Tabula Rasa

Jak informowaliśmy wczoraj, cały świat obiegła plotka jakoby firma NCsoft miała poważne problemy finansowe, w związku z tym zmuszona jest do poważnych redukcji pracowników i zarzuceniu kilku produkcji (mówiło się o Dungeon Runners i Tabula Rasa). Dzisiejszego dnia szefostwo firmy potwierdziło (przynajmniej część) tych rewelacji.

Z pracą w Austin pożegnało się dwudziestu jeden pracowników. Co to oznacza ? Wyrzucenie do szafy kilku obiecujących gier, będących w fazie produkcji oraz porzucenia projektu przeniesienia Dungeon Runners na konsole. Póki co nie słychać o rezygnacji z Tabula Rasa i Dungeon Runners (na komputery osobiste), ale słaba kondycja finansowa koreańskiej firmy (spadek w dochodach na poziomie 40% w ostatnich miesiącach), nie wróży im niczego dobrego.

Wiedźmin

Wiedźmin Update FAQ

Dodał: , · Komentarzy: 0

W związku ze zbliżającą się premierą Edycji Rozszerzonej Wiedźmina producenci przygotowali FAQ i odpowiedzi na nie. w sumie to taka kompilacja tego co na forum. Więcej w rozszerzeniu.

Tabula Rasa

Źle się dzieje w NCsoft. Jak niesie wieść gminna firma przygotowuje się do poważnych cięć w wydatkach, poprzez masowe zwolnienia pracowników w podległych jej zespołach. Może świadczyć to o tym, że kolejnymi ofiarami sukcesu World of Warcraft i Age of Conan (po Auto Assault), stanie się Dungeon Runners i Tabula Rasa.

Jak widać to nie koniec poważnych problemów Tabula Rasa, o których informowaliśmy jakiś czas temu. Podobno NCsoft jest tak rozgoryczony marnymi wynikami, że ogranicza kontakt z Garriotem i spółką do minimum. Plotki głoszą, że Arena.net (panowie od dobrze prosperującej Guild Wars) przejmą od koreańskiej firmy ciężar tej produkcji i zadecydują o jej losie. Sprawa jest prosta, albo gra przyciągnie większą ilość graczy albo idzie do śmietnika. Poczekamy, zobaczymy... Miejmy nadzieje, że nie dojdzie to tak drastycznych kroków.

Diablo III

Jeszcze więcej Diablo?

Dodał: , · Komentarzy: 14

Główny projektant Diablo III, Jay Wilson, zdradza powoli nowe fakty odnośnie gry. Powiedział jednak, iż Diablo III jest zwieńczeniem całego cyklu i Blizzard stara się historię poprowadzić do samego końca wyjaśniając wszystkie wątki. Czy to oznacza, że nie będzie dane nam więcej przemierzać Sanktuarium? Odpowiedź wiele osób może ucieszyć – planowane są kolejne gry w świecie Diablo, lecz nie wiadomo, jakie dokładnie to będą gry.

Konwenty

Falkon 2008

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dwa dni temu została uruchomiona strona IX Ogólnopolskiego Konwentu Fantastyki FALKON 2008. Znaleźć możemy na niej kilka podstawowych informacji, w tym także program. Na Falkonie odbędzie się oficjalna gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, przewidziano również GamesRoom oraz oczywiście zabawę w LARPy.

Zainteresowanych zapraszam na oficjalną stronę.

Inne

Chiny i... Blizzard

Dodał: , · Komentarzy: 6

Gigant rynku Blizzard chyba wie co robi – firma zawarła umowę z EaseNet (spółka partnerska NetEase) z siedzibą w Szanghaju. Oznacza to mniej więcej tyle, iż Battle.net wraz z Warcraftem III oraz Starcraftem II staną się dostępne dla rynku azjatyckiego. Krąg odbiorców gier Blizzarda znacząco się powiększy, zaś inne firmy mogą tylko patrzeć, jak należy prowadzić interesy i jak wkraczać na dziewicze rynki, których opanowanie zapewni firmie z Kalifornii dodatkowy zastrzyk gotówki.

