Tabula Rasa – finansowa katastrofa

1 minuta czytania

Lee Jae-ho, przedstawiciel firmy NC Soft, w wywiadzie udzielonemu Korean Times wyjawił, iż prognozowane zyski z gry "Tabula Rasa" w 2008r. mają dobić granicy 8 milionów funtów. Poprzedni rok natomiast przyniósł dochód w wysokości około 3 milionów funtów. Wynik słaby patrząc na pieniądze, jakie do tej pory zostały w produkt zainwestowane – bagatela 54 miliony funtów.

Na ruchy i niezbędne cięcia ze strony zarządu firmy nie trzeba było długo czekać. Wiele osób pożegnało się z pracą w NC Soft Austin. Dokładna liczba do tej pory nie została ujawniona, jednak wszyscy gracze przemierzający świat gry, zaczęli się martwić co dalej z przyszłością "Tabula Rasa". Bez obaw, według Jae-ho obecny, uszczuplony zespół spokojnie powinien sobie poradzić ze wsparciem gry i nowymi, ambitnymi projektami.

Słabe wyniki finansowe gry ogromnie dziwią. "Tabula Rasa" została bardzo ciepło przyjęta przez media, dostając wiele świetnych ocen w zachodnich serwisach. Nie pomogła też magia nazwiska Richarda Garriota (twórcy serii Ultima), ani oryginalny system walki i rozwoju postaci.

Komentarze

0
·
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ten cholerny abonament, którego WoW by się nie powstydził.
0
·
Nie ukrywam, że chciałem i nadal chcę kupić sobie tą gierkę w czerwcu. Ale te informacje trochę mnie martwią... Pożyjemy, zobaczymy.
0
·
A ja w swojej ignorancji nawet nie wiem co to jest

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...