Inne

500 tysięcy farmerów w grach MMO

Dodał: , · Komentarzy: 37

Każdy kto zetknął się z grami typu MMO lub interesuje się tą tematyką słyszał o "farmingu" i ludziach się nim trudniących, zwanych kolokwialnie "farmerami". Dla tych, którzy kompletnie nie kojarzą tego pojęcia służę wyjaśnieniem. Jest to czynność polegająca na powolnym i powtarzanym przez dłuższy czas wykonywaniu umiejętności, w celu uzyskania konkretnych korzyści (zazwyczaj finansowych). Mówiąc wprost jest to tłuczenie tygodniami tych samych monstrów, w celu uzyskania konkretnego przedmiotu, podbicia doświadczenia czy magazynowania złota. Tak otrzymany przedmiot lub postać, wystawiana jest następnie na co popularniejsze serwisy aukcyjne, a potem sprzedawana za prawdziwą gotówkę (i są to czasem naprawdę bajońskie sumy).

Choć twórcy gier sieciowych starają się walczyć z tym procederem, biznes nadal się kręci i ma się dobrze. Potwierdzają to naukowcy z Manchester University, którzy wyliczyli (zawsze, ale to zawsze mnie zastanawiało kto łoży na te wyliczenia i po co) , że obecnie około pół miliona osób zarabia na wirtualnym interesie w grach MMO. Ich miesięczna pensja wynosi około 150 $. Dla większości z nas nie jest to może olśniewająca kwota, jednakże dla takiego mieszkańca wschodniej części Azji, gdzie średnia krajowa wynosi 100 $, jest to suma, którą nie można pogardzić. Badacze wykazali też, że jest to bardzo zorganizowany proceder. Dla przykładu – mieszkańcy Wietnamu sprzedają złoto (za niewielkie kwoty) Chińczykom, którzy wkraczają na rynek zachodni (poprzez swoich "nadzorców") i oferują swoje oferty Europejczykom oraz Amerykanom. A że nie są to żarty niech świadczą obroty, które oscylują w granicach miliarda złotych. Goście to prawdziwi profesjonaliści z krwi i kości, którzy nie dadzą się tak łatwo wygryźć.

Diablo III

Diablo 3 – starych klas nie będzie

Dodał: , · Komentarzy: 16

Czule pożegnajcie się z Amazonką, Paladynem oraz Czarodziejką. Jak się bowiem okazuje, żadna z tych klas nie uratowała się po modyfikacjach, które nastąpiły w trzeciej części Diablo. Takie rewelacje podał Jay Wilson, na obecnie trwających targach Games Convention w Lipsku. Jedyną ocalałą klasą z "dwójki" pozostanie tylko stary, dobry Barbarzyńca.

Co jest spowodowane tak drastycznymi zmianami w związku z klasami postaci? Wytłumaczenie jest dosłownie identyczne jak to miało miejsce z Nekromantą. Blizzard za wszelką cenę pragnie uniknąć dosłownego kopiowania herosów z poprzedniej części. Jak mówią twórcy, starzy bohaterowie byli idealni i nie dało rady ich bardziej polepszyć. Barbarzyńca pozostawił spore pole do popisu względem różnorakich modyfikacji i poprawek, to też ostał się jako jedyny.

Pozostaje więc niecierpliwie czekać do października. Wtedy to odbędzie się cykliczna impreza firmy – BlizzCon, na której najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane wszystkie klasy postaci.

Książki fantastyczne

"Piekło pocztowe" – szczegóły

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowa książka Terry'ego Pratchetta pt. "Piekło pocztowe" ukaże się dokładnie 9 września. Do każdej książki będzie dodana niespodzianka! Jest nią specjalny plakat w formacie A2 (złożony do formatu A5), zawierający okładki wszystkich książek Terry'ego Pratchetta jakie ukazały się w Prószyńskim. Będzie to świetna okazja dla fanów serii, oraz tych co trochę zagubili się wśród licznych książek traktujących o Świecie Dysku.

World of Warcraft

Zacznę od ostrzeżenia, że nie radzę czytać tego newsa osobom, które z upragnieniem czekają na WoW'a przełożonego na konsolę. Główny powód? Takiego WoW'a po prostu nie będzie. Jay Allen Brack potwierdził, że sama konwersacja jest do zrobienia, jednak... Blizzard nie ma najmniejszego zamiaru tego robić.

”Obecnie nie mamy motywacji do tego, by zrobić World of Warcraft na konsolę. Najważniejszy w całej tej sprawie jest fakt, że to gra typowo pecetowa – nie była projektowana z myślą o konsolach current-genowych. Jej przeniesienie byłoby sporym wyzwaniem. MMO na konsolę powinno być projektowane od początku tylko i wyłącznie na nie.” – wyjaśnił Jay.

Jego słowa z pewnością są kubłem zimnej wody dla wszystkich tych, którzy czekali na zapowiedź World of Warcraft w wersji na konsolę. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę muszą poczekać.

Diablo III

GC Lipsk 2008: Zabrakło Diablo 3!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszyscy obecni na targach Games Convention w Lipsku doznali przykrej niespodzianki, zabrakło bowiem na nich Diablo 3 – gry, która w ostatnim czasie zawładnęła sercami graczy.

Stanowisko, które zajmował Blizzard pełne było komputerów z najnowszym dodatkiem World of Warcraft. Nie brakowało również tych ze Starcraftem 2. Ku zdziwieniu wszystkich zebranych, Blizzard nie przedstawił nic nawiązującego do Diablo 3 – nawet trailerów z gry.