Filmy fantastyczne

Prince of Persia FILM

Dodał: , · Komentarzy: 34

- Wiesz co? Musimy mieć coś co przyciągnie do nas nowych użytkowników. Trzeba uderzyć w nowe rynki!
- Yup.
- Nastolatki! Kobiety! W przyszłosć patrzę! TO jest to!
- Yup.
- Potrzebujemy jakiegoś mięśniaka na głównej . Kogo by tu wziąć... Mamy Tarameliona albo Prince'a.
- Yup.
- Prince pokazuje więcej klaty. Dawaj go!
- Yup.

A tak na poważnie to właśnie tak wygląda przyszły książe, którego będziemy podziwiać na kinowym ekranie. Co o nim sądzicie? I pytanie kieruje nie tylko do drogich pań.

Gry planszowe i karciane

W Kuźni fajnie jest

Dodał: , · Komentarzy: 1

W Kuźni Gier (u twórców karcianki Wiedźmina) pewni krasnoludcy kowale znów zabrali się do roboty. Na swoim straganie wystawili nowe towary... Widziałem tam przepiękną Mozaikę oraz coś o nazwie "Rice Wars" – będę musiał się temu przyjrzeć bliżej... Rozmawialiśmy także ze starym krasnoludem.. zaraz zaraz, jak go zwali ziomkowie? Aha... Puszon, tak... No więc właśnie, rozmawiałem z Puszonem który zdradził mi w największej tajemnicy, że Kuźnia zamierza wyjechać na Wielki Targ w mieście ludzi – Essen. A po powrocie będą kończyć nowe produkty... jakiś Wolsung czy coś takiego. Za to naszą uwagę zwrócił szczególnie piękny Wiedźmiński skrypt i inne dzieła ogólnie dostępne!

Neverwinter Nights 2

Storm of Zehir – nowe screeny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowy dodatek do NWN2 nadciąga jak burza gradowa. Czy tym razem też się okaże, że tak jak w przypadku jedynki należy doinstalować wszelkie możliwe addony i łatki, by gra rozwinęła skrzydła? O zmianach jakie mają nastąpić pisaliśmy w ostatnim newsie poświęconym owemu dodatkowi, a teraz parę screenów byście mogli się na własne oczy przekonać co przyniesie nowe rozszerzenie.

Space Siege

Space Siege – danie główne

Dodał: , · Komentarzy: 7

Każdy chyba słyszał o dziecku GPG i Chrisa Taylora – Dungeon Siege'u. Zanim przyjdzie nam zatopić kły w najnowszej – trzeciej – odsłonie, będziemy mieli okazje zmienić trochę realia. Space Siege, bo o nim mowa zbliża się wielkimi krokami. Sama nazwa już sugeruje z czym będziemy mieli do czynienia ale pozwólcie na małą prezentacje.

Jako Seth Walker – inżynier cybernetyki – będziemy przemierzać pokłady statku kolonizacyjnego, który oględnie mówiąc zajmuje taktyczne pozycje z dala od wroga, a kolokwialnie to po prostu spiernicza przed inwazją obcych, która zrównała naszą planęte z ziemią (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Zatem ładujcie działka i rozgrzewajcie serwomotory pancerzy wspomaganych, bo – parafrazując Minsca – trzeba skopać komuś rzęsiście zadki.

By osłodzić czekanie do premiery proponujemy ofertę z poniższego menu:

  • TRAILER – prezentujący historię i głównego bohatera
  • DEVDIARY#1 i DEVDIARY#2
  • WYWIAD z Chrisem Taylorem
  • TRAILER z gry (robi wrażenie, zwłaszcza jak sobie przypomnimy DS'a)
  • DEMO by poczuć i zobaczyć to wszystko na własnej skórze
Wczytywanie...