Konwenty

Polcon news

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki naszej nieustannej pracy, umiejętnościom negocjacyjnym oraz hojności sponsorów pula nagród w konwentowym sklepiku przekroczyła 40 tys. zł. Przyjeżdżajcie i wygrywajcie.

Mamy też miłą niespodziankę dla osób, które wsparły nas w tworzeniu programu: prelegenci, stawka za punkt programu wzrosła z 15 do 30 Pol Coinów. Pamiętajcie, że wynagrodzenie za prelekcje dotyczy osób, które płacą normalną akredytację za imprezę, a po prostu chciały podzielić się swoją wiedzą i wzbogacić konwent. Do zobaczenia na Polconie.

Wiedźmin

Wczoraj rozpoczął się pierwszy event (pierwsza era) w dziejach gry Wiedźmin Versus. Będzie on trwał trzy miesiące i przesądzi dalszy los nieludzi. Musisz podjąć decyzję, po której stronie staniesz. Czy wstąpisz w szeregi Zakonu Płonącej Róży broniąc niewinnych ludzi, czy dołączysz do leśnych Komand Scoia'tael i obronisz elfy oraz krasnoludy przed zagładą? A może w kluczowym momencie zdecydujesz się zdradzić przyjaciół i przejdziesz na stronę wroga? Nie zwlekaj!

To, która strona wygra, przesądzi o nowej klasie w grze. Zapraszamy również do obejrzenia trailera eventu.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

WoW: WotLK – Nowy system Aren

Dodał: , · Komentarzy: 0

Blizzard uchylił rąbka tajemnicy i zdradził jak będzie prezentować się system Aren we Wrath of the Lich King.

Dla graczy na 70 poziom gry wiele się nie zmieni. Nadal będą mogli ze swoim teamem grać Areny czy kupować za punkty nagrody. Jedynym minusem będzie to, że nie pojawią się ani nowe tytuły, ani nowe przedmioty. Co się tyczy graczy, którzy przekroczą 70 poziom, punkty ich zostaną zresetowane do 0, a oni sami usunięci z teamów. Wszyscy levelujący swe postacie, będą mieli możliwość gry w tryb skirmish (71-75 i 76-80). Jeśli chodzi o graczy, którzy osiągnęli poziom 80, będą mogli stworzyć nowy team i wraz z rozpoczęciem nowego sezonu zacząć grać nowe mecze. Nowe tytuły, przedmioty oraz nagrody specjalne są również przewidziane tylko i wyłącznie dla nich. Blizzard dał słowo, że tym razem sety z Areny będą różnić się od tych za raidowanie. Co więcej, gracze będą mogli się zmagać na dwóch zupełnie nowych arenach.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Jeszcze zeszłego dnia informowaliśmy Was o błędach, które wykryły beta-testy w Warhammerze Online: Age of Reckoning, a już dziś gra osiągnęła status gold – gotowa do wydania. Przedstawiciele Mythic Entertainment i Electronic Arts wyznaczyli oficjalną datę premiery na 18 września – dnia tego na całym świecie ruszą serwery. Koszt gry będzie wynosić 35 funtów, w Polsce około 140 złotych. Wiceprezes Electronic Arts, Mark Jacobs, przyznał, że udało się stworzyć następną, doskonałą grę MMORPG, ale to do graczy należeć będzie zadanie ożywienia jej.

Warhammer Online: Age of Reckoning jest grą, która bazuje na popularnej grze planszowej firmy Games Workshop.

World of Warcraft

WoW – Będzie lepsza grafika

Dodał: , · Komentarzy: 1

Premiera najpopularniejszego MMO odbyła się cztery lata temu, więc nie ma co się dziwić, iż jego oprawa graficzna postarzała się i nie jest już pierwszej młodości. Świadom tego Blizzard postanowił ją odnowić i sprawić by World of Warcraft znów dominował w każdym elemencie. Nadchodzące rozszerzenie Wrath of the Lich King ma poprawić trzy elementy w grze.

Pierwszym z nich jest system cieniowania, który ulegnie zmianie, poprawiając przy tym wygląd efektów. Pojawią się również cienie postaci i budynków. Wprowadzona ma zostać nowa technologia shaderów, która umożliwi autorom tworzenie nowych lokacji oraz efektów związanych z lodem. Ostatnią poprawianą rzeczą będzie zasięg wzroku, który zostanie zwiększony.

Przedstawiciele Blizzarda nie kryją tego, że nie zamierzają tworzyć nowego silnika, a rozwijać obecnie istniejący. W przyszłości poprawiony ma zostać wygląd wody, lecz to póki co jedynie plan, który zrealizowany być może w następnym dodatku lub zwykłej łatce.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Warhammer Online: Age of Reckoning kreowany jest na grę, która może dogonić, a nawet pobić dominującego WoW’a. Niestety, po beta-testach nie możemy być tego tacy pewni, bowiem gra zawiera jeszcze kilka błędów.

