Wiedźmin

Wiedźmińska alchemia i mody

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dzisiaj mała aktualizacja działu Wiedźmina. Wszystkich amatorów eliksirów, petard i innych olejów ucieszy artykuł poświęcony alchemii autorstwa Tarameliona. Wszystkim początkującym wiedźminom przyda się na pewno lista eliksirów przygotowanych przez CDP RED oraz składniki niezbędne do ich utworzenia.

W downloadzie pojawiły się z kolei 4 mody do naszego ukochanego polskiego RPG'a. Jest tam mod poprawiający zbroję Geralta autorstwa Nurgotha. Kolejne dwa autorstwa Lochlaina usuwają rękawy w zbroi Geralta i poprawiają nieco jego twarz. Ostatni autorstwa Felldude'a zyska chyba największą popularność. Dlaczego? Zobaczcie sami.

Oto artykuł o alchemii, a to mody.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Dział Age of Conan!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Po niezliczonych trudach i znojach i wielu nieprzespanych nocach wreszcie jest! Tak, zgadza się. Nie przecierajcie oczu, nie regulujcie odbiorników. ON nadszedł – dział Age of Conan w końcu wystartował na GameExe! Po przeróżnych perypetiach dzieło zostało ukończone. Prezentujemy wam podwaliny działu, który będzie stopniowo uaktualniany i z pewnością uśmierzy głód wiedzy na temat tej gry. Chciałbym z tego miejsca, w tym właśnie newsie, podziękować wszystkim, którzy w ten czy inny sposób przyczynili się do powstania działu. Od tłumaczenia artów, poprzez wnikliwą korektę, na duchowym wsparciu kończąc. No i to by było na tyle... Koniec kiełbasy wyborczej – oto LINK do działu AoC!

Pyrkon 2008

Pyrkon w dwóch budynkach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Pyrkonu 2008 informują, iż właśnie zakończyły się negocjacje w sprawie wynajęcia drugiego budynku na potrzeby konwentu. Jest to Gimnazjum nr 43, położone ok. 100 metrów od dotychczasowego miejsca konwentu.

Budynek przeznaczony będzie na sale noclegowe, rozgrywki Pucharu Mistrza Mistrzów oraz turniej Warhammera 40000 "Wojna Światów". Prelekcje, konkursy, LARPy czy Games Room pozostaną w Szkole Podstawowej nr 21, znanej bywalcom poprzednich Pyrkonów.

Na stronie konwentu można znaleźć mapę okolicy oraz opisy i zdjęcia budynków.

World of Warcraft

Blizzard bije rekordy, a NCsoft?

Dodał: , · Komentarzy: 5

Może już słyszeliście, o nowej liczbie subskrybentów WoW jaką podaje Blizzard Entertainment. Jeśli nie to mogę Wam powiedzieć, że wg. tejże korporacji, na całym świecie w World of Warcraft gra już 10 milionów osób. Można się domyślić, że najwięcej wiernych graczy jest w Azji (5,5mln), potem jest Ameryka Północna (2,5mln), trzecie zaś miejsce pod względem liczby stałych graczy zajmuje Europa (2mln).

Trochę zdziwiły mnie te liczby, więc postanowiłem poszperać w sieci i znalazłem statystyki dotyczące graczy gier MMO. Według niej w World of Warcraft gra niemalże 53% wszystkich graczy gier MMO. I to co mnie najbardziej zdziwiło to to, że 12% graczy gier MMO gra w Lineage, a 10,4% gra w Lineage II. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że dosyć popularne jest też RuneScape (6.3%).

Niestety statystyka ta jest już mocno przestarzała, ponieważ ma już 1,5 roku. Ale możemy dowiedzieć się z niej jakie panują trendy wśród graczy i sugeruje nam, w którą stronę przechyla się szala w walce Blizzard vs. NCsoft. W tym momencie grube pieniądze zarabia producent WoW, a autorzy NCsoft wciąż walczą... Miejmy nadzieję, że pomoże im ich nowa produkcja zatytułowana Aion Online.

O nowym tworze NCsoft można powiedzieć wiele, lecz może skupię się tylko na kilku podstawowych faktach. Silnik gry stworzony przez niemiecką firmę Crytek (znanej z np. Far Cry czy Crysis), gwarantuje fotorealizm i efekty niespotykane dotąd w grach MMORPG. Doskonała grafika i swoboda ruchu postaci to nie wszystko ponieważ NC Soft postarał się również o wyśmienitą oprawę dźwiękową.

Zatem choć Blizzard zwycięża w kolejnych bitwach, to wojna jeszcze nie skończona. Aby zobaczyć więcej statystyk dot. gier MMO (czerwiec '06) zapraszam tutaj -> KLIK.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Premiera znowu przesunięta!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak, tak. Oczy was nie mylą. Funcom po raz kolejny przesunął premierę swojego nadchodzącego dziecka – Age of Conan: Hyborian Adventures. Jednakże jest postęp. Ostatnim razem było to całe pół roku, teraz jest "tylko" osiem tygodni. AoC wyjdzie nie 25 marca 2008, lecz 20 maja 2008. Powodem jest to co zwykle w takich przypadkach, czyli chęć doszlifowania różnorakich elementów gry. Cóż, pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać świetnie zapowiadającego się MMORPG'a.

