Wieści ze Smallville

2 minuty czytania

filmy, smallville

Już od pewnego czasu wykręcam się od przedstawienia przecieków odnośnie finału dziewiątej serii serialu Smallville. Poprzedni odcinek, Hostage, był przedostatnim w tym sezonie, tak więc najwyższy czas na spotkanie z Zodem i jego Kandorianami.

Wszystko oczywiście wyjaśni się w pierwszym odcinku 10 serii, ale na tą będziemy musieli jeszcze poczekać, dlatego teraz kilka słów wyjaśnienia dla tych, którzy przegapili poprzedni odcinek. Okazało się w nim, że Clark jest tak naprawdę chroniony przez Czerwoną Królową, która okazuje się mieć z nim naprawdę wiele wspólnego. Prawdę mówiąc ta zagadka odnośnie tożsamości tajemniczej kobiety nie była wyjątkowo trudna, jeśli brać pod uwagę gościnny występ Anette O'Toole.

Czerwona Królowa wręcza synowi Księgę Rau, która jest swoistą biblią Kandorian i zarazem kluczem do pozbycia się ich z Ziemi. Problem jednak w tym, iż narzędzie to posiada swego rodzaju... niedogodność, która rodzi pytanie – czy aby na pewno jest to jedyny sposób na pozbycie się Zoda i jego wojsk?

smallville

Owa niedogodność polega na tym, iż Księga Rau odeśle na inny plan wszystkich Kryptończyków, nie wyłączając Clarka. Oznaczałoby to, iż głównego bohatera znów czeka podjęcie ciężkiej decyzji. Znając jednak scenarzystów możemy być pewni, iż Smuga znajdzie jakieś inne rozwiązanie. A skoro o nich już mowa – fani zastanawiają się nad związkiem bohatera z Lois – jak dalej będzie się im układać w obliczu starcia z Zodem?

W wywiadzie Michael Ausiello stwierdził, że "są na pewnego rodzaju wyboistej ścieżce, co jest konsekwencją bycia pod dużym ciśnieniem. Lois jest rozdarta między Clarkiem i Smugą." Cała fabuła pozostaje jednak tajemnicą – w tym samym wywiadzie czytamy także, że "sztylet z niebieskim kryptonitem pojawi się w kilku ostatnich sekundach finału." Przypomnę – niebieski kryptonit powoduje wyłączenie supermocy, dzięki czemu pojedynek Clarka z Zodem na pewno przeciągnie się do pierwszego odcinka dziesiątej serii.

Wydawać by się mogło, że z odpowiedziami śpieszą zdjęcia z ostatniego odcinka dziewiątego sezonu.

smallvillesmallville

Executive producer Brian Peterson obiecał, że fani dostaną coś, co powinno zatrzymać ich przed telewizorami. "Clark dosłownie widzi swoje przeznaczenie" w finale, jak to ujął Brian, dodając przy tym, że ten odcinek będzie "kulminacją wszystkiego co się stało z Zodem i Kandorianami od momentu przybycia ich na Ziemię". Spodziewajmy się zatem gościnnego powrotu różnych członków Justice League i Justice Society, jednej potwierdzonej ofiary i czterech dużych widowiskowych pojedynków. Peterson zdradził, że wskazówka co do 10 sezonu jest ukryta gdzieś w finale. "Oglądaj bardzo uważnie a zobaczysz ją. Myślę, że fani komiksów nie będą mieli problemów z dostrzeżeniem jej." Na koniec coś czysto informacyjnego – Allison Mack pojawi się w następnym sezonie serialu, tak więc miłośnicy Watchtower mogą czuć się usatysfakcjonowani.

Czas na sneak peak i promocyjne wideo do Salvation.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...