Zachowuj się jak porządny trup

Coś o trupach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już jutro odbędzie się premiera zbioru opowiadań "Zachowuj się jak porządny trup". Wśród 14 czeskich i słowackich autorów jest popularny w Polsce Miroslav Žamboch, autor takich pozycji jak "Sierżant" czy "Na ostrzu noża". Wydawcą zbioru jest Fabryka Słów.

Zachowuj się jak porządny trup

Z trupiego savoir vivre

  • Nie rozkładaj się
  • Nie graj w kości
  • Pomocne kontakty: nekromanta, nekrofil, nekrolog
  • Na plamy opadowe – najlepszy trupnik
  • Urna to zły wybór – palenie uszkadza nasienie.

Fantastyczny melanż, od space-opery po mroczne fantasy. Historie buzujące grozą, mordobiciami, futurystycznymi wizjami, wampirzą tradycją, typkami spod ciemnej gwiazdy, tajemnicami zza grobowej deski i – nie tylko – czarnym humorem.

Czytaj fragment książki!

Konwenty

Polconowe wieści

Dodał: , · Komentarzy: 0
Bedeker

W dziale "Jak dojechać" dodany został "Bedeker" czyli szczegółowy przewodnik ze wskazówkami jak dotrzeć na konwent oraz pożytecznymi informacjami na temat komunikacji w Zielonej Górze.

Program wdrapuje się na stronę

Uważni obserwatorzy zauważą, że na stronie pojawił się nowy dział Program. Można w nim podejrzeć jakie niesamowite atrakcje spotkają Was na tegorocznym Polconie. Zapraszam do zapoznania się z menu oferowanym przez blok bitewny. Pozostałe bloki będą systematycznie uzupełniane.

Risen

Nowy projekt Piranha Bytes

Dodał: , · Komentarzy: 3

Piranha Bytes – tej firmy nie trzeba przedstawiać fanom gier cRPG. To właśnie ich dziełem jest, legendarna już seria Gothic, bardzo ciepło przyjęta w naszym kraju. Niecały rok temu panowie mocno poprztykali się z JoWood Productions, efektem czego było rozstanie i utracenie praw nad tą znaną marką.

Niemcy nie poddali się tak łatwo, postanowili dalej tworzyć i rozpocząć wszystko od początku. Rezultatem tego było ujawnienie prac nad nowym projektem i uruchomienie blisko tydzień temu odliczania, którego koniec miało ujawnić tajemnice.

Dziś wybiła ostatnia sekunda. Świecie poznaj "World of Risen".

Co ja wam będę tutaj pisał ;) Twórcy byli tak mili, że przetłumaczyli na nasz ojczysty język FAQ, który pokrótce wprowadzi was w niuanse nowej produkcji. Znajdziecie go pod tym adresem.

Ale, ale... to nie koniec odliczanek zaserwowanych nam przez Piranha Bytes. Jak widać na załączonej stronie, za około trzynaście dni (wtedy właśnie wypadają lipskie targi Games Convention) dowiemy się o wiele więcej na temat gry. Pozostaje nam tylko czekać...

Warhammer Online: Age of Reckoning

Warhammer Online – znamy datę premiery

Dodał: , · Komentarzy: 4

Studio EA Mythic poinformowało, iż ostateczna premiera ich długo oczekiwanego hitu MMO – Warhammer Online: Age of Reckoning – odbędzie się 18 września bieżącego roku. Tego właśnie dnia, zostaną otwarte jednocześnie wszystkie serwery obsługujące grę na każdym kontynencie.

Sami twórcy z dumą patrzą na swoje dzieło i twierdzą, że jeszcze nigdy nie widzieli tak dopracowanej gry MMO przed premierą. Sam Warhammer Online jest już ukończony, obecnie trwają końcowe szlify nad ostatnimi elementami produkcji. Przypominamy też, że miesiąc rozrywki w Starym Świecie, będzie wymagał abonamentu w wysokości 14,99 $ (ok. 30 zł).

Czy według zapowiedzi będzie on godnym konkurentem dla niekwestionowanych królów tego gatunku – World of Warcraft i Age of Conan ? Przekonamy się już niebawem.

Sacred 2

Sacred 2 – kolejna faza beta-testów

Dodał: , · Komentarzy: 3

Firma Cenega Poland, wyłączny dystrybutor Koch Media w Polsce, z nieskrywanym zadowoleniem zawiadomiła, iż Ascaron Entertainment, użyczył kolejne tysiąc miejsc dla zainteresowanych szczęśliwców, chętnych do przetestowania ich najnowszego dzieła – Sacred 2: Fallen Angel.

Brzmi nieźle ? Chcesz mieć swój udział w tworzeniu największego konkurenta Diablo ? Nie czekaj więc i wyślij specjalny formularz, który znajdziesz pod tym adresem.

A gdzie jest haczyk ? Od testera wymagane jest:

  • Ukończenie 18 lat.
  • Dobra znajomość języka angielskiego (raporty przygotowywane są po angielsku).
  • Szybkie łącze internetowe, bez ograniczeń transmisji danych.
  • Dużo wolnego czasu na testy!
Jade Empire

Cesarska aktualizacja

Dodał: , · Komentarzy: 1

Zasoby strony powiększyły się o kolejną recenzję dzięki Dabu. Tym razem na linii strzału znalazła się gra pt. Jade Empire. Jeżeli nie słyszałeś jeszcze o tej produkcji BioWare'u, to zapraszamy cię pod ten adres.

Przy okazji przypominamy o naszym konkursie organizowanym wraz z Wirtusem, w którym do wygrania są 3 egzemplarze recenzowanej przez Dabu gry. Zainteresowany? Nie zwlekaj, tylko kliknij po dokładniejsze informacje!

Loki

Loki do nabycia w CD-Action

Dodał: , · Komentarzy: 4

Dzisiejszego dnia do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafił najnowszy, sierpniowy numer CD-Action. W tym miesiącu znajdziemy w nim nie lada gratkę dla fanów rąbania i siekania, pełną wersję jeszcze świeżej gry Loki. Gracze preferujący nieco spokojniejszą i mniej krwawą rozgrywkę, też znajdą coś dla siebie – ambitne połączenie cRPG oraz strategi handlowej – Gods: Krainy Nieskończoności. Także pełniak i także po polsku. Czy warto ? Sami oceńcie ;)

Hellgate: London

Hellgate: London ocalony !

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak informuje serwis GamesIndustry.biz, prawa do dawnych gier studia Flagship – Hellgate: London oraz Mythos przejęła koreańska firma T3 Entertainment, która stosunkowo niedawno otwarła nową filie w San Francisco. Zobowiązała się ona do rozwoju i dalszych prac nad tymi niezmiernie interesującymi tytułami.

Większość graczy z bólem serca skazała te produkcje na śmierć, po tym jak (ledwo wiążące koniec z końcem) studio Flagship dokonało masowych zwolnień pracowników, nagle przerwało beta-testy Mythos oraz wyłączyło możliwość płatnej subskrypcji Hellgate: London (zamiast tego pojawiła się opcja przerwania abonamentu).

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Poznaj moje Daedry

Dodał: , · Komentarzy: 2

Nasz dział poświęcony grze The Elder Scrolls IV: Oblivion powiększył się o solucję zadań Daedrycznych, przetłumaczony przez Matthiasa. Jeśli masz problem z jakimś zadaniem, nie wiesz, jak dotrzeć do danej kapliczki i nie słyszałeś o Wabbajacku to ten artykuł jest w sam raz dla Ciebie. Zapraszamy pod ten adres i życzymy przyjemnej lektury.

Wczytywanie...