Falkon 2009

Informacja prasowa

Do Falkonu zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz podajemy Wam pierwsze informacje o programie konwentu oraz gościach, którzy wstępnie potwierdzili swoją obecność.

Na początek możecie się zapoznać z listą twórców, którzy zapowiedzieli się na Falkonie:

Agnieszka Hałas, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Ania Brzezińska, Ewa Białołęcka, Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Marcin Przybyłek, Michał Studniarek, Milena Wójtowicz, Rafał Dębski, Rafał Orkan, Romuald Pawlak, Stefan Darda, Witold Jabłoński. Czekamy na potwierdzenia od kolejnych autorów.

Falkon 2009

Postanowiliśmy podać również garść konkursów, w jakich m.in. będziecie mogli wziąć udział. Oto one: Jubileuszowy, Filmowy, Komiksowy, Muzyczny, Ogólnofantastyczny, Szpiegowski, Pokazywanki, Koszmarne urodziny.

Diablo III

Nowa klasa Diablo III

Dodał: , · Komentarzy: 44

Podczas wczorajszego BlizzConu ujawniona została czwarta klasa postaci w Diablo 3. Blizzard z dumą zaprezentował nam mnicha, którego dobrze znamy z “Diablo: Hellfire”. Zarówno cinematic trailer jak i gameplay przybliżyły nieco nową odsłonę bohatera.

Przez pustynną zamieć przedziera się wysoki, brodaty mężczyzna, niosący na ramieniu okuty kostur. Napotkany przez niego zamaskowany wędrowiec opowiada mu o leżącym nieopodal mieście, które dostało się w ręce kultystów. Zamaskowany wędrowiec wskazuje drogę mężczyźnie i – jak się za chwilę okaże – wprowadza go prosto w pułapkę. Pustynna zamieć nie zdążyła przycichnąć, gdy kultyści legli pod stopami bohatera, który ściera się teraz z demonem udającym zamaskowanego wędrowca. Przy użyciu całej swej piekielnej siły, demon nie jest w stanie pokonać człowieka, który dysponuje niezwykłą mocą...

World of Warcraft: Cataclysm
Świat się zmienił, zaczęła się nowa era, Przymierze i Horda mogą tylko pozostawać w nadziei...
Skrzydła Śmierci powrócił.

Tak oto doniesienia, jakoby 'Cataclysm' miałby być nowym dodatkiem do 'WoWa' zostały potwierdzone.

Powstała specjalna strona, tak jak to było z 'Wrathem', informująca o najnowszych aktualizacjach. Znajdziemy tam także specjalny trailer.

Co zmodyfikowano? Postaram się przybliżyć.

Na początek jedna z głównych zmian, a raczej nowości; dwie nowe rasy. Do Hordy przyłączają się Gobliny. Dlaczego? Pewne wydarzenia zmuszają je do znalezienia silnego sprzymierzeńca, a jako że kiedyś były już jej częścią, znowu do niej wróciły.

Do Przymierza zaś przyłączają się Worgeni. Ludzie noszący pewną klątwę zamieniającą ich w humanoidalne wilki. Niegdyś bezrozumnie zaślepione klątwą, teraz wolne, dołączyły do Sprzymierzonych.

deadwing, cataclysm
Drakensang: The River of Time

Jak poinformował wczoraj dzielny towarzysz Taramelion, niemieckie studio Radon Labs odkryło część kart, związanych z kolejną częścią jednego z najbardziej niedocenianych cRPG w historii (a przynajmniej w 2008r.) – Drakensang. Znamy już więc podtytuł drugiej części – Am Fluss der Zeit (The River of Time), smaczek związany z fabułą oraz mieliśmy okazje spojrzeć na kilka screenów z samej rozgrywki. Obrazki często nie dają pełnego obrazu sytuacji (tam troszeczku podretuszujemy, tutaj dodamy jakiś dodatkowy efekt) i bywa, że znacząco różnią się od tego co uświadczymy na ekranach naszych monitorów, dlatego twórcy przygotowali pierwszy, oficjalny zwiastun produkcji. Ten robi wrażenie, niestety jest dostępny tylko po niemiecku...

