Shadowrun Returns

"Shadowrun Returns" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Kickstarter od kilku lat daje możliwość początkującym studiom stworzyć swoje wymarzone dzieło, poprzez dotacje graczy. Jednak niewiele z nich wyrasta ponad przeciętność, bowiem w dzisiejszych czasach trudno dogodzić coraz bardziej wybrednym gustom użytkowników. Czy "Shadowrun Returns" – cyberpunkowe RPG w stylu pierwszego Fallouta, na podstawie kultowej gry planszowej ma szanse osiągnąć sukces? Tego przekonacie się z recenzji Hassana!

shadowrun: returns

Wiele razy spotykałem się z opinią, że cyberpunk jako gatunek wymiera, bo staje się rzeczywistością – co prawda New World Order i jaszczuroludzie jeszcze nie rządzą światem za pomocą megakorporacji, cybernetyka nie zastąpiła nam wszystkiego, a Internet w żadnej mierze nie przypomina deckowania, cyberpunku ostatnio jest strasznie mało – poza wydanym jakiś czas temu świetnym Deus Ex: Human Revolution, cyberpunku, tego klasycznego, w grach już nie ma.

Czytaj dalej...

Shadowrun Returns

Twórcy zdają sobie sprawę, że shadowrunowa kampania w Seatlle jest, jak na standardy cRPG, dość krótka i liniowa. Było to, ich zdaniem, zamierzone. Scenariusz miał być wprowadzeniem do gry, przedstawiał tak mało opcji wyboru, bowiem był nastawiony na opowiedzenie jednej, konkretnej historii oraz prezentował możliwości edytora.

shadowrun returns, logo 2

To wszystko ma się zmienić wraz z wyjściem nowej kampanii – "Berlin", która da więcej questów pobocznych i w ogóle... ach ach.

Shadowrun Returns

"Shadowrun Returns" to nie tylko adaptacja kultowego systemu RPG, ani też kontynuacja leciwego "Shadowruna" z 1993, ale też pierwsza gra z serii kickstarterowych – miejmy nadzieję, że WIELKICH – cRPG bazujących na sentymencie do "starych, dobrych" rozwiązań z przełomu tysiącleci. Z miejsca nasuwa się jedno pytanie – "czy się udało?". Sprawą zajął się nasz Überredaktor – Hassan', który w przerwie pomiędzy graniem i pisaniem recenzji znalazł czas aby podzielić się z wami, naszymi czytelnikami, swoimi pierwszymi wrażeniami po paru godzinach zabawy z "Shadowrun Returns". Zapraszam do lektury!

shadowrun returns, logo
Shadowrun Returns

Dotychczasowe materiały o Shadowrun Returns pochodziły z wersji alfa, dobrze więc jest wreszcie obejrzeć coś, co przedstawia pełną wersję gry. Mianowicie mowa tu o premierowym zwiastunie, prezentującym poszczególne klasy, jakie znajdziemy w produkcji studia Harebrained Schemes oraz pokazującym fragmenty rozgrywki. Jeśli kickstarterowa gra, stanowiąca połączenie klimatów cyberpunku i fantasy, Was zainteresowała, zapraszam również do przeczytania jej zapowiedzi.

shadowrun returns
Shadowrun Returns

Shadowrun Returns – Zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 2

Na dobre rozpoczęły się wakacje, a wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą o tym, że lipiec wcale nie będzie nudny. No, przynajmniej koniec lipca. Bo wtedy swoją premierę zaliczy jeden z kickstarterowych projektów – klasyczna gra cRPG o nazwie "Shadowrun Returns". Zapomnijcie więc o "Project Eternity", "Torment: Tides of Numenera" i "Wasteland 2", ponieważ produkcja studia Harebrained Schemes zapowiada się co najmniej interesująco. Jeśli chcecie poczytać więcej o tej mieszance cyberpunku i fantasy, zapraszam Was do lektury zapowiedzi.

shadowrun returns

Gracz pokieruje drużyną shadowrunnerów, płatnych najemników, podejmujących się za pieniądze każdego zadania. Do głównego bohatera, należącego do tej grupy, zwraca się stara przyjaciółka, Jessica Watts. Prosi ona go o znalezienie winnego morderstwa jej brata i wymierzeniu mu sprawiedliwości. Wkrótce okazuje się, że jego śmierć wiąże się z innymi morderstwami, w których ofiarom usunięto i zabrano organy...

Czytaj dalej...

Shadowrun Returns

Shadowrun Returns to klasyczna gra cRPG, łącząca w sobie klimaty cyberpunku i fantasy. Za jej produkcję odpowiada studio Harebrained Schemes, które możliwość stworzenia gry zawdzięcza udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Kiedy dostaniemy możliwość wcielenia się w sławnych shadowrunerów? Już niedługo – 25 lipca, tymczasem warto sprawdzić, jak prezentuje się produkcja na trzech długich filmikach, trwających razem około półtorej godziny. Trzeba jednak pamiętać, że prezentowana jest wersja alfa, pełna może być pod wieloma względami usprawniona.

Shadowrun Returns

Studio Harebrainbed Schemes na swoim blogu pochwaliło się ambicjami dotyczącymi tworzenia bohaterów w Shadowrun Returns. Możemy grać zarówno kobietą jak i mężczyzną, a wśród dostępnych ras znajdują się: człowiek, krasnolud, elf, ork i troll. Możliwe klasy to: uliczny samuraj (specjalista walki wręcz, posługuje się mieczami i bronią palną), decker (odpowiednik hakera), mag (rzuca zaklęciami), szaman (przywołuje duchy), adept fizyczny (sztuki walki plus znajomość magii) i rigger (mający na swoje zawołanie małą armię dronów szpiegowskich i bojowych). Do tego naszą postać ukształtuje sposób, w jaki będziemy ją rozwijać. Ale to nie koniec – przejdźmy teraz do portretów rodem z klasycznych gier cRPG.

shadowrun returns
Shadowrun Returns

Kolejna aktualizacja na stronie kickstarterowej projektu przynosi kilka informacji związanych z premierą gry. Najważniejsza z nich to ta, że gra dostępna będzie od czerwca, dodam dla ścisłości – roku bieżącego. Zatem to Shadowrun, a nie Wasteland 2 będzie pierwszym z dużych cRPG ufundowanych za pomocą kicka.

shadowrun returns

Grę będzie można pobrać ze Steama. Dostępna będzie również wersja Shadowruna bez DRMów, do ściągnięcia ze strony Harebrained Account Website. Niemniej wszystkie późniejsze DLC, poza Seattle story i Berlin, dostępne będą jedynie na Steamie. Tzw. preordery edycji kolekcjonerskiej można składać jeszcze do 28 kwietnia.

Wczytywanie...