Baldur's Gate

Już 16 lipca (czwartek) do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy, sierpniowy numer pisma PLAY. W tym miesiącu spragniony nowin i opinii gracz, prócz kilku smakowitych tekstów, znajdzie prawdziwą legendę gatunku komputerowych gier fabularnych – pełną wersję Baldur's Gate Gold (gra + dodatek "Opowieści z Wybrzeża Mieczy"). Czy ową produkcje trzeba jakoś specjalnie reklamować? Raczej nie. Jeżeli więc nie odkryłeś jeszcze smaku epickiej przygody, nie poznałeś nietuzinkowego klimatu Zapomnianych Krain, ani nie zaznajomiłeś się z oryginalnymi i wyrazistymi bohaterami, to leć migiem do kiosku naprawić ten niedopuszczalny błąd. Bo Baldur's Gate to jedna z tych nielicznych gier, w którą trzeba przynajmniej raz w życiu zagrać i to niezależnie od gustu czy innych preferencji. Choćby z szacunku dla legendy, pracy wizjonerów z BioWare i historii gier komputerowych.

Okładka pisma PLAY, numer 08/09 Na DVD pełne wersje:
 • Baldur's Gate Gold – gra + dodatek "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" (polska wersja).
 • Earth 2150: Escape From The Blue Planet (polska wersja).
 • Alone in the Dark: Koszmar powraca (polska wersja).
Hity numeru:
 • Zapowiedzi: Arcania: A Gothic Tale, Max Payne 3, Batman: Arkham Asylum.
 • Temat numeru: Splinter Cell: Conviction.
 • Recenzje: Overlord II, Prototype, Call of Juarez: Więzy krwi, Wiedźmin: Nowe przygody.
 • Newsy, trendy, konsole, technika.

DVD 8,5 GB, cena 9,99 zł.

Dungeons&Dragons

Galeria z Divine Power

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wizards of the Coast opublikowało art gallery z Divine Power – swojego suplementu do czwartej edycji systemu Dungeon&Dragons.

Po tym adresem znajdziemy 101 obrazków, których autorami są m.in: Ralph Horsley, Kyle Anderson, Ralph Beisner, Kerem Beyit, Concept Art House, Emrah Elmasli, Luvas Graciano, Rebecca Guay, Layne Johnson, Goran Josic, Mazin Kassis, Howard Lyon czy Georgi "Calader" Simeonov. Poniżej dwie z grafik.

ArtArt
Konwenty

18 lipca 2009 r. odbędzie się już dziesiąte spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Tym razem jednak zmianie uległo miejsce – spotkanie nie odbędzie się w stałej siedzibie TISW (klub "Kameleon"), lecz w Pizzerii Capri. Zmiana ta podyktowana jest wakacyjną przerwą w działaniu klubu.

Logo

Do Torunia przyjadą dwie delegacje z zaprzyjaźnionych fanklubów z województwa kujawsko-pomorskiego: bydgoski oraz włocławski.

Wszyscy zainteresowani spotkają się wpierw na Placu Rapackiego, przy starówce Toruńskiej, o 12:50, by stamtąd przejść do pizzerii. Około godziny 16:00 nastąpi spotkanie z kujawsko-pomorskimi fanklubami.

W planach X Spotkania m.in:

 • Omówienie zbliżającego się wielkimi krokami konwentu StarForce,
 • Rozmowa o aktualnych wydarzeniach w Toruńskim Imperium i wiosce z Zahconu 2009,
 • Sesje RPG,
 • Kalambury Star Wars, albo szalony wymysł "planety-miasta",
 • Darth Revan – złoczyńca, czy też bohater? – rozmowa
Filmy fantastyczne

Nowa strona Stargate

Dodał: , · Komentarzy: 0

MGM, właściciele praw do marki Stargate, uruchomiło nową stronę pod znakiem Gwiezdnych Wrót.

Logo

Na nowej stronie położono duży nacisk na zbliżający się Stargate Universe. Pod tym adresem znajdziemy m.in:

 • filmiki Q&A, czyli pytania i odpowiedzi,
 • profile postaci,
 • fotogalerię, w tym nowe zdjęcia obsady SG Universe,
 • wywiady z obsadą SG U,
 • wpadki z planu SG-1,
 • pełne odcinki SG-1 (tylko U.S.A),
 • wirtualną wycieczkę 3-D po statku Destiny (póki co jedynie korytarz oraz nowe Pomieszczenie Wrót)

Do nas teraz należy ocena, czy zmiana strony wyszła im na lepiej. W końcu tak wielu z nas czeka na nową serię.

Konwenty
polcon 2009, logo, konwent

Zdjęcia budynków oraz sal programowych – posiadają one bardzo wysoki standard: sale są przestronne, dobrze wyposażone oraz, co ważne, rozmieszczone w bardzo przejrzysty sposób. Zapewnia to łatwość poruszania się pomiędzy punktami programu oraz gwarantuje odpowiednie do rangi imprezy warunki zarówno prowadzącym oraz uczestnikom konwentu.

Baza noclegowa – akademiki Politechniki Łódzkiej oraz Sala Wspólna – zapraszamy do rezerwacji miejsc, zwłaszcza, że ceny są wyjątkowo zachęcające.

Goście Polconu 2009 – pojawiły się nowe nazwiska gości polskich oraz zagranicznych. Dołączył do nich m.in. John Wick twórca bardzo dobrze przyjętych w Polsce gier RPG – „Legendy Pięciu Kręgów” oraz „7th Sea” oraz autor „Graj Twardo” – zbioru brudnych sztuczek dla mistrzów gry.

