Książki fantastyczne

Patronat medialny "Straży Nocnej"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już niedługo premiera nowej książki Terry'ego Pratchetta związanej ze Światem Dysku! Tym razem będziemy śledzić perypetie (czego nie trudno się domyślić po tytule w sumie) działań Straży miejskiej. Po więcej szczegółów i fragment zapraszamy do naszego zreformowanego i powoli aktualizowanego działu książek -> KLIK.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

WotlK – Bestiariusz

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie dodatku do WoW'a, ukazał się Bestiariusz. Na razie zawiera dwa potwory, "Nerubian Vizier" oraz "Plague Eruptor". Oprócz krótkiego info na temat potworów, jest także dołączony artwork. Sam Bestiariusz znajduję się tutaj.

Warhammer Fantasy Role Play

Aktualizacja Warhammera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak jak co tydzień, tak i dziś przedstawiam Wam nowe "gadżety" do nieśmiertelnej gry Warhammer. Tym razem są to trzy postacie niezależne:

  • Kal-Amon Niegdyś potężny kapłan, teraz nekromanta.
  • Laura Whiteheart Kapłanka, która wraz ze swoim tygrysim przyjacielem, niszczy wszelakie zło.
  • Magowie Zabójcy Tajemniczy magowie, którzy przeszli na "drugą stronę"

Oprócz BN'ów, mamy dla was dwie nowe przygody, Góra Jęku oraz Grobowiec z ciała. Zapraszam do przejrzenia artykułów, oraz do rozmowy na naszym forum Warhammera.

Konwenty

TrójKONt IV odwołany!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z przykrością informujemy o tym, co następuje:

Jako organizatorzy, z przykrością informujemy o odwołaniu Konwentu Fanów Fantastyki TrójKONt IV, planowanego na dni 11-13 kwietnia 2008 roku w Trójmieście.

W ciągu 3 lat TrójKONty mocno wrosły w trójmiejski kalendarz fantastyczny, stopniowo stając się bodaj największą tego typu jednodniową imprezą w kraju – gromadząc ponad 300 osób i zdobywając (jako jedyna jednodniówka) wyróżnienie Informatora Konwentowego. Stały się też ważną częścią naszego życia i niewątpliwym powodem do dumy dla wszystkich, którzy przyłożyli się do ich organizacji. Pragniemy serdecznie podziękować dziesiątkom osób i firm, które pomogły nam w ciągu tych trzech lat. Pragniemy również podziękować wszystkim uczestnikom TrójKONtów – to Wy tworzyliście niepowtarzalną atmosferę, która stała się wizytówką imprezy.

Jest wiele przyczyn naszej decyzji – najważniejsze z nich to trudności logistyczno-prawne oraz problemy osobiste. Te właśnie problemy zdecydowały o tym, że nie planujemy kontynuować TrójKONtów w żaden sposób – ani dotychczasowy, jednodniowy, ani ten wymarzony, weekendowy.

Winni jesteśmy przeprosiny wszystkim, którzy planowali przyjechać na 3k4 oraz tym, którzy do chwili obecnej pomogli i umożliwili nam organizację Największego Konwentu Północy. Przepraszamy – i dziękujemy.

Fallout 3

Fallout 3 – specjalna ankieta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie firmy Cenega Poland, dystrybutora gry Fallout 3 w Polsce, pojawiła się specjalna ankieta traktująca o kwestii tłumaczenia najważniejszego schronienia w świecie gry, mianowicie Vault 101.

Jako, że wydawca podchodzi do polonizacji ze szczególną dbałością, postanowił zapytać się samych graczy jak powinna brzmieć polska nazwa – Schron 101 czy Krypta 101 ? Wybór należy do nas, a ostateczny wynik ankiety zostanie przekazany działowi lokalizacji.

Gothic

Zlot fanów Gothic'a

Dodał: , · Komentarzy: 1

Organizatorzy ogólnopolskiego zlotu fanów serii Gothic, z przyjemnością informują, iż przygotowania do tegorocznej edycji zjazdu ruszyły pełną parą. Data przewidziana jest na 28-29 października bieżącego roku. Impreza odbędzie się w Książu Wielki, w czasie drugiej odsłony targów gier komputerowych G3.

Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością. Ponad dwustu miłośników Gothica zjechało się do tej małej miejscowości pod Krakowem, aby w miłej atmosferze dyskutować na temat całej serii. Do dyspozycji ponadto mieli oni 8 stanowisk komputerowych, na których dostępne były wszystkie części, cyklu. Odbyło się ponadto wiele konkursów, z cennymi nagrodami. Wszystko rozegrało się w głównej hali, gdzie wystawcy prezentowali swoje produkty.

Inne

Magi v1.3 Demo

Dodał: , · Komentarzy: 0

Co to jest Magi? Tak, wiemy, że jest taka przyprawa do zup... Jednakże jeszcze nie zmieniamy branży, więc pozostaniemy przy grach, a nie przy kulinariach. Magi to prosta (ale nie banalna) gierka strategiczna z elementami rpg. Wcielamy się w postać maga i staczamy pojedynki z innymi adeptami sztuk mistycznych. Całość rozgrywki można porównać chyba najtrafniej do MtG. Jeśli chcecie się przekonać czym się 'je' (by pozostać w kręgach kuchennych) tą grę zapraszam TUTAJ po demko.

Game Exe

Wyniki ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ogłaszamy wyniki ankiety. Pytanie brzmiało: Jaką masz ustawioną domyślną rozdzielczość ekranu podczas buszowania po internecie?

Wyniki ankiety

Głosowało 1785 osób. Tymczasem zachęcamy do głosowania w nowej ankiecie. Pytanie brzmi: Jak oceniasz szanse Age of Conan w starciu z World of Warcraft?

Mount & Blade: Warband

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że istniejąca od jakiegoś czasu gra Mount&Blade znajduje się w jej planach wydawniczych. Ma ona zostać wydana w drugim kwartale roku 2008. Gdyby poprawiono grafikę, sposób poruszania się i kilka innych rzeczy... Tytuł mógłby odnieść sukces.

Może niektórzy z was zapytają czym jest Mount&Blade. Otóż jest to gra komputerowa w wersji shareware – po dobiciu do 6 poziomu trzeba zakupić grę lub grać od nowa... Produkcja ta łączy w sobie elementy gier akcji, RPG oraz strategii. Poruszamy się tam na dwóch płaszczyznach oraz w dwóch perspektywach. W widoku z trzeciej osoby podróżujemy po mapie, gdzie szukamy przeciwników. Gdy ich napotkamy, przenosimy się na pole bitwy oraz w widok z pierwszej osoby. Oczywiście nie walczymy sami – możemy zebrać dość sporą drużynę, która nas wspomoże. Być może grafika nie jest powalająca, ale przyjemność płynąca z gry jest duża. Nawet pomimo tego, że w grze nie istnieje fabuła. Jednakże odpowiedni mod naprawia to niedociągnięcie :) Grę możecie wypróbować tutaj.

Wczytywanie...