Wiedźmin

Hmm... jakby tu rzec... Wiedźmina sprzedają! Można zamawiać! CD Projekt Red poinformował, że możemy już zamawiać rozszerzonego i poprawionego Wiedźmina. Dla tych osób które posiadają już tą grę przygotowano specjalny zestaw tzw. Wiedźmin Update (jest tani – z wpln na Gram.pl – 14,90) Ja osobiście liczę także na to, że CDPR wywiąże się z obietnicy i będziemy mogli pobrać poprawki z netu bez konieczności płacenia. W rozszerzeniu newsa szczegóły dot. obu powyższych propozycji. Planowana wysyłka ER oraz Wiedźmin Update to 18 września 2008.

Inne

8 najpotężniejszych wytwórni gier

Dodał: , · Komentarzy: 0

Redaktorzy z serwisu GamePro stworzyli listę ośmiu najpotężniejszych wytwórni gier na świecie. Wybrano je na podstawie ich osiągnięć, obecnego wpływu na rynek oraz posiadanych pieniędzy. I nie chodzi tu o wydawców typu Electronic Arts czy Activision, których wszyscy znamy, lecz o najbardziej znaczące firmy, bezpośrednio odpowiedzialne za istnienie wielu znanych pozycji. Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć takich gigantów jak Blizzard Entertainment czy Nintendo. Pełną listę oraz opisy znajdziecie pod tym adresem.

Diablo III

Bez nekromanty w DIII?

Dodał: , · Komentarzy: 13

Jeden z projektantów Diablo III, Jay Wilson, potwierdził na blogu MTV Multiplayer, że wśród klas postaci dostępnych dla gracza zabraknie niestety nekromanty. Decyzja ta jest tłumaczona brakiem miejsca (ze względu na pojawienie się np: klasy Witch Doctor). Nie będzie zatem ożywiania zmarłych i rzucania klątw. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Blizzard w swoich dodatkach może uwzględnić także i nekromantę, więc być może to tylko kwestia czasu, kiedy znów dane nam będzie wcielić się w sługę Rathmy.

Fable 2

Fable 2 – informacji kilka

Dodał: , · Komentarzy: 12

Po wczorajszym ujawnieniu daty premiery, nadszedł czas na przedstawienie limitowanej edycji kolekcjonerskiej i zdradzenie, czym jest tajemnicze "coś z innego świata". O czym mowa? Oczywiście o Fable 2, jednym z najbardziej oczekiwanych RPG'ów tego roku.

Mimo że sieć była zalewana przez studio Lionhead kolejnymi informacjami, to data premiery i zawartość limitowanej edycji wciąż były nieznane. Teraz już wszystko jest jasne.

Fable 2

Premiera w Stanach Zjednoczonych wyznaczona została na 21, a w Europie na 24 października. W skład limitowanej edycji wchodzą takie dodatki jak:

  • DVD z materiałami o tworzeniu gry
  • Bonusowa zawartość z "czymś z innego świata". Mowa tu o postaci... Master Chiefa
  • Kod na 48 godzin złotego XBL
  • 5 ozdobnych kart
  • Figurka Hobbe
Inne

Oficjalna strona BlizzCon 2008 uruchomiona

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Blizzard Entertainment zaledwie wczoraj uruchomiła oficjalną stronę BlizzConu 2008, na której znajdują się wszelkie niezbędne informacje, potrzebne do odpowiedniego przygotowania się na wszystkie atrakcje, zaplanowanej na październik imprezy. Znajdziecie tam między innymi wzmianki o:

  • panelach dyskusyjnych imprezy – będzie możliwość przedyskutowania z deweloperami rozgrywki w Diablo III czy Starcrafcie II
  • konkursach – między innymi znany i lubiany konkurs kostiumowy
  • turniejach – gdzie główną nagrodą jest 25 tysięcy dolarów na gracza
  • hotelach – to chyba nie wymaga tłumaczenia ;)

BlizzCon 2008

Od poniedziałku 11 sierpnia będzie można zacząć składać pre-ordery na wejściówki, kosztujące 100 dolarów za sztukę. Sama impreza odbędzie się 10-11 października w Anaheim Convention Center w Anaheim, w Kalifornii.

Divinity II: Ego Draconis

Jedno z niemieckich czasopism branżowych miesiąc temu opublikowało nowe informacje dotyczące Divinity 2: Ego Draconis. Jest to kontynuacja belgijskiego Divine Divinity, które mimo słabej reklamy i kiepskiej grafiki, zostało przyjęte na całym świecie bardzo ciepło. Więcej informacji ma zostać ujawnionych podczas Games Convention w Lipsku, które odbędą się pod koniec sierpnia.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

Inne

Blizzard oficjalnie potwierdził odejście Briana Morrisroe'a – dyrektora artystycznego Diablo III. Czy to odmieni jakoś wizję i tempo prac nad najnowszą odsłoną? Wedle zapewnień szefów firmy nic się nie zmieni, a sama gra nie będzie mroczniejsza od swoich poprzedniczek – i to pomimo apelu blisko 50 tys. fanów sagi. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Dungeons&Dragons

Jak informuje Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych, Atari ostatecznie wykupiła wyłączne prawa do tworzenia gier na licencji Dungeons & Dragons od firmy Interplay. W miejsce tego Francuzi zrezygnowali z pisemnego wniosku zapłaty na sumę 1,05 mln. $, kredytu zaciągniętego przez Amerykanów. Oznacza to zakończenie sporu trwającego kawał czasu.

Upadający Interplay onegdaj sprzedał wyłączność do marki Dungeons & Dragons Atari, chcąc tym samym zachować prawa do gier z serii Dark Alliance. Do pewnego czasu wszystko wydawało się być w porządku, bo z folderu amerykańskiego wydawcy zniknęły gry oparte na tym legendarnym systemie. Wychodzi wszak na to, że negocjacje nie były wcale łatwe, lecz bardzo burzliwe (do dziś trwały waśnie pomiędzy firmami, poszło jak zawsze o pieniądze).

Fable 2

Termin wydania Fable 2

Dodał: , · Komentarzy: 3

Fable 2, jeden z najbardziej oczekiwanych RPG'ów tego roku, doczekał się ustalenia daty premiery. W Ameryce Północnej zadebiutuje 21 października, a w Europie trzy dni później.

Nie dalej niż kilka dni temu Peter Molyneux, szef Lionhead Studios mówił, że całą ekipę czeka jeszcze masa błędów do poprawienia. Jak jednak widać, nie przeszkodziło to ogłoszeniu ostatecznej daty premiery.

Diablo III

'Cow Level' w Diablo III?

Dodał: , · Komentarzy: 3

Cow Level – Ukryta lokacja w DII, gdzie mieliśmy przyjemność walczyć z hordą uzbrojonych w topory krów. Można ją było odblokować, zdobywając kilka unikalnych przedmiotów. Czy taki poziom będzie także w Diablo III?

Zapytany Jay Wilson (Blizzard), czy w DIII będzie krowi poziom, odparł śmiechem oraz słowami 'Naprawdę podoba mi się pomysł wprowadzania sekretnych rzeczy urzeczywistniony w Diablo II, jednak nie jest to sprawa, o której zadecydujemy tak wcześnie. Jeśli coś jednak dodamy, mogę zapewnić, że gracze będą z tego zadowoleni'.

Blizzard nie chce przesadzić z humorystycznym akcentem, jednak same Easter eggi dodają grze rumieńców. Pozostaje czekać na kolejne informacje no i na samą grę.

Wczytywanie...