Wiedźmin

Tajemnice CDP RED

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jakiś czas temu, dokładnie piętnastego grudnia 2007 roku, ci z nas którzy zamówili The Witcher Newsletter dostali maila od community@cdprojekt.com, a w nim kilka istotnych informacji dotyczących Wiedźmina. Na samym końcu tegoż newslettera pod numerem 11 oraz subtytułem Coming Soon! krył się pewien obrazek...

Faerun

Newsy z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zawalenie wąwozu, którym miały iść amnijskie wojska kupiło Wrotom trochę czasu. Niestety nie tak dużo, jak się spodziewano. Jeszcze tego samego dnia północne porty Amn opuściła imperialna flota. Dziesiątki statków wypełnionych żołnierzami i zapasami ruszyło na północ, omijając góry.

- Kurs na północ, cel – Nuren! – Wykrzyknął kapitan okrętu flagowego „Słońce Athakli”, przekazując rozkazy admirała.

Nastał dzień 17 Hammer, jakieś dwie godziny po południu. Wszystkie rybackie łodzie od dawna suszyły się na słońcu, kobiety cerowały sieci, dzieci patroszyły dzisiejszy połów, a mężczyźni odpoczywali po pracowitym ranku. Nikt nie patrzył w morze. A tam czaiła się śmierć.

- Morakis, weźmiesz pięćdziesięciu ludzi i teleportujesz się na brzeg. Wyrżniecie miejscowych i przyślecie jastrzębia. Tylko pamiętaj, żadnych ogni, niczego, co mogłoby ściągnąć niepożądaną uwagę. – Admirał wykładał zakapturzonemu magowi szczegóły planu.

-Ależ nie ma problemu. Nikt nawet nie zauważy, że tam byliśmy... Na chwałę Amnu! – Z tymi słowy mag odszedł. Z jakiegoś powodu admirała przeszły ciarki. Ci czarodzieje byli upiorni…

-Jeszcze tego samego dnia, "Słońce Athaktli" przybiło do portu. Admirał z widocznym zadowoleniem przyglądał się efektom "roboty". Żadnych świadków i niczego, co mogłoby przyciągnąć ciekawskie spojrzenia. Idealnie…

W Faerun Game niedawno wystartowała nowa era! Teraz szanse są wyrównane, zaś wielka wojna z Amn krąży nad głowami wszystkich niczym sępy, które tylko czekają by zacząć ucztę. Nie czekaj dłużej! Dołącz do gry i patrz, jak mieszkańcy dzielnie bronią swoich ziem lub jak też giną pod naporem przeciwnika…

Konwenty

TPzF IV ed. – garść informacji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy IV Ed. Toruńskiego Popołudnia z Fantastyką przypominają, że nabór programowy trwa do 1 lutego. Wszelkie propozycje należy wysyłać pod tpzf.info@wp.pl. W zamian oferują 50% zniżkę na wejściówkę za poprowadzenie jednego punktu, lub darmowe wejście za poprowadzenie dwóch.

Jednocześnie informują, dział Dojazd na stronie konwentu został uzupełniony. Organizatorzy pragną także uspokoić głodomorów informacją, że na konwencie czynny będzie bufecik.

Na koniec najważniejsze: sponsorem generalnym TPzF został sklep GameOx.com.

World of Warcraft

TCG: Nowe loot karty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Upper Deck Entertainment ogłosiło, że ich nowy dodatek do Trading Card Game – Servants of the Betrayer – będzie zawierać trzy nowe karty, które można wymienić na przedmioty w World of Warcraft. Najczęściej spotykaną kartą ma być Papa Hummel's Old-Fashioned Pet Biscuit. Można ją wymienić na "ciasteczko", którym można w grze karmić swoje zwierzątka, co spowoduje ich wzrost.

WoW
Legend: Hand of God

Znacie Joannę Jabłczyńską? Pewnie, że znacie albo nawet nie wiecie, że znacie... Jeśli nie to kieruję Was na jej oficjalną stronę -> KLIK.

Powodem, dzięki któremu interesujemy się nią bardziej jest fakt aranżacji jej w rolę Luny, Świetlistego Elfa w nowej produkcji firmy Techland – RPG Legend: Hand of God.

Przybliżmy Wam trochę tą produkcję: scenariusz gry napisany przez Susan O'Connor (autorka m.in scenariusza do Dungeon Siege II), animacja i grafika specjalistów odpowiedzialnych za wizualną część ekranizacji Władcy Pierścieni. Ku uciesze naszych serc, będziemy mieli możliwość bliżej poznać tą świetnie zapowiadającą się produkcję już w marcu tego roku. Pozostaje nam już tylko czekać.

Wczytywanie...