Podczas konferencji prasowej Activision Blizzard okazało się, że największą tegoroczną gwiazdą jest Quantum of Solace. Wszyscy członkowie Blizzarda wierzą, że gra będzie prawdziwym hitem.

Konwenty

Polcon: Co, gdzie, kiedy i o której

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dziale Program umieszczone zostały pliki z rozpiską godzinową programu oraz opisami punktów. Można już sobie zacząć rozplanowywać cały pobyt na imprezie.

I jeszcze jedna ważna wiadomość. Z powodu dużego zainteresowania Polconem wynajęliśmy dodatkowe pokoje w akademikach na campusie A. identyczne jak dotąd. Ponieważ jednak nie mamy już czasu na przetwarzanie Waszych danych ani wysyłanie potwierdzeń nowych zgłoszeń przypominamy, aby każda osoba która zdecydowała się na przyjazd po 17 sierpnia i nie jest zarejestrowana w systemie, ZABRAŁA ZE SOBĄ POTWIERDZENIE DOKONANIA WPŁATY NA KONTO POLCONU.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Age of Conan i jego związek z nowym filmem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie jest żadną tajemnicą, że panowie z Hollywood, w związku z modnym ostatnio odgrzewaniem starych serii, rozpoczęli prace nad kolejną filmową adaptacją prozy Roberta E. Howarda, traktującej o dziejach pewnego barbarzyńcy. Póki co niewiele wiadomo o samym filmie. Wieść gminna niesie, że ma być to produkcja okraszona niemałym budżetem i ma być wierna pierwowzorowi książkowemu bardziej niż jakakolwiek inna cześć serii. Póki co nie podano nazwiska osoby, która wcieli się w Conana (bo przecież nie gubernator Arnold). Ba, nie wiadomo nawet kto jest reżyserem filmu ;) Wedle obietnic obraz ma trafić do kin już w 2009 r.

No, ale nie o tym mieliśmy rozprawiać. Sęk w tym, że panowie z Funcom mający grę osadzoną w świecie stworzonym przez Howarda właśnie, wyczuli złoty interes na promocje i rozpoczęli pertraktacje z producentami filmu. Sam Erling Ellingsen potwierdził, że takie rozmowy miały miejsce i współpraca została zawarta. Oznacza to, że Age of Conan na swój sposób zostanie powiązany z ekranizacją. Co w związku z tym ? Obie strony na pewno skorzystają na obopólnej reklamie, dalej to już tylko kwestia spekulacji co przyszykuje nam Funcom. Może wydanie rozszerzenia równo z premierą kinową ? Może jakiś specjalny Event ? Czas pokaże...

Gothic 3: Zmierzch Bogów

Gothic 3: Forsaken Gods – wieści z Lipska

Dodał: , · Komentarzy: 3

Firma JoWooD Production, na specjalnej konferencji mającej miejsce na targach Games Convention w Lipsku, podała kilka nowych i ciekawych informacji na temat pierwszego oficjalnego dodatku do Gothic 3 – Forsaken Gods.

Nad rozszerzeniem pracuje firma Trine Games (nie pytajcie o ich wcześniejszy dorobek ;) ), z dość egzotycznego kraju – Indii. Nad całością pieczę sprawuje Spellbound Software (goście od czwartej części Gothic). Fabuła gry będzie miała miejsce dwa lata po wydarzeniach z podstawowej wersji gry i będzie spajać się z wątkiem zawartym w Arcania: A Gothic Tale. Produkcja umożliwi spojrzeć z innej strony na wcześniejsze wydarzenia i wedle obietnic ma odpowiedzieć na wiele pytań. Gracze, którzy liczyli na odwiedzenie nowych miejsc, mogą być zawiedzeni. Nie pojawi się żadna nowa lokacja, jednakże miejsca znane z Gothic 3 zostaną gruntownie przebudowane. Do systemu walki zostanie wprowadzone kilka nowych opcji. Czas ukończenia dodatku określono na około 25 godzin, czyli całkiem nieźle.

Zaprezentowano także grywalne demo gry, podczas którego zabroniono robienia fotografii. Jak wiadomo nikt w dzisiejszych czasach takimi zakazami się nie przejmuje, dzięki czemu redaktorzy serwisu World of Gothic przemycili na sale aparat cyfrowy i porobili parę ukrytych fotek dodatku. Zdjęcia marnej jakości znajdziecie pod tym adresem. Cel możne i szczytny, ale nielegalny, więc oglądajcie póki możecie (choć kto wie, może to ostatnio modny "wyciek kontrolowany" ?) ;) .

Wedle obietnic Gothic 3: Forsaken Gods ma trafić na półki sklepowe w listopadzie bieżącego roku.

Fallout 3

Fallout 3 – oficjalna data premiery

Dodał: , · Komentarzy: 4

Firma Bethesda Softworks, twórca Fallouta 3, na obecnie trwających targach Games Convention w Lipsku, podała oficjalną datę premiery jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier tego roku. W post-apokaliptyczny świat będziemy mogli się zanurzyć 28 października (Ameryka Północna), bądź 31 października (Europa). Produkcja trafi na półki sklepowe równocześnie we wszystkich trzech wersjach – PC, PS3, Xbox360. Póki co oficjalny dystrybutor gry nad Wisłą (Cenega Polska) milczy, czy podana przez twórców data zostanie dotrzymana w naszym kraju. Sądząc jednak po tym, że jesteśmy "trzecim światem" w tej branży, należy doliczyć kilka dni (lub tygodni) do terminu wydania.

Wczytywanie...