Mass Effect 2

Studio BioWare opublikowało kolejny filmik z Mass Effect 2 ochrzczony tytułem "Z dziennika developera". Ujawniona zostaje w nim niewielka część tego, co dziennikarze obecni na targach E3 mogli zobaczyć na zamkniętej konferencji. Fani nie chcący poznać jednego ze zakończeń tytułu niech nie oglądają opublikowanego filmu.

Już we wstępie widzimy... bezwładnie dryfujący w przestrzeni kosmosu wrak Normandii oraz załogę korzystającą z kapsuł ratowniczych. W pierwszej części prezentacji dowiemy się o ulepszonych (i ciekawszych) misjach pobocznych w stosunku do "jedynki" oraz zostanie powiedziane słówko o jednym z nowych członków drużyny, którym jest Thane, jeden z najbardziej niebezpiecznych zabójców w galaktyce.

Następnie ujawniono trochę informacji o walce. Jak już wiadomo broń nie będzie się przegrzewać jak w pierwszej części gry. Twórcy tym razem wprowadzili coś na wzór przeładowywania. Pokazane zostały też możliwości odstrzeliwania kończyn oraz podpalenia przeciwnika za pomocą specjalnej amunicji, która neutralizuje go na krótką chwilę. Przedstawiono znany już system ciężkich broni i interakcję z wrogo nastawionym NPC'em, która doprowadziła do jego śmierci.

Konwenty

Fornost – konwent tolkienistyczny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już pod koniec lipca (tj. 20-26 lipca) w Żegiestowie pod Nowym Sączem odbędzie się kolejna edycja Fornostu, przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Literatury Fantasy "Rangers of the North". Dla tych, którzy nie mieli okazji pojawić się poprzednim razem – jest to konwent miłośników fantasy, ze szczególnym naciskiem na twórczość J.R.R. Tolkiena. Czego można się spodziewać? Ogromu LARPów, konkursów i turniejów. Zostanie także udostępniony całodobowy, doskonale wyposażony games room. Zwieńczeniem każdego dnia konwentu będzie wspólna zabawa przy ognisku z graniem na gitarze i śpiewaniem. Dodatkowo, z okazji X-lecia zespołu "Rangers of the North", można spodziewać się bonusowych niespodzianek.

Najważniejsze tegoroczne atrakcje to:

- dwudniowa Gra Główna "Próba Ognia" osadzona w jednym z królestw Arnoru,
- bitewna gra terenowa z użyciem bezpiecznej broni,
- nieustający Turniej Strażników,
- LARP "Nadzieja umiera ostatnia",
- LARP "Dias Irae" w świecie Warcraft,
- LARP "Farma Ż.L."

Jeśli ktoś pragnie zdobyć więcej informacji na temat Fornostu, odsyłam do odwiedzenia głównej strony konwentu.

Fallout 3

Szczerze mówiąc, gdyby ktoś kilka lat temu przedstawił mi niecodzienny koncept, połączenia filmu "Dzień niepodległości" z postapokaliptycznym uniwersum Fallouta, puknął bym się w czoło i w mig wystukałbym numer do szpitala psychiatrycznego, mieszczącego się w podwarszawskich Tworkach, w celu poinformowania pracujących tam lekarzy, o przygotowaniu ciepłego posłania dla nowego pacjenta. Powiedzmy bez ogródek, pomysł wysłania przybysza z Krypty na orbitę okołoziemską, aby na krążącym tam statku kosmicznym uratował świat, przy okazji skopawszy tyłki kilku wkurzonym kosmitom, wydaje się (mówiąc dosadnie) mocno popieprzoną propozycją i bredzeniem szaleńca.

Jednak co nam wydaje się co najmniej dziwne, dla speców z Bethesda Softworks jest idealnym zarysem dla nowego mini-dodatku do wielokrotnie nagradzanego Fallouta 3. Ba, to nawet powód do dumy i ogromnej satysfakcji, gdyż mogą wzbogacać oryginalny świat, zrodzony w umysłach geniuszy z Black Isle Studios, o tak ważne elementy jak: spacerowanie w przestrzeni kosmicznej, niegodziwi kosmici oraz laserowe bronie obcej cywilizacji. Genialne! Dlaczego Tim Cain i jego paczka nie wpadli na ten zacny koncept wcześniej? Bo nie byli takimi wizjonerami i geniuszami marketingowymi, jakimi są Emil Pagliarulo wraz z Toddem Howardem, zapewne odpowiecie. Dzięki Bogu, w końcu ta marka wpadła w ręce kogoś, kto wie czego pragną tysiące fanów skupionych wokół sceny Fallout i którzy wiedzą, jaką ścieżką powinien iść gatunek cRPG.

Ale, ale... skończmy z tymi dywagacjami, bądźmy przez chwilę poważni i przejdźmy do meritum informacji. Niemiecki magazyn PC Action opublikował pierwszy obrazek prosto z nadchodzącego dodatku Mothership Zeta. Oczywiście za sprawą fanów ekskluzywny materiał szybko wyciekł do sieci i już dziś możemy go podziwiać w pełnej krasie (ale nie spodziewajcie się jakiejś zadziwiającej jakości). Ponoć wszystkie serwisy zajmujące się tematyką falloutową są obecnie na skraju ekscytacji z powodu owego screena, a więc popłyńmy razem z prądem i też się nim trochę po podniecajmy. A co, ktoś nam zabroni?

Wczytywanie...