Falkon 2009

Falkon 2009 – oficjalny plakat!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Jubileuszowy Falkon czeka na Was już za trzy miesiące! Prace nad przygotowaniami idą pełną parą. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na oficjalny plakat konwentu. Prezentujemy go na stronie internetowej Falkonu. Autorką pracy jest Barbara Sygacz. Poza nią wyróżnionymi osobami zostały: Justyna Urniaż, Anna Stosik i Beata Urniaż-Księska. Zwycięski plakat oraz projekty wyróżnione znajdziecie na Falkon.konwent.pl.

konwent, falkon, lublin, plakat

W związku z rozstrzygnięciem konkursu zmieniła się grafika strony Falkonu – zapraszamy do obejrzenia jej nowej odsłony. Witryna wzbogaciła się także o loga pierwszych sponsorów i patronów medialnych tegorocznego Falkonu. Już wkrótce pojawią się następne informacje. Zaglądajcie również na oficjalne forum Falkonu – znajdziecie tam przecieki odnośnie konwentu. Zapraszamy do zgłaszania również własnych pomysłów i opinii.

X Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon 2009 odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie. Nie może Was tam zabraknąć. To niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...

Konwenty

Sześć dni do Polconu!

Dodał: , · Komentarzy: 6

Zapraszamy do zapoznania się z programem Polconu 2009:

Polcon 2009
ArcaniA: Gothic 4

Nowy Bezimienny w pełnej krasie

Dodał: , · Komentarzy: 9

Choć motyw amnezji/bohatera bez przeszłości w grach cRPG spotykany jest częściej niż grzyby w lesie, a twórcy nadal chętnie sięgają po ten jakże oklepany motyw, to nie da się ukryć, że jeżeli wspomniany wątek uda się mądrze poprowadzić, to nadal potrafi niejednokrotnie zaskoczyć i stać się prawdziwą ucztą fabularną. Natomiast bohaterowie, których przeszłość i czyny są niejasne, potrafią o wiele bardziej zaintrygować gracza, niż ma się to w przypadku herosów, gdzie wszystkie informacje mamy zaserwowane na tacy. W końcu co innego potrafi tak rozbudzić wyobraźnie gracza, niż spotkanie dawnego przyjaciela, którego rzekomo znaliśmy czy poznanie czynów, które ponoć popełniliśmy. Nutka tajemniczości to coś, co nadaje dodatkowego smaczku średnio oryginalnej fabule. To właśnie dzięki niej bohaterowie Knights of the Old Republic czy Planescape: Torment przeszli do legendy, a niejaki Geralt z Rivii zapoczątkował istny "wiedźmiński boom" na zgniłym zachodzie.

Jest jeszcze jedna bezimienna postać, która na stale zapisała się w kanonie komputerowych gier fabularnych. Oczywiście mowa tu o głównym bohaterze serii "Gothic". Choć owy heros niewątpliwe nie stracił pamięci (wszak kilkakrotnie próbował się przedstawić i niewątpliwe wie, za co został zesłany do kolonii karnej), to informacji o nim, a także o jego przeszłości, jest równie dużo, co uczciwości na Wiejskiej. Jak się okazało, było to strzałem w dziesiątkę, a ten cyniczny i hardy skurczybyk w mig podbił serca graczy. Chyba każdy fan gier cRPG kojarzy jego charakterystyczną bródkę i blond włosy zebrane z tyłu w niewielki kucyk.

Guild Wars

Trailer Guild Wars 2

Dodał: , · Komentarzy: 5

Po premierze dodatku Eye of the North oraz zapowiedzi sequela, twórcy Guild Wars nabrali wodę w usta. Przez bardzo długi okres czasu ArenaNet i NCSoft nie publikowały żadnych informacji, oprócz oficjalnych zapewnień, że studio w pocie czoła pracuje nad Guild Wars 2, oraz mniej oficjalnych informacji od deweloperów, że "gra jest w tej chwili grywalna". Cierpliwość fanów się opłaciła. Na targach Gamescom zaprezentowano trailer produkcji. Możecie go sobie obejrzeć na oficjalnej stronie gry.

guild wars 2
Tłusty Czwartek

26 odsłona Tłustych czwartków z GameExe.pl właśnie nadeszła! Co mamy dla Was w tym tygodniu? Nasz niezmordowany stachanowiec Tamc. przetłumaczył co nieco o grze Risen, Ammon wyjaśnia, jak działa S.P.E.C.I.A.L. w Falloucie 3, Lionel skrobnął tekst o rasach w grze Dungeon Siege 2, a nasz najnowszy nabytek redakcyjny, Shasfana, debiutuje swoją recenzją książki "Siewca Wiatru". Na dokładkę Ati recenzuje dla Was "Czas Bliźniaków". Zachęcam do lektury i zapraszam za tydzień!

Tłusty Czwartek logo
Wczytywanie...