walizka
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Telltale Games na Comic-Conie w San Diego przyznało, że w planach ma trzeci sezon słynnej przygodówki "The Walking Dead". Nie powinno to budzić zaskoczenia, ponieważ pierwsze dwa sezony zbierają pozytywne oceny od recenzentów i są chętnie kupowane przez graczy. Aczkolwiek...

the walking dead

...muszę przyznać, że mam wrażenie, iż twórcy trochę się pospieszyli z tworzeniem fabuły. Odcinki poprzedniej serii były zdecydowanie lepsze niż w obecnej. Gdzieś znikły te niebywałe emocje i napięcie, a przede wszystkim zabrakło mi świetnie zarysowanych postaci. Tutaj mamy raczej nudnych bohaterów, których tragedie mało obchodzą. Jest za to dużo – niepotrzebnej jak dla mnie – akcji oraz wyborów, które w ostateczności nie przynoszą większych konsekwencji O ile kiedyś mi to pasowało, to tutaj widzę wręcz miejsca, gdzie można byłoby pokusić się o różne warianty poprowadzenia historii, a z których scenarzyści nie skorzystali.

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Telltale Games podzieliło się na Twitterze przybliżoną datą premiery drugiego epizodu The Walking Dead Season Two zatytułowanego A House Divided. Nie ma co obijać w bawełnę – na razie studio nieco zawodzi, bo na kolejny odcinek czekamy już dwa miesiące, a tymczasem według twórców ma on dopiero się ukazać na początku marca. Niestety, trzeba będzie trochę poczekać, choć opóźnienie i tak nie jest tak duże jak w przypadku "The Wolf Among Us", gdzie różnica między premierami epizodów wynosiła aż cztery miesiące. Pytanie więc, kiedy w takim wypadku ukaże się finał?

the walking dead
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

The Walking Dead na szkolnych zajęciach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niemożliwe, a raczej prawie niemożliwe rzeczy zawsze dzieją się za granicą. To nie w naszych szkołach grasowała banda goblinów, tylko w Zimbabwe, to nie u nas uczniowie są nie oceniani do 16 roku życia, tylko w Finlandii i to nie u nas, lecz w Norwegii, na zajęciach szkolnych ogrywany jest hit Telltale Games, The Walking Dead.

the walking dead, szkoła

Tak, to nie jest błąd. I tak, też bym tak chciał. Nawet zgodziłbym się na pracę domową: przejdź "The Walking Dead". Czy nie byłoby to o wiele ciekawsze od robienia notatki o początkach piśmiennictwa polskiego?

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

The Walking Dead GOTY na PS3 i Xbox 360

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wydawnictwo Techland, partner firmy Telltale Games, z wielką przyjemnością informuje, że w dniu dzisiejszym na rynku pojawiła się gra "The Walking Dead" w wydaniu Game of the Year Edition. Jest ona dostępna w wersji na platformę Xbox360 oraz PS3 w cenie 129,90 zł.

the walking dead

"The Walking Dead" to nowość w planie wydawniczym Techlandu, stworzona przez studio Telltale Games. Gra bazuje na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana. W dniu dzisiejszym pojawia się wyjątkowo bogate wydanie Game of the Year Edition, które po raz pierwszy zawiera wszystkie 5 epizodów oraz DLC "400 Days" na jednej płycie. Produkt należy do gatunku gier przygodowych point-and-click. Utrzymany jest w klimacie zombie survival.

Dzieło studia Telltale Games zdobyło ponad 80 nagród Game of the Year oraz dwie BAFTA, w tym za najlepszą historię. Tytuł otrzymuje bardzo wysokie oceny – Metacritic na poziomie ponad 90%!

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Już niedługo, bo do końca bieżącego roku, zadebiutuje pierwszy z pięciu odcinków drugiego sezonu przygodówki Telltale Games, The Walking Dead. Studio ostatnio wykazuje się sporą aktywnością, bo niedawno premierę miał pierwszy epizod innej ich gry – The Wolf Among Us, w której gracz wciela się w wilka, Bigby'ego Wolfa, starającego się rozwiązać sprawę morderstwa. Dużo świetnych, trzymających w napięciu scen akcji, mroczny klimat filmów noir oraz interesujący świat z baśniowymi postaciami, kupiły recenzentów, którzy wystawili produkcji pozytywne noty. Obecnie trwają prace nad spolszczeniem epizodu – odpowiada za to grupa graj po polsku. Jednak powróćmy teraz do właściwego tematu – informacji o drugim sezonie "The Walking Dead".

the walking dead
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

The Walking Dead: 400 Days to DLC, stanowiące pomost pomiędzy pierwszym a drugim sezonem gry, które ma ukazać się jesienią. Do uruchomienia dodatku potrzebny będzie zainstalowany przynajmniej jeden odcinek. "400 Days" opowie o losach pięciu różnych bohaterów – kolejność grania każdym z nich jest dowolna. Finał będzie spajał wszystkie pięć historii i ma być zależny od podjętych przez gracza decyzji. W sumie – zapowiada się ciekawa pozycja dla fanów przygodówek od Telltale Games. Ale kiedy przyjdzie nam ją sprawdzić? Bardzo szybko.

the walking dead
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Telltale Games w dalszym ciągu prowadzi grę wstępną tj. puszcza nowe teasery. Tajemnicze materiały wyjawiają jednak niewiele – konkretnie tożsamości różnych postaci. Wszystko wskazuje na to, że takie postępowanie to rozgrzewka przed oficjalną zapowiedzią drugiego sezonu "The Walking Dead" bądź dodatku do "jedynki". O tym drugim świadczy pojawienie się na platformie Steam oferty DLC do przygodówki o zombie zatytułowanym "400 Days", czyli podobnie do nazw teaserów.

the walking dead
The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Telltale Games wreszcie wypowiedziało się na temat daty premiery drugiego sezonu świetnej, obsypanej wieloma nagrodami gry przygodowej The Walking Dead. Konkretnie głos w tej sprawie zabrał Dan Connors w trakcie udzielania wywiadu, podczas wręczania nagród BAFTA. Stwierdził w nim, że Telltale Games pragnie, aby kontynuacja "Żywych Trupów" ukazała się... jesienią przyszłego roku. Na szczęście wiadomość okazała się przejęzyczeniem – tak naprawdę drugi sezon "The Walking Dead" ma pojawić się jesienią, ale bieżącego roku, o czym twórcy poinformowali w specjalnym oświadczeniu.

the walking dead
Wczytywanie...