Tłusty Czwartek

I znowu mamy czwartek. Tak, ponownie tłusty, choć deadline goni, oj goni. Przez ostatni tydzień zebrało się nam trochę łakoci do wrzucenia, więc delektujcie się, póki możecie!

Na początek kilka recenzji, zarówno gier, jak i książek. Tamc. naskrobał dla was recenzję „Tajemnej Wyprawy” Angie Sage oraz „Zemsty Czarownicy” Josepha Delaneya. Kolejne dwie recki napisał Courun. Pierwsza z nich to uzupełnienie wielkiego braku na naszym portalu, jakim jest recenzja Neverwinter Nights, druga poświęcona jest dodatkowi Knights of the Nine do Obliviona. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na koniec nie zafundowali małej apokalipsy w postaci dwóch tekstów o Neuroshimie: sztuczki o nazwie Płaszczka oraz… recenzji dodatku „Bestiariusz: Bestie” autorstwa Morthazora. To wszystko na ten czwartek. Zachęcam do czytania i zapraszam na jutrzejsze otwarcie… czegoś!

Filmy fantastyczne

Apel scenarzysty "Strażników"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Film Watchmen Strażnicy gości już od paru dni na polskich ekranach kinowych. Tymczasem pojawił się apel, z którym wystąpił David Hayter – scenarzysta.

"To jest film robiony przez fanów dla fanów. Setki ludzi włożyło trud w powstanie tego filmu i każdy z nich był szaleńczo oddany, by utrzymać integralność tej niesamowitej epickiej opowieści."
(...)
"Tak więc do Was się zwracam, fani i fanki. Prawdziwi miłośnicy, oddani w całości.
Proszę idźcie na film w ten weekend po raz kolejny.
Musicie zrozumieć, że wszyscy będą obserwować jak film sobie radzi w czasie drugiego weekendu. Jeśli zależy Wam na filmach inteligentnych lub z jajami (w tym filmie są oba elementy), lub na prawdziwych adaptacjach – i zamierzacie obejrzeć film ponownie, proszę idźcie w weekend. Pokażcie siłę fanów, ponieważ to pomoże ludziom płacącym za produkcję filmów poznać to, co chcielibyście oglądać. Ponieważ jeśli film odpadnie po pierwszym weekendzie, żaden podobny film nigdy nie zostanie nakręcony."

Pełną treść prośby znajdziecie tutaj.

Star Wars

Titanium Series

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Hasbro przygotowała kolejne egzemplarze statków z Gwiezdnych Wojen w ramach serii Titanium.

Wsród okrętów znajdują się prawdziwe perełki, choć część z nich została nieco przepakowana. 3 calowe okręty zyskały ostatnio logo SW. Poniżej obrazki dwóch modeli. Pełną galerię znajdziecie w tym miejscu.

ScreenPudełko
Neverwinter Nights 2

Błędy w polonizacji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Znalazłeś błąd językowy w grze Neverwinter Nights 2 lub w dodatku Maska Zdrajcy? Zgłoś o tym firmie CD-Projekt, która prosi wszystkich fanów NWN o pomoc.

Korzystając ze specjalnego formularza należy zaznaczyć odpowiedni tytuł gry, wpisać opis poprawki i dodać załącznik (screena, na którym widnieje błąd językowy).

Błędy można zgłaszać do 5 kwietnia. Pewna część poprawek zostanie uwzględniona już przy premierze drugiego dodatku o tytule Burza Zehira. Pozostałe zostaną najpewniej wprowadzone w patchu, który z czasem także zostanie udostępniony graczom.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Pamela Bialock z serwisu MMORPG.com przyjrzała się klasie championa w Lord of the Rings Online.

Krótki tekst wyjaśni nam podstawowe zasady rządzące tymi dobrze opancerzonymi postaciami, którym nieobce są miecze dwuręczne i tarcze. Klasa ta nadaje się doskonale jako berserk. Dlaczego?

Odpowiedź znajdziecie w artykule, który znajduje się tutaj. Tekst w języku angielskim.

Dungeons & Dragons Online

Pojawił się nowy dev journal dla Dungeon & Dragons Online: Stormreach.

Jeff De Puy opowie nam o tworzeniu Plane of Battle o nazwie Shavarath. Możemy zapoznać się ze skromną póki co historią tego planu oraz obejrzeć pierwszego concept arta, którego opisowi poświęcono najwięcej miejsca.

Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Conceptart
Guild Wars

Dzień św. Patryka w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od piątku, 13 marca, od godziny 21.00 aż do środy, 18 marca do 7.59 naszego czasu potrwa wyjątkowy weekend w Guild Wars.

Św. Patryk to patron Irlandii, zaś dzień na jego cześć jest na wyspie dniem wolnym od pracy. Przemierzając Tyrię gracze zyskują szansę na wypadnięcie dwóch wyjątkowych przedmiotów: Koniczynowego Piwa i Czterolistnej Koniczyny.

Wczytywanie...