Mark Jacobs z Electronic Arts postarał się je nieco przybliżyć. Problemy sprawia sam klient, który się wysypuje (szczególnie na starszych pecetach). Potwory zachowują się jak szalone, czasem wieszając bądź blokując się. Przyczyną zdaje się być zmiana kodu, która wpływa niekorzystnie również na pety graczy.

Jacobs twierdzi, iż graczom nie odpowiada powolność zabawy, zarówno jeżeli chodzi o używanie czarów, jak i umiejętności. Twórcy zobowiązali się to poprawić oraz dodać nowe animacje postaci. Niemały problem stanowią również tekstury, które są rozmyte. Praca kamery również nie przebiega bez zarzutów, zresztą podobnie jak system namierzania celów. Jednak podobnie jak poprzednie błędy, te również mają być poprawione. Czy tak będzie? Czas pokaże…

Do kolejnych beta testów zostaną dopuszczeni nowi gracze, bowiem FilePlanet jest pierwszym dostępnym źródłem, wydającym 75 tysięcy kodów umożliwiających wzięcie w testach udziału. Niestety, aby skorzystać z tej oferty trzeba być abonentem FilePlanet z Północnej Ameryki, Australii lub Nowej Zelandii.

Przedstawiciel Electronic Arts wypowiedział się również na temat kwestii nie tyle ważnej, co kontrowersyjnej. Mowa tu o creditsach na końcu gry. Okazało się, że nie pojawiają się na nich wszystkie osoby biorące udział w tworzeniu gry, a jedynie te, które czuwają nad nią obecnie. Jacobs jest przekonany, że nie ma to większego znaczenia, gdyż końcowych napisów i tak nikt nie czyta. Nie zgadza się z nim MacLean z organizacji IGDA, która jest zdania, że każdy kto bierze udział w tej grupowej pracy, zasługuje na umieszczenie na creditsach, nawet jeśli czytać je ma jedna osoba.

Myślę, że dla graczy najważniejsze jest to, by Warhammer Online: Age of Reckoning okazał się grą, przy której spędzi się jak najwięcej czasu.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Aktualizacja AoC

Dodał: , · Komentarzy: 0

Minęło sporo czasu od ostatniej aktualizacji działu Age of Conan: Hyborian Adventures, więc czas to nadrobić! Dzisiaj prezentujemy wam kolejne dwie grywalne nacje wraz z miejscami ich zamieszkania – Stygijczyków oraz Cymeryjczyków. Ponadto ukazujemy również dwie lokacje związane z Cymerią: Góry Eiglophian, które stanowią północną granicę tego państwa i Mroźne Bagno, gdzie tylko najodważniejsi decydują się wkroczyć. Oprócz tego przygotowaliśmy dla was także artykuł mniej związany z fabułą – opis budynków, jakie może postawić gracz w swoim mieście. Zachęcamy do przeglądania.

Diablo III

Diablo 3 – Postać za 300 USD

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Sideshow Collectibles sprawiła wszystkim fanom Diablo niespodziankę, którą okazała się… figura jednej z dostępnych w grze postaci. Umożliwić ma ona namiastkę tego, co otrzymamy w dzień premiery. Figura przedstawia postać Barbarzyńcy. Wyceniona została na 299 USD, lecz póki co jest to jedynie prototyp, który nie został nawet pomalowany. Pojawić ma się w dwóch wersjach: bez hełmu oraz z hełmem – w wersji limitowanej.

Figurka

Niestety, tak samo jak niewiadomą pozostaje data premiery, tak data wprowadzenia figury do sprzedaży… jest równie tajemnicza.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Członkowie Blizzarda postanowili wypuścić jeszcze jeden patch, zanim pojawi się drugi dodatek.

Tak samo jak w przypadku The Burning Crusade, tak i teraz gracze otrzymają kilka nowości z Wrath of the Lich King. Przedstawiamy krótką listę rzeczy, które zawiera opisywany patch. Oto ona:

  • Nowe czary i talenty.
  • Golarze (Barber Shop) występujący w stolicach.
  • Stormwind Harbor.
  • Wieże zeppelinów koło Orgrimmar i Undercity.
  • Dwie nowe Areny.
  • Kalendarz gildiowy.
  • Przerobiony system umiejętności zwierząt Huntera.
  • Nowa profesja – Inskrypcja.

Co się tyczy nowej profesji, każdy gracz będzie mógł wybrać ją jako jedną z dwóch podstawowych i osiągnąć nią 375 poziom. Po wyjściu Wrath of the Lich King, poziom umiejętności, tak samo jak w przypadku innych profesji, będzie można podnieść wyżej.

Wczytywanie...