Game Exe

Wyniki konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z lekkim poślizgiem ogłaszamy laureatów konkursu zorganizowanego wspólnie ze sklepem internetowym Wirtus.pl. Pomysły poniższych osób zebrały najwyższe noty:

 • Adam Kornaś
 • Przemysław Ziółkowski
 • Piotr Mielewczyk

Wszystkim chętnym dziękujemy za wzięcie udziału. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dobrej zabawy z grą Jade Empire.

Fable 2

Fable 2 – gameplay prosto z Lipska

Dodał: , · Komentarzy: 2

Na serwisie Vimeo, pojawił się kolejny filmik z serii amatorskich (o czym świadczy pewien pan kilkakrotnie zasłaniający nam obraz, choć trzeba przyznać, że jakość nagrania jest zadziwiająco dobra), który przedstawia gameplay z gry Fable 2, zaprezentowany na niedawno ukończonych lipskich targach Games Convention. Co przedstawia rzeczone dzieło ? Trochę mordobicia, szczyptę czarów oraz pierwszy etap naszej podróży, czyli dzieciństwo. Materiał zostaje brutalnie przerwany w pewnym momencie, sądząc jednak po tytule, możemy oczekiwać kolejnych jego części. Filmik znajduje się pod tym adresem. Miłych wrażeń życzę.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Age of Conan – Będą nowości!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na targach Games Convention w Lipsku Funcom, producent gry Age of Conan, przedstawił szczegóły przyszłych uaktualnień swej gry. Najwięcej uwagi przyciągnęły dwa nowe obszary, nowe podziemia oraz nowy system generowania przedmiotów. Pojawią się również ogólne poprawki i dodatkowa zawartość dla graczy na wyższym poziomie. Eriling Ellingsen, rzecznik firmy Funcom, wyjawił, że twórcy gry zwracają wiele uwagi na wszystkie komentarze i krytyki członków wirtualnego świata Hyborii.

Dzielnica biedoty w Tarantii, pierwszy z nowych obszarów, zostanie już niedługo udostępniona wszystkim graczom. Część miasta przeznaczona dla postaci na średnich poziomach zaawansowania, umożliwi wzięcie udziału w wojnie gangów. Zadania mają opierać się na kradzieży, eksploracji oraz skradaniu się w tym samym stopniu co na walce i rozbudowanych historiach z moralnymi wyborami.

W Lipsku zostały zaprezentowane również dwa wysokopoziomowe podziemia. Pierwsze z nich, będące w zaawansowanym stadium tworzenia, to grupa instancji w rejonie Grzmiącej Rzeki. Drugie, znajdujące się dopiero w początkowej fazie tworzenia, ma być wielkim, cymmeryjskim podziemiem zwanym Domem Croma, które ma umożliwić grupom graczy branie udziału w przygodzie jednocześnie.

Co do usprawnień systemu generowania i losowania przedmiotów, z pewnością będzie można dostrzec je podczas podziału łupów po walkach z bossami. Członkowie Funcomu starają się, by walki z głównymi przeciwnikami dostarczały graczom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń oraz by nagrody za ich wygranie były jeszcze ciekawsze.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Kolejna łatka do bety WotLK!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Blizzard dotrzymał swej cotygodniowej tradycji i wypuścił w piątek następny patch do bety Wratch of the Lich King. Łatka zajmuje ponad 700 MB i wnosi do niej bardzo wiele nowości. Przedstawiamy listę, która ukazuje najważniejsze zmiany. Oto ona:

 • Zwiększono limit poziomu do 80 (wcześniej było do 77).
 • Dostępna jest kraina Storm Peak.
 • Przyspieszono leveling miedzy poziomami 70-80, aby więcej graczy mogło dokładnie przetestować WotLK.
 • Dostępne są nowe instanty: Halls of Lightning, Halls of Stone, Caverns of Time: Stratholme, The Occulus, Utgarde Pinnacle i Heroic: The Nexus (nie potrzeba posiadać klucza – wystarczy 80 poziom).
 • Zmiany w klasach (Warrior, Death Knight, Hunter – w tych klasach nastąpiło sporo zmian. Pozostałe klasy zanotowały kosmetyczne zmiany, jak na przykład zmiany ikonek czarów).
 • Pojawiły się pierwsze nagrody za honor na 80 poziomie. Są do kupienia, a raczej obejrzenia, w Lake Wintergrasp, które również uległo kilku zmianom kosmetycznym i wygląda znacznie lepiej.
 • Dostępne są Inskrypcje dla wszystkich klas.
 • Dodano 20 recept jewelcraftingu.
 • Dodano recepty dla inżyniera i kowala.
Inne

GC Lipsk 2008: Poznaliśmy najlepsze tytuły!

Dodał: , · Komentarzy: 5

Trwające w Lipsku targi powoli zbliżają się do końca. Najważniejsza i najbardziej oczekiwana część imprezy miała miejsce w środę, kiedy to odbywały się konferencje ważniejszych koncernów. W przyszłym roku targi gościć będą w Kolonii. Tegoroczni organizatorzy chcąc pozostawić po sobie dobre wrażenie, dokonali podsumowania i zapewnili uczestnikom dodatkową ilość wrażeń. Wybrane zostały najciekawsze tytuły, które można było oglądać na imprezie. Definitywnie największą niespodziankę i porcję niepewności sprawiła porażka Fallouta 3, który pomimo tego, że otrzymał dwie nominacje, nie zwyciężył w żadnej z dziedzin. Z kolei najwięcej powodów do dumy ma Electronic Arts, które zdominowało aż w czterech konkurencjach.

Wyniki wyglądają następująco:

 • Najlepsza gra PC: Spore (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra na Xboksa 360: Mirror’s Edge (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra na PSP: Resistance: Retribution (Sony)
 • Najlepsza gra na PS3: LittleBigPlanet (Sony)
 • Najlepsza gra na Wii: Skate It (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra na DS-a: Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood (Sega)
 • Najlepsza gra na PS2: nie wytypowano (za mało kandydatów)
 • Najlepsza gra na komórkę: Pro Evolution Soccer 2009 (Konami)
 • Najlepsza gra online: Warhammer Online: Age of Reckoning (Electronic Arts)
 • Najlepszy sprzęt: PlayTV (Sony)
Książki fantastyczne

Recenzja Nekromeronu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasz dział książkowy powiększył się o recenzję "Nekromeronu". Serdecznie zachęcamy do lektury.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem tytuł „Nekromeron”, natychmiast przed oczyma pojawiło mi się mroczne tomiszcze z jeszcze mroczniejszą treścią, obejmującą nekromantów, rozkładające się żywe trupy i niezwykle dokładne opisy krwawych rytuałów. Później, gdy Fabryka podała więcej informacji o książce Wiktorii i Olega Ugriumowów, ze zdziwieniem stwierdziłem, że będzie to powieść pełna humoru. Zamiast z chorą ciekawością zgłębiać sekrety mrocznych sztuk, miałem umierać ze śmiechu na każdej stronie czytając o nekromancie-pacyfiście. Czytaj dalej.

ArcaniA: Gothic 4

Arcania: A Gothic Tale – wieści z Lipska

Dodał: , · Komentarzy: 2

Lipskie Games Convention to prawdziwa kopalnia informacji i przecieków na temat zbliżających się hitów elektronicznej rozrywki. Od początku było jasne, że fani serii Gothic rzucą się, na znajdujących się na targach pracowników Spellbound Software z pytaniami na temat kolejnej, już czwartej części tej popularnej gry, o szumnej nazwie – Arcania: A Gothic Tale. Studio wiedziało, że musi dokładnie się przygotować na ten moment, gdyż gracze nie wybaczyliby przemilczenia takiego tytułu, na jednej z największych imprez branży. Czy dobrze wywiązali się z zadania ? Nie wiem, lecz na tegorocznych lipskich targach padło wiele interesujących faktów na temat produkcji.

Gothic 3: Zmierzch Bogów

Firma JoWooD Production, na odbywających się właśnie targach Games Convention w Lipsku, ukazała kolejny materiał filmowy z pierwszego oficjalnego dodatku do Gothic 3 – Forsaken Gods. Niewiele ponad dwuminutowy filmik ukazuje w znacznym stopniu różne zakątki Myrtany oraz system walki. Jednym słowem nic wielkiego. Gameplay okraszony niemieckim komentarzem znajdziecie pod tym adresem.

Troszkę dłuższy materiał zaprezentował nam jeden z fanów serii, który miał szczęście bycia na lipskich targach. Nakręcił on amatorski gameplay swoją własną kamerą, a następnie umieścił go na znanym wszem i wobec serwisie YouTube. Jak wyżej, zamieszania i zażartych dyskusji to on nie wprowadzi, tym niemniej warto rzucić okiem. Filmik marnej jakości został podzielony na cztery części (1, 2, 3, 4). Miłych wrażeń życzę.

Neverwinter Nights 2

Chcemy przedstawić wam dwanaście screenów z gry Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir. Pierwsze pięć prezentuje mapę świata, który będziemy przemierzać i eksplorować w SoZ. Mimo tego, że nie pokazują one całej mapy, lecz jedynie jej fragmenty, to można zobaczyć i dokładniej przyjrzeć się temu, co będzie nas czekać w dodatku. Druga część screenów pokazuje jak w SoZ będzie wyglądać walka. Piekielny ogień czy zaciekłe, krwawe szturmy są tu doskonale ukazane i dają nam możliwość zobaczenia jak to będzie wyglądać. Wszystkie screeny z Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir możecie znaleźć w naszej galerii.

Wczytywanie...