematyczne, dające pogląd na premiery i wydarzenia Star Wars z całego 2009 roku. W artykułach i między nimi nie zabrakło oczywiście gwiezdnowojennych ilustracji, przemieszanych z humorystycznymi minikomiksami, a także krótkimi notkami o różnych projektach fanowskich, ciekawostkach i współtwórcach antologii.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w naszej publikacji coś dla siebie, dowie się dzięki niej czegoś nowego o Gwiezdnych wojnach lub po prostu będzie się dobrze bawił podczas lektury. Tak czy inaczej, w imieniu polskiego fandomu Star Wars oraz piętnastu portali oraz organizacji, bez których nie powstałaby ta nietypowa książka, serdecznie zapraszam do pobrania antologii i przekonania się samemu, czy warto poświęcić jej – a także generalnie Gwiezdnym wojnom – kilka chwil wolnego czasu.

Srdjan „Jedi Nadiru Radena” Jovanovski, Redaktor naczelny Star Wars Antologia Fanów 2009

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiła się informacja, że niedawno odebrano z drukarni podręczniki do Przeciw Pierwszemu Przykazaniu, przygody do Monastyru, której akcja ma miejsce w Karze. Przygoda była świątecznym prezentem dla fanów Monastyru od wydawnictwa (była udostępniona za darmo w formie PDF). W odpowiedzi na liczne prośby fanów o możliwość wydrukowania przygody w klasycznej formie Portal zdecydował się na pionierski w Polsce krok i formę Druku Na Żądanie – fani Monastyru składali zamówienia na podręcznik i w kwietniu została wydrukowana odpowiednia ich ilość.

Akcja zakończyła się sporym sukcesem (ponad 50 zamówionych podręczników) i na pewno będzie jeszcze powtarzana przy kolejnych okazjach. Przygodę w formacie PDF można znaleźć na stronie wydawnictwa Portal.

Diablo III

Mam niezmierną przyjemność uroczyście przedstawić wszystkim czytelnikom GameExe kolejną podstronę, która kilka godzin temu pojawiła się na naszym portalu.

diablo iii

Tym razem na wyjątkowe szaty zasłużył dział poświęcony grze Diablo III, na którą wielu z nas czeka i doczekać się nie może. Serdecznie zachęcam nie tylko do podziwiania podstrony, ale również do przeczytania artykułów, czekających cierpliwie na wszystkich miłośników Diablo III!

World of Warcraft: Cataclysm

Powrót na Wyspy Echa

Dodał: , · Komentarzy: 0
wow, world of warcraft, mmo, troll, cataclysm

Premiera trzeciego rozszerzenia do bijącego rekordy popularności World of Warcraft o wymownym tytule Cataclysm jest bliżej niż dalej, a więc wydawcy postanowili odkryć przed graczami kolejną lokację – Wyspy Echa poznane w Warcraft III. Trolle z plemienia Mrocznej Włóczni przy przewodnictwie Vol'jina będą próbowały odzyskać swe ziemie. Archipelag również stanie się lokacją startową dla nowo stworzonych Trolli.

Poniżej prezentujemy kilka screenów z wysp.

Wczytywanie...