dziki_lad

The Walking Dead – Będzie trzeci sezon

2 minuty czytania

Telltale Games na Comic-Conie w San Diego przyznało, że w planach ma trzeci sezon słynnej przygodówki "The Walking Dead". Nie powinno to budzić zaskoczenia, ponieważ pierwsze dwa sezony zbierają pozytywne oceny od recenzentów i są chętnie kupowane przez graczy. Aczkolwiek...

the walking dead

...muszę przyznać, że mam wrażenie, iż twórcy trochę się pospieszyli z tworzeniem fabuły. Odcinki poprzedniej serii były zdecydowanie lepsze niż w obecnej. Gdzieś znikły te niebywałe emocje i napięcie, a przede wszystkim zabrakło mi świetnie zarysowanych postaci. Tutaj mamy raczej nudnych bohaterów, których tragedie mało obchodzą. Jest za to dużo – niepotrzebnej jak dla mnie – akcji oraz wyborów, które w ostateczności nie przynoszą większych konsekwencji O ile kiedyś mi to pasowało, to tutaj widzę wręcz miejsca, gdzie można byłoby pokusić się o różne warianty poprowadzenia historii, a z których scenarzyści nie skorzystali.

Będąc szczerym – piekielnie nie mogę się doczekać informacji o kolejnym sezonie innej gry Telltale Games, "The Wolf Among Us". Ta opowiada o wciągającej i zaskakującej kryminalnej fabule. Wiele razy zbierałem szczękę z podłogi ze zdumienia zwrotem akcji. Do tego atrakcyjnie wypada fantastyczny świat z bohaterami pochodzącymi ze znanych baśni. Tylko tu dawniejsze królewny i syrenki są prostytutkami, a drwal nadużywa alkoholu. Poza tym wybory wypadają ciekawiej, bo odznaczają się konsekwencjami pokazanymi w następnych epizodach oraz decydują o tym, kim ma być protagonista – Złym czy Dobrym Wilkiem.

the wolf among us

W tym momencie Telltale Games pracuje jeszcze nad przygodówkami "Tales from the Borderlands" oraz "Gra o tron". Obie wydawane będą podobnie jak poprzednie gry studia w odcinkach.

Produkcje Telltale tłumaczy grupa GrajPoPolsku. Na ich stronie znajdziecie spolszczenia do "The Walking Dead" i "The Wolf Among